M Langezaal is het goudhaantje Kloetinge vloert koploper en sluit horrormaand foutloos af 13 Nieuwland snoept als eerste punten af van Lewedorpse Boys Vierde klasse A Q Nieuwland Q Lewedorpse Boys 57. Volmer 1-0 Wie snoept Lewedorpse Boys de eerste punten af? Die vraag houdt Poortvliet bezig, een paar uur voor het uitduel met middenmoter Nieuwland. „Ik hoop dat het nog even op zich laat wachten", zegt de oefenmeester. „Iedere wedstrijd komt het steeds dichterbij, je zou je zo kunnen vergissen in een ploeg als Nieuwland of Wolfaartsdijk. Ik weet dat het niet mag, maar dat is voetbal. Iedereen gaat zich nu in stellen op ons." Zolang het nog kan, geniet Poort vliet van de ongeslagen status. Wel is hij een tikkeltje verbaasd. „Ik sta er niet van te kijken dat we boven aan staan", begint Poortvliet uit te leggen. „Wel dat we alles nog ge wonnen hebben. Vorige week ging het bijvoorbeeld moeizaam. In het begin onderschatte iedereen ons. We kregen ruimte om te voetballen en dan is het een abc'tje. Nu gaan tegenstanders in de verdedigende stellingen en gokken ze op een countertje. Dat zie je de laatste we ken wel. Ik denk ook niet dat Nieuwland gaat voetballen. Ik ver wacht dat ze defensief gaan spelen." Na negentig minuten voetballen in Nieuw- en Sint Joosland meldt Poortvliet zich weer. Nu zonder glimlach. Door goals van Bart-Jan Volmer (namens Nieuwland) en larmo van Tatenhove eindigt de bu renruzie onbeslist: 1-1. Poortvliet kan leven met het gelijkspel. „Nieuwland heeft weinig ruimtes weggegeven en op een uitvalletje gegokt", analyseert de 54-jarige coach. „Het was heel lastig voetbal len. We gaan het proberen vol gende week weer op de rails te krij gen." Laatste seizoen De zegereeks van de rood-witte trein is dus een halt toegeroepen. Maar wat is het eindstation? Want Lewedorpse Boys is nog steeds on geslagen. „We gaan proberen de ti tel binnen te slepen", aldus Poort vliet, die aan zijn vierde seizoen bij de club bezig is. Hoe ziet Poortvliet zijn toekomst? „Ik heb een primeur voor je", zegt hij. „Dit is m'n laatste seizoen. Ik heb het donderdag tegen de boys gezegd, vorige week al te gen het bestuur. Het is een keer tijd voor een ander. Het is mooi ge weest. Je moet oppassen dat je de scherpte niet verliest." Nieuwland heeft weinig ruimtes weggegeven en op een uitvalletje gegokt Hoe reageerde de spelersgroep op de aankondiging van Poortvliet? „De meeste spelers konden het wel begrijpen en vonden het jammer, had ik het idee." Afscheid nemen met een titel is het mooiste scenario dat Poortvliet zich maar kan wen sen. „Dat zou fantastisch zijn, het ideale scenario en de bekroning op ons werk." Wat Poortvliet na dit seizoen gaat doen, weet hij nog niet. „Het ligt eraan wat er op m'n pad komt", aldus de uit Arnemui- den afkomstige trainer. „Als er een leuke club komt, zeg ik 'ja' en an ders stop ik gewoon. Dan ga ik een jaartje op zaterdagmiddag links en rechts kijken." Drie gespeeld in november en drie gewonnen. In de stem van Kloetinge-trainer Marcel Lourens klonk zater dag iets van opluchting. „We Eerste klasse B SHO weten zelf ook dat dit niet onze best maand is, zijn daar wel mee bezig. Maar we zijn nog foutloos." Zijn ploeg trakteerde SHO op de tweede nederlaag van het seizoen en stootte de koploper daarmee van de troon. „Geheel verdiend", vond Lourens. Zijn ploeg steeg door de zege naar plek drie, maar de trainer wilde nog niet te veel ingaan op de toekomst. „In deze klasse zijn veel ploegen aan elkaar gewaagd, het staat allemaal heel dicht bij elkaar", legde hij uit. „Ik kan dus nu wel gaan zeggen dat we snel die koppositie willen pakken, maar we kun nen zo ook weer zesde staan. Eerst maar eens de derby te gen De Meeuwen." Trainer Daan Eikenhout was na afloop eerlijk. Hij gaf toe dat zijn ploeg een punt had gestolen op het eigen veld. „Maar het is ook wel eens lekker om een beetje geluk te hebben", voegde hij toe aan zijn bekentenis. Eerste klasse B Eikenhout had zijn ploeg een sterke eerste helft zien spelen. „We waren heer en meester", vond hij. Maar in de tweede helft veranderde dat. „Toen namen zij het heft in handen. Ze kantel den het duel, zetten het spel naar hun hand." Toch werd het, nadat de ploegen met een 1-0-stand waren gaan rusten, al snel in de tweede helft 2-0 door een goal van Jordan Francke. Na die treffer kreeg Poortu gaal kans na kans, maar er gingen er slechts twee in. Langezaal strafte de gemiste mogelijkheden van de be zoekers in blessuretijd af. „Deze voelt wel heel erg lekker, ja", zei Eikenhout na afloop. „Maar nu gaan we ons richten op de volgende wedstrijd, een hele mooie." Zaterdag staat namelijk de Zeeuwse derby tegen Kloe tinge op het programma. maandag 26 november 2018 PM Poortvliet wil afscheid in stijl 63. Van Tatenhove 1-1 Vorig jaar rond deze tijd viel er niks te juichen bij Lewedorpse Boys. De ploeg van trainer Pau- lus Poortvliet was het lelijke eendje van de derde klasse A en verloor week in, week uit. Na een seizoen kommer en kwel - met degradatie naar de vierde klasse als dieptepunt - is de lach weer terug. Na negen duels staat de Borselse formatie fier aan kop met 25 punten. Stefan Maas Nieuw- en Sint Joosland - Paulus Poortvliet De eerste acht competitiewed strijden werden allemaal gewon nen door Lewedorpse Boys. Pas in duel negen kwam er een einde aan de zegereeks. Paulus Poortvliet wil het liefst met de titel afsluiten bij Lewed orpse Boys. FOTO RUBEN OREEL Waar Kloetinge het nor maal gesproken erg lastig heeft in de maand novem ber, is daar dit jaar geen sprake van. Koploper SHO was zaterdag het derde slachtoffer: 1-2. Daniël Vervelde Oud-Beijerland Q Kloetinge 15. Vermunt 1-0 23. De Jonge 1-1 56. Janson 1-2 De blijdschap was zater dag groot bij eersteklas ser De Meeuwen. Toen niemand er meer in ge loofde, sloeg Delano Lan gezaal alsnog toe in het duel met Poortugaal: 3-2. Daniël Vervelde Zoutelande EO De Meeuwen E3 Poortugaal 32. Schenk (e.d.) 1-0 50. Francke 2-0 54. Lake 2-1 73. Lake 2-2 90+2 Langezaal 3-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41