1-2 Hw O O) CD O 9 ,i£_„ Promovendus boekt ook tegen S JC (1-2) een nipte zege Als het 1-3 wordt, is het klaar. Dan maken weer mis schien wel vijf of zes Daan Klomp zijn plaats geweest, maar Groot mocht blijven staan. Daardoor kon hij tien minuten voor tijd nog even vervelend doen, nadat Impens een strafschop had gemist. Terwijl het spel na de mis ser verder ging, kreeg de nummer to van Hoek een beuk in zijn rug van Groot. Kyle Doesburg zag het en deelde ook een tikje uit, waarna Groot naar de grond ging en ac teerde dat hij een kopstoot had ge kregen. Het was niet het enige ak kefietje, in een wedstrijd tussen een ploeg die het van fysiek voet bal en hard werken moet hebben (SJC) en een team dat veel meer kwaliteit in huis heeft maar het zichzelf graag moeilijk lijkt te ma ken (Hoek). Cynisme „Het is wel lekker dat we ook deze wedstrijd weer snel op slot hebben gegooid", zei Gert-Jan van Leiden na afloop vol cynisme. Hoek had het duel met de nummer vijftien van de derde divisie namelijk al in een vroegtijdig stadium in een be slissende plooi kunnen leggen, maar slaagde daar opnieuw niet in. De openingstreffer van Fabian Wilson, na 1 minuut en 55 secon den, leek het begin van een mak kelijke avond. Maar vijf minuten later was het alweer gelijk, na slap verdedigen bij een corner van SJC. Daarna was Hoek de bovenlig gende partij, had het voor rust nog drie keer kunnen scoren, maar deed het dat slechts één keer. Jona than Constansia snelde langs zijn directe tegenstander en slingerde de bal voor, waarna Kyle Doesburg zijn tiende van het seizoen kon maken (1-2). Daarvoor had de top scorer al twee mogelijkheden on- benut gelaten. „In de eerste helft vond ik ons echt goed voetballen", keek De Nooijer terug. „We hadden wel sneller de diepte moeten zoe ken. Zo maakten we de eerste goal, maar we hadden er nog meer moe ten maken. Ik vond Gianni Tie bosch voor rust geweldig voetbal len. Alleen was ons rendement te laag." Uitgespeelde kansen Het is een terugkerend verhaal bij Hoek, dat in de derde divisie tot nu toe zeven keer won en dat zes keer met één doelpunt verschil deed. Alleen Ajax (4-2) werd met een marge van twee goals verslagen. De Nooijer: „We hadden het onszelf ook vanavond weer veel makkelij ker kunnen maken. Na rust hebben we genoeg uitgespeelde kansen ge had en missen we ook nog een strafschop. Als het 1-3 wordt, is het klaar. Dan maken we er misschien wel vijf of zes. Nu bleef SJC hopen op een punt, omdat wij die derde niet maakten." Jordi de Jonghe hield zijn ploeg op de been, niet met fantastische maar wel met nuttige reddingen. Hoe langer het duel duurde, hoe vervelender het werd. SJC provo ceerde en intimideerde, gooide de beuk erin, terwijl de pubers met een trommel op de tribune zongen dat 'Voetbal een mannensport is'. De thuisploeg bleef tot de laatste minuut strijden om een punt aan het treffen over te houden. Dat lukte niet, omdat De Jonghe in de slotminuut ook een vrije trap vanaf de zijkant uit de lucht plukte. Daar door begon Hoek de tweede peri ode met een overwinning en staat de promovendus nog steeds op een nette vierde plaats. Sjaak Polak is behalve voetbaltrainer ook lid van FC De Rebellen. Met een groepje oud profs, onder wie Glenn Helder, John de Wolf, Ricky van den Bergh en Andy van der Meijde, trapt hij weieens een balletje en vertelt hij in kantines of theaters over 'vroegüh'. Bij het voetbal van SJC, de ploeg van de Hagenaar, komt ook een hoop theater kijken, zo bleek zaterdag in het duel met Hoek. Het leverde een avond vol vervelende momenten op, waarbij Hoek wel zonder kleerscheuren bleef. „Wat een opgefokte ploeg was dit", zei Rik Impens na afloop. Het onbegrip was hoorbaar in zijn stem. SJC kreeg van scheidsrechter Colin Prooi alle ruimte om het randje op te zoeken. Omdat de leidsman een aantal vervelende overtredingen in de eerste helft onbestraft liet, was al snel duide lijk welke kant het opging. Prooi deelde pas halverwege de tweede helft de eerste (en enige) gele kaart uit, aan SJC'er Jordy Groot. De linksback torpedeerde Ruben de Jager aan de zijlijn. Rood was op maandag 26 november 2018 -Dennis de Nooijer noordwijk SJC-Hoek mmi 0-1 2. Wilson 7. Van Toor 1-1 1-2 28. Doesburg Haggerty Opstellingen De Jonghe Kloppert Wilson 36. Kapata Fitsch Van Toor Van Leiden Strojil Chergui 73. Turk Vandepitte Van der Zalm Impens Groot 90. Mombarg El Tamimy Constansia Bayram 62. Van den Bergh 65. Lovecchio De Jager Broekhuizen 77. Van Renterghem Duindam Doesburg Van Stijn Tiebosch Scheidsrechter: Prooi (Hellevoetsluis) Toeschouwers: 150 Volle buit voor Hoek in duel vol theater en provocaties Jonathan Constansia springt op bij de tackle op de bal van Mike van Toor. Op de achtergrond Gianni Tie bosch. FOTO'S KEESKUIJT/ ORANGEPICTURES Thomas van den Houten leek za terdag tegen Barendrecht zijn eerste goal van het seizoen te maken, maar de