Kriens zorgt voor nieuw elan bij MZC Wolfaartsdijk pakt nu wel weer drie punten Vlissingen mag Hoes Bentschap Knook heeft de doelstellingen losgelaten "JIJ WA 10 DERDE DIVISIE DRIE PUNTEN Goes mag weer naar boven kijken in de derde divisie zondag. Na twee nederlagen op rij, tegen Blauw Geel'38 en TEC, wordt middenmoter HSC'21 in Haaksbergen met 1-3 verslagen. 1-3 Of er sprake was van een schokeffect? Kriens kon er niet echt een antwoord op geven. „Dat kun je beter aan de spelers vragen. Ik heb in elk geval een team ge zien dat met veel energie en bele ving speelde." Na het vertrek van Arie van der Zouwen, die afgelopen week werd ontslagen bij de Zierikzeese twee deklasser, waait er onder Kriens een andere wind. „Ik heb het spel systeem veranderd. Hoe? We spe len weer met drie spitsen, dus 4-3-3. Daar voelen de spelers zich wat beter in. Arie speelde toch wat defensiever en ik ben meer een of fensieve trainer. Er werd door Arie met deze groep misschien iets te veel verwacht. En overal waar ik heb getraind, heb ik altijd met drie spitsen gespeeld." Fabian Boek- holt, Sander Backx en Tim de Looze vormden tegen DBGC de Zierikzeese voorhoede Backx zorgde na twee minuten al voor de 0-1, voor rust maakte De Looze er 0-2 van. Dat was ook de eindstand. Door de derde over winning van het seizoen verliet MZC'n de laatste plaats in de tweede klasse E en klom over Tholense Boys en Nieuwdorp heen. Kriens: „In de eerste acht wedstrijden zat er de nodige wisselvalligheid in de ploeg. Dat is inherent aan een jonge groep. Iedereen moet gedis ciplineerd voetballen en wij gaan verder bouwen aan het spelsys teem." OOST-SOUBURG Na negen duels in de derde klasse A be zet RCS de negende plaats op de ranglijst. Het is na een aan tal prima jaren even wennen voor de club uit Oost-Souburg. „De tegenstanders zijn niet meer bang voor ons", beseft trainer John Bentschap Knook. Tegen Kruiningen (3-2- winst) boekte RCS zaterdag de derde zege van het seizoen. Waar er vorig jaar nog de no dige klinkende uitslagen vie len te noteren in RCS' voor deel, is dat dit jaar wel anders. De geformuleerde doelstellin gen zijn losgelaten. „We zitten in een nieuwe fase. Vandaag hebben we terecht gewonnen, maar het was niet gemakke lijk", keek Bentschap Knook terug. In de eerste acht duels kende RCS veel problemen. „Het was teleurstellend. Ieder een verwachtte veel van ons, maar de chemie was er niet. We hebben een aantal weken zonder echte voorhoedespe lers gespeeld. Gelukkig wor den er wel steeds meer spelers fit en is nu de tweede periode begonnen." De trainer houdt echter wel moed. „Wij moeten nu stap pen gaan zetten en we gaan echt nog wel punten pakken. Ik heb wel het gevoel dat we het dieptepunt gehad hebben. Maar elke teleurstelling die we hebben meegemaakt, was heel groot." „Vooraf had ik iets van: het zal toch niet gebeuren dat we net als tegen Spui de boot in gaan tegen een puntloze tegenstander. Ge lukkig gebeurde dat dit keer niet. We hebben al een paar keer onte recht verloren en hadden eigenlijk hoger moeten staan. Maar goed, dan hadden we die maar moeten winnen", aldus Sandee. Wolfaartsdijk staat er dit seizoen volgens de trainer ook sterker op. „We zijn over de gehele linie ster ker geworden", aldus Sandee. „Vorig jaar moesten we tien jeugdspelers inpassen. Ze hebben een jaar kunnen wennen en ont wikkelen zich nu verder. Wol faartsdijk heeft de potentie om een goede subtopper te worden. Ik denk dat wij dit jaar het linkerrij tje moeten kunnen halen. De vierde klasse A is lastiger, maar een uitdaging omdat het niveau iets hoger is dan in de andere vierde klasse." vervanger van de langdurig gebles seerde Daniël Wissel, was na een half uur spelen wél trefzeker. Op aangeven van De Kroo - „Op z'n Marts", volgens Veenstra - knalde