Van de Vrede kampioen, Minnaard kan lang mee 14 TOP worstelt, maar wint dik ZAALKORFBAL TJOBA De coach van Tjoba is de Belg Remko Dardenne. Zelfs tijdens de oorwassing tegen Vriendenschaar (20-33) ziet hij dat de verdediging van zijn ploeg zo verkeerd niet is. EERBETOON De korfballers van hoofdklas ser TOP Arnemuiden boekten zaterdag de tweede dikke overwinning op rij. Na Meer- vogels (30-19) moest ook SDO (25-18) eraan geloven. TOP speelde zeer moeizaam. Ondanks de hoge score liep het niet bij de thuisploeg. Het korte combinatiespel leverde te weinig rendement op tegen de club uit Kamerik. Lange tijd keek het team van trainer Kees-Jan Oppe tegen een achterstand aan. Pas bij 9-8 was er de eerste Zeeuwse voorsprong. Bij rust stond het 11-9. In de tweede helft verbeterde TOP zich enigszins. Door hard te werken kon SDO op een grotere achterstand gezet worden. Met zeven treffers werd Anita de Ridder top- scoorster. Overgangsklasser Swift haalde ook uit. Het duel met het Haagse Futura eindigde in 17-31. De Middelburgers be gonnen weifelend (6-5-ach- terstand), maar kwamen daarna toch op stoom. TTCM neemt afstand van hekkensluiter Alle spelers van TTC Middel burg droegen zaterdag hun steentje bij in het 5-5-gelijk- spel in de tweede divisie te gen Smash. Jonathan Claus en Emiel de Rijke zorgden bei den voor twee individuele punten, terwijl Sören de Witte voor het vijfde punt te kende. Door het gelijkspel heeft TTC Middelburg definitief afstand genomen van HBC, de num mer laatst. Er is nog één speel ronde te gaan. Weer sterk optreden Shirin van Anrooij Veldrijdster Shirin van An rooij heeft zich zaterdag van haar beste kant laten zien in Wachtebeke, net over de grens. Bij de Ambiancecross kon de zestienjarige juniore uit Kapelle zich al aardig me ten met een aantal wereldtop pers. Ze finishte uiteindelijk als dertiende, op 69 tellen van de winnares. Het verschil met wereldkampioene Sanne Cant was maar 47 tellen. Zus Lindy van Anrooij reed de wedstrijd niet uit. Goud voor Delta Sport Tweede stek voorTacken Goede slag De Schelde In België is men van mening dat Nederlandse korfballers het verde digen enigszins verwaarlozen. „We zeggen wel eens: in Nederland komt het pas op de vierde plaats, na het aanvallen, rebounden en aan geven", vertelde Antwerpenaar Remko Dardenne zaterdag. Hij is sinds september de trainer van Tjoba en wil bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen graag „defensief wat puntjes op de i zetten". De 34-jarige coach vertelde dat uitgerekend na een immense thuis nederlaag tegen Vriendenschaar: 20-33. Sinds 23 januari 2016 kreeg Tjoba niet meer zo veel tegentref fers te verwerken in één wedstrijd. „Maar toch hebben we weinig ver keerd gedaan vandaag. Hooguit aan het einde lieten we het een beetje lopen", zei hij. „Vriendenschaar maakte zeker twintig buitenaardse goals. Daar was weinig tegen te doen." De gasten uit Hardinxveld-Gies- sendam waren inderdaad ongrijp- Vriendenschaar maakte zeker twintig buitenaardse goals. Daar was weinig tegen te doen baar. Ze overdonderden de thuis ploeg met scores vanuit alle hoeken van het veld. Vanaf de tiende mi nuut ging het heel hard: in vier mi nuten tijd maakten ze zeven won- dergoals op rij. Dardenne: „Bij rust was het 7-14. Vergeet je die zeven doelpunten op rij even, dan zie je dat we het nog niet zo slecht gedaan hebben tegen een ploeg die voor de titel gaat spelen." Overleven Dardenne is de vierde Belgische trainer van Tjoba in tien jaar tijd, na Chris van Put, Dirk Sercu en Tom Mertens. Van Put had een team dat successen boekte, de andere drie zagen de ploeg steeds meer aan kwaliteit verliezen. Het is in de eer ste klasse al jaren een kwestie van overleven. „Ik wist natuurlijk