Forton schlemiel, De Bruijn één helft weergaloos 'Het meespelen van Robin als aanvoerder paste bij het korfbalverleden van zijn vader' Drie try's Oemoemenoe tegen landskampioen HWP gedeeld aan kop na dikke overwinning 15 Bij het overlijden van clubman Johan Harinck werd stilgestaan Forton, normaliter speler van het eerste team van 's Lands Welvaren in de eerste divisie, debuteerde in de hoofdmacht van Dallinga.com. Hij was de vervanger van Frédéric Caudron. De kleine Brusselaar had zich zijn debuut anders voor gesteld. Tegenstander Jerry Her mans ging er als een speer van door. Voor Forton het wist, gaf het scorebord na tien beurten 0-20 aan. Na de pauze maakte hij nog flink wat goed, maar was het al te laat. „Ik wilde zo graag goed spelen hier, ik wilde laten zien dat ik wat kan", zei Forton. „Het begin was rampzalig. Ik kreeg moeilijke bal len en toen er wel een maakbare lag, ketste ik. Het is de derde week op rij dat ik op grote achterstand kom en nog terug kon komen. Ook gisteren in Kwadendamme werd het 18-33, maar speelde ik nog gelijk. Nu zat het er niet meer in. Spijtig voor mij en het pu bliek." Bloedvorm Jean Paul de Bruijn waande zich de eerste helft van zijn partij in Aziatische sferen. Net als in Zuid- Korea was hij in bloedvorm en stond na twee beurten met 22-1 voor op Frans van Kuyk. De Bruijn begon met 12 en ver volgde in de tweede beurt met 10. Het was dus pauze na twee beurten. Na de thee kon De Bruijn dat niveau bij lange na niet vast houden. Nog zestien beurten wa ren nodig om de partij uit te spe len met 40-25. De rugbyers van Oemoemenoe speelden gisteren op sportpark De Sprong de inhaalwedstrijd te gen de ongeslagen koploper in de ereklasse 't Gooi. Bij rust leidden de gasten al met 3-27 en uiteinde lijk won de regerend landskampi oen met 20-58. 't Gooi nam het duel meteen in handen. Na de openingstry van de gasten zorgde Joey Luitwieler vanuit een penaltykick nog wel voor 3-5. Vervolgens voerde 't Gooi de voorsprong binnen vijf entwintig minuten op naar 3-27. Direct na rust had Oemoeme noe even het initiatief, maar ver der dan try's van Alex Harrod en Reeftah Brown Terekia kwamen de Middelburgers niet. 't Gooi deed er een schepje bovenop en liep verder uit naar 15-51, voordat Danny Minderhoud nog een try kon drukken. De thuisclub ging in de slotfase verwoed op jacht naar de vierde try, maar die kwam er niet. In de slotminuut bepaalde 't Gooi de eindstand op 20-58. Het team van trainer Reweti Montgomery staat nu nog steeds negende. In de vierde ronde van de lan delijke schaakcompetitie heb ben de schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent zichzelf een uitstekende dienst bewezen door te winnen van De Stukkenjagers. In Tilburg werd de te genstander kansloos ge laten (2,5-7,5), waardoor de Sassenaren nog steeds de ge deelde koppositie hebben in de Meesterklasse. In Tilburg werd een klin kende overwinning geboekt op eeuwige rivaal De Stukkenja gers. Teamleider Hans Groffen, die zelf niet meedeed, was erg te spreken over zijn team. Al snel liepen de Zeeuws-Vlamin- gen uit naar een comfortabele voorsprong door overwinnin gen van Rein Verstrae- ten, Thibaut Maen- hout en grootmees ter 'Slava' Ikonnikov (foto). Die veilige marge werd daarna niet meer uit handen ge geven. Glen de Scham- pheleire speelde zijn eindspel net wat handiger dan zijn te genstander en greep net als Si- mon Provoost de winst. Tom Piceu maakte het feest com pleet, waarmee de Sassenaren nog steeds prima bovenin mee draaien. lopen, de verschillen zijn in bijna elke wedstrijd klein. Daardoor zijn de vorm van de dag, de fitheid van je selectie en de beschikbaarheid van reserves erg bepalend. Dat kan uitmaken of je net met één punt verschil wint of juist nipt verliest. In de zaal zal het niet veel anders zijn." Vriendenschaar was niet de beste graadmeter. En met dertien treffers in de tweede helft deed Tjoba het zelfs nog niet eens zo verkeerd. Maar het team zal vooral tegen Al batros en Fortis, mogelijk de directe concurrenten, zo scherp moeten zijn. Dardenne: „Het vergt tijd voor dit team te wennen aan ons nieuwe spel. Ik wil dynamisch aanvallen - met niet meer beide functies onder de korf constant bezet - en meer druk in de verdediging. Ik zie nu al dat het soms twintig minuten goed gaat en dat ze dan tien minuten weer terugvallen in oude patronen. Het moet allemaal nog wat con stanter en vertrouwder worden." maandag 26 november 2018 PM Tjoba hield zaterdag voor de wedstrijd tegen Vriendenschaar een indrukwekkende minuut stilte. Eerder in de week overleed Johan Harinck op 61-jarige leeftijd. Hij speelde meer dan een decennium in het eerste team en betekende ook nadien nog veel voor de club uit 's-Heer Hendrikskinderen, onder meer als trainer en scheidsrechter. Zijn jongste zoon, Robin, is al een aantal seizoenen aanvoerder van het huidige Tjoba 1. Dat maakte dat het overlijden van de clubman een grote impact had op de se lectie. Robin speelde ook 'gewoon' mee, net als zijn broer Sander eerder op de avond met hoofdklasser SDO korfbalde tegen TOP Arne- muiden. „Ik vroeg eerder in de week: 'Robin wat wil jij?' Toen gaf hij aan dat hij wilde spelen", vertelde coach Remko Dardenne. „Om de zinnen te verzetten, om bezig te blijven. Dat hij in deze moeilijke week als aanvoerder meespeelde, paste bij het korfbalverleden van zijn vader. Hij was er 'gewoon' voor het team en het team was er tegelijkertijd voor hem." Marco Minnaard op kop, Thijmen van de Vrede volgt, fotomariekemandemaker Het driebandenteam van Dal- linga.com speelde in eigen huis gelijk tegen Team Eekhoorn uit Oosterhout. De partijen van Francis Forton (30-40-neder- laag) en Jean Paul de Bruijn (40-25-overwinning) vielen op. Joop van den Oudenhoven Sluiskil Hans Markusse Middelburg j de defensie Roeland Alders Tilburg M Remko Dardenne heeft een mix van jong en oud tot zijn beschik baar. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43