hij de 0-2 in de korte hoek hoog binnen. Tien minuten voordat de bus arriveerde in Haaksbergen toonde de trainer een aantal wed- In de 70ste minuut fronsten veel toeschouwers hun wenkbrauwen. Hoessein Bouzambou maakte zich klaar voor een invalbeurt, kreeg in structies van Karelse en betrad het Hoofdklasse B veld voor de geblesseerde Vjeko Krezo. „Hij was toch gestopt?", klonk het verontwaardigd op de tri bune. Dat klopt. Afgelopen seizoen besloot Bouzambou een punt ach ter zijn carrière te zetten en zich al len op zaalvoetbal te richten. Toch maakte de aanvaller gisteren weer K™, 1 Trainer Rogier Veenstra koos gisteren voor een gewijzigde achter hoede. Roycel James was de voorbije week ziek en miste daardoor alle trai ningen. De linksback stond zijn positie af aan Jarreau Manuhuwa. Ruben Hollemans zakte een linie. Hij vormde samen met Sherief Tawfik het centrum. Mart de Kroo kreeg een kans op het middenveld. Veenstra: „Ik vind het niet net jes naar wisselspelers toe dat - als iemand een hele week afwezig is - hij toch speelt." De oefenmeester koos niet voor verdediger Jesse Bank. „Ik vind hem niet echt een back." Ook Ruben Besuyen bleef bankzitter. „Hij is aanvallend ge vaarlijk, maar verdedigend kwets baar. Ik koos bewust voor degelijk heid." Goes had het in de openingsfase lastig te gen HSC'21. „Zij voetbal den onder onze druk uit", zag Veenstra. „Ik voelde dat het niet goed ging. Dan kun je twee din gen doen: je ei gen spel blijven spelen of het compacter neer zetten." Omzetting De Middelburger koos voor het laatste. De omzetting werd al na tien minuten spelen doorge voerd. „Zij hadden meer balbezit. Wij loerden op de counter. We heb ben met Erwin Franse en Steve Schalkwijk spelers voorin lopen die dat kunnen." Na zeventien minuten opende Remon de Vlieger met een fraaie stiftbal de score: o-r. De steekpass kwam van Steve Schalk wijk. De spits had enkele minuten eer der zelf kunnen sco ren. Hij faalde oog in oog met doelman Jeffrey Brammer. HSC'21 over kwam hetzelfde in het eerste kwartier. Schalkwijk, centraal voorin al weken de "TbT maandag 26 november 2018 PM Edwin Kriens debuteerde za terdag als verantwoordelijke man bij MZC'11 en deed dat met een 0-2-overwinning op DBGC. „Tja, en dan ben je ineens hoofdtrainer. Dat waren ook mijn eerste woorden rich ting de jongens", reageerde Kriens na zijn debuut. Klaas Verspoor Oude Tonge Vorig seizoen acteerde Wol faartsdijk nog in de vierde klasse B en werd het teleur stellend twaalfde. Nu komt de formatie van Arjan Sandee uit in de andere vierde klasse. Tot nu toe verloopt het seizoen met horten en stoten, maar za terdag werd hekkensluiter Cadzand met 4-1 verslagen. Robin Hamelink Wolphaartsdijk Het kwartje valt c Met een gevoelige stiftbal laat Remon de Vlieger doelman Jeffrey Brammer van HSC'21 kansloos en zet de 0-1 op het scorebord, foto's marcel ter bals/ ORANGEPICTURES Saïd Bouzambou speelde gis teren weer samen met zijn broer Hoessein, foto ruben oreel VC Vlissingen komt maar niet weg uit de onderste regionen van de hoofdklasse B. De ploeg van trainer John Karelse moest gisteren weer een nederlaag slikken. Koploper Gemert was aan de Irislaan te sterk: 0-2. Stefan Maas Vlissingen 59. Van Pol 0-1 82. Jacobs 0-2 0-1 17. De Vlieger HSC'21-Goes Len Wolters 0-2 29. Schalkwijk 37. Ottink 1-2 1-3 77. Besuyen Opstellingen Brammer Meulmeester Grondman Dekker Derksen Tawfik Uguz Hollemans Ottink Manuhuwa Screever 55. James Ter Hogt De Winter Engerink De Kroo Van der Weide 82. Nguyen 70. Veldhuis De Vlieger Witbreuk Franse Boelema Schalkwijk Goes Kroon 62. Besuyen Scheidsrechter: D. Schaper (Dokkum) Toeschouwers: 350 Steve Schalk wijk (20) viert zijn 0-2 met Mart de Kroo, de man van de assist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38