van tevoren waar ik aan begon", vertelde Dar denne. Vlak voor de zomer zag hij dat Dirk-Jan en Carina Westmaas stopten. „Tegelijkertijd meldden een paar oudere spelers dat ze weer wilden proberen om terug te ko men in het eerste team. Dat was mooi, want ik heb hen ook hard no dig. Anders had ik wel een heel jonge ploeg gekregen. De jonkies moeten nog wat meer body krijgen. Ik ben blij met de mix van jong en oud. De jongeren brengen vuur in de ploeg, de ouderen hebben de er varing." Op het veld staat Tjoba voorlaat ste, in de zaal wacht eveneens een lastig seizoen. Dardenne: „Op het veld zitten we in een poule waarin de ploegen elkaar niet zo veel ont- In de stille periode tijdens de win ter wil beroepsrenner Marco Min naard zo af en toe wel eens deelne men aan een mountainbikewed strijd. Zo stond de Wemeldinge- naar zaterdag in de Boswachterij van Westenschouwen op het Pa trick Tolhoek-parkoers aan de start bij het Zeeuws kampioenschap. In die beschutte omgeving gaf Minn aard flink partij aan Thijmen van de Vrede, maar in de finale moest hij toch buigen voor de Goesenaar. Voor Minnaard, enkele maanden geleden nog actief in zijn tweede Tour de France, is het absoluut geen must om dergelijke wed strijden winnend te besluiten. In het verleden heeft hij al ettelijke malen aangegeven dat hij dit werk graag doet om in de winterperiode toch ook bezig te blijven. „Zo werk ik in die rustige tijd ook nog wat aan mijn conditie, om er in het be gin van het wegseizoen weer te staan." Zaterdag gaf de prof van Wanty- Groupe Gobert prachtig partij aan Thijmen van de Vrede, die in de Zeeuws Wintercup, waar deze wedstrijd ook deel van uitmaakte, vaak de dienst uitmaakt. De twee Bevelandse renners lieten meteen zien dat het voor hen een serieuze zaak was. In de slotfase slaagde Van de Vrede erin zijn opponent van zich af te schudden. Bij de veteranen was Dennis Raadtgever opnieuw de sterkste. De Kapellenaar won met een kleine halve minuut voorsprong. Bij de vrouwen mocht Rosita Reijnhout zich volledig uitleven; ze zegevierde met een riante voor sprong op Astrrid den Herder. maandag 26 november 2018 PM KORFBAL TAFELTENNIS VELDRIJDEN Madeion Baas was zaterdag in de selectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap van de Haringruiters in Axel in de klasse L1 goed op dreef. De amazone uit Heikant liep in de arena van De Beatrixhoeve met de merrie Sophia R. B. twee keer op rij naar de overwinning. Haar scores waren 67,33 en 67,83 procent, fotolucienroelandt ACROGYM De teams van GV Delta Sport ken nen een goede start van het sei zoen. Bij de inter nationale Breda Open Acrobatics Cup behaalde het acrotrio Yaro van Tiggelen, Vesa Si- ceva en Larissa Bakelaar (D-junio- ren) de hoogste score en een gou den medaille. Ze behaalde 22.31 punten, het artis tieke deel werd beloond met 7.05. VELDRIJDEN Zaterdag werd er in Oldebroek op de Veluwe een veldrit gehouden, waar ook startge legenheid was voor ID-renners. Richard Tacken uit Heikant reed een sterke koers en werd tweede. WATERPOLO De waterpoloërs van De Schelde hebben zaterdag goede zaken ge daan in de strijd om het kampioen schap in de tweede klasse van de kring. In eigen bad werd nummer twee Nayade Clas sic met duidelijke cijfers naar huis gestuurd: 15-6. Vooraf stonden de Terneuzenaren zelf op plaats drie. Nu staan ze weer tweede. Puntjes op de i Roeland van Vliet Goes - Remko Dardenne A Tjoba is een minuut stil voor aanvang van het duel met Vriendenschaar. Met Sharon Goedegebure, Manon Braam, Jessica Melio, Esmee Walraven, Jan-Kees Goossens, Patrick de Bruine, Robert van Schaik en captain Robin Harinck. foto johan van der heijden Wim de Vos Burgh-Haamstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42