IHEDE A »sein Bouzambou altijd bellen De Geus waakt voor gemakzucht Twee derby's in derde ronde districtsbeker M///h Zeelandia Middelburg baalt van cruciale beslissing arbiter 11 strijdbeelden aan zijn pupil. „Steve wandelt soms. Hij moet actiever zijn. Dat hij het vandaag direct liet zien, is extra knap." Dot van een kans De thuisploeg gaf zich echter niet gewonnen. Acht minuten na de tweede Goese goal werd het 1-2 door Stef Ottink. De Goesenaren raakten er niet door van slag. Vlak voor rust kreeg Erwin Franse, op aangeven van Schalkwijk, een dot van een kans om de marge te ver groten. De buitenspeler koos voor een lob, terwijl een schuiver wel licht beter was geweest. De misser kwam Goes bijna duur Steve moet actiever zijn. Dat hij het vandaag direct liet zien, is extra knap te staan. Een minuut voor het rust- signaal belandde een getoucheerde inzet van het thuisteam op het dak van het Goese doel. In de 51ste mi nuut was HSC'21 opnieuw drei gend. Nadat een kopbal op de lat be landde, haalde De Vlieger ternau wernood een inzet voor de doellijn weg. De voorbije weken had de pro movendus het geluk niet aan haar zijde. Gisteren viel het kwartje wel de goede kant op. „Soms heb je een beetje geluk nodig", aldus Veenstra. In de slotfase kreeg Goes meer ruimte. Op aangeven van Franse bepaalde invaller Ruben Besuyen in de 77ste minuut de eindstand op 1-3. „Dat voelde bevrijdend", be sloot Veenstra. zijn opwachting in het rood-witte tricot van Vlissingen. Een gevolg van de waslijst aan blessures. „Ik hoorde het gisteren pas", zei Bou zambou na de nederlaag tegen Ge- mert. „Toen ik stopte, heb ik ge zegd: als jullie een keer iemand no dig hebben, dan kunnen jullie mij altijd bellen. Ik ben nog altijd lid van Vlissingen, vandaar." Sportlink Binnen een mum van tijd was Bou zambou speelgerechtigd. Bouzam bou, inmiddels 32 jaar, had enigs zins gerekend op een invalbeurt. „We zaten met z'n tweeën op de bank en een keeper. Dan is de kans groot datje invalt." Mochten ze me ooit weer nodig hebben, dan hoor ik het wel Toen de routinier binnen de lij nen kwam, was het kwaad al ge schied. Gemert leidde met 2-0 door treffers van Thijs van Pol en Bram Jacobs. Bouzambou kon niet veel meer uitrichten en ging met Vlis singen ten onder. „Gemert was ge vaarlijk bij stilstaande fases", analy seerde Bouzambou. „Maar ik vond niet dat zij voetballend domineer den." Vlissingen was aanvallend on machtig en moet voorlopig pas op de plaats maken. „Het is niet leuk natuurlijk", aldus Bouzambou. „Mochten ze me ooit weer nodig hebben, dan hoor ik het wel. Vlis singen mag altijd bellen. Als ik de club kan helpen, doe ik dat." De kracht van de trotse koploper uit Oosterland zit hem dit jaar in de brede selectie. „Wij spelen nooit iedere week met dezelfde elf', zegt De Geus. „Door werk of andere redenen mis ik ieder weekend wel vier spelers. Vastig heden ontwikkelen is lastig, maar met vier andere spelers gaat het net zo goed. Niemand doet voor elkaar onder." Het gaat bij Duiveland soms heel makkelijk en De Geus waakt voor gemakzucht. „Wij moeten iedere week scherp blijven. Om mijn groep te motiveren stel ik per wedstrijd gewoon doelen. De nul houden, vijf tot tien keer scoren etc. Maar ik denk dat wij in deze vierde klasse B wel heel slecht moeten spelen om een keer te ver liezen." Thijs Rentier en Joran Malie paard kwamen afgelopen zomer i Duiveland speelt niet goed maar wint wel van Stavenisse naar Duiveland en dat pakt tot nu toe goed uit. „Thijs en Joran zijn belangrijk, de jonge gasten trek ken zich aan die twee op. Leen IJ- zelenberg raakt ook weer fit en vergeet de ervaring en doelge richtheid van Ronald Zwager niet. We hebben een sterke ploeg en ik denk dat we met deze selectie een goede middenmotor in de derde klasse zouden zijn." MIDDELBURG Zondag -twee deklasser Zeelandia Middel burg kon de zege van vorige week op Uno Animo (2-0) geen goed vervolg geven. In het uitduel met Kruisland ging de formatie van trainer-coach Salim Ben Sellam (foto) nipt onderuit: 3-2. - Cl De bezoekers namen na ruim een half uur spelen de leiding. Werner Schreuders zette de 0-1 op het score bord, de assist kwam van Tho mas de Rijke. Uit het niets kwam de thuisploeg vlak daarna op gelijke hoogte (1-1). In de 56ste minuut kwam Zee landia Middelburg weer op voorsprong via Niels Luteijn (1-2). Kruisland drong aan en slechts de paal stond de 2-2 in de weg. Die kwam er alsnog in de slotfase. Ook de 3-2 viel nog, uit een prachtige vrije trap van Ahmed Didi. „We wilden graag een reeks neerzetten", baalde Ben Sel lam. In het Middelburgse kamp waren de pijlen gericht op arbiter Ver- eijken. Bij een 1-2- ,v stand leek de 1-3 te val len, maar de clubgrens- rechter van Kruisland stak daar een stokje voor (ver meend buitenspel). „Als scheidsrechter moet je ook zelf kijken", foeterde Ben Sellam. „Hij nam het blind over. Het was geen goede scheids, maar wat doe je eraan? Handje ge ven en doorgaan." Zaterdag-eersteklasser Kloetinge werd bij de loting gekoppeld aan Kruiningen. Die ploeg komt uit in de derde klasse van het zaterdag voetbal. Het andere Zeeuwse duel is een Walchers onderonsje tus sen twee zaterdag-tweedeklas sers: Arnemuiden en Serooskerke. De Noormannen mag in Breda op bezoek bij Jeka, Philippine ont vangt Groot-Ammers, VC Vlis singen speelt tegen MOC'17. De loting van de derde ronde voor het westelijke deel van het districts Zuid 1 ziet er als volgt uit: Jeka-De Noormannen, Roo- sendaal-SC Gastel, Philippine- Groot-Ammers, Beek Vooruit- Terneuzense Boys, Rijsoord-Hal- steren (zat.), MOCT7-VC Vlissin gen (zon.), Steenbergen-Slie- drecht, Prinsenland-Baronie, Ar- nemuiden-Serooskerke, Bruse Boys-Dongen 2, SSV'65-IFC, RCS- RBC, Victoria'o3-HVV'24, Kloe- tinge-Kruiningen, Alblasserdam- Oranje Wit, WGZ-Meto. maandag 26 november 2018 PM Ie Goese kant op - Rogier Veenstra -Hoessein Bouzambou (32) Dat Duiveland na negen wed strijden nog steeds een hon- derdprocentscore heeft is geen verrassing. De formatie van Rohan de Geus won al drie keer met dubbele cijfers. Za terdag speelde het de slecht ste wedstrijd van het seizoen, maar toch werd er eenvoudig met 0-3 van Stavenisse ge wonnen. Robin Hamelink Stavenisse Bij voetbalvereniging Wilhel- mina'26 werd zaterdag de lo ting verricht voor de derde ronde van het toernooi om de districtsbeker. Slechts twee Zeeuwse derby's kwamen uit de koker rollen. Daniël Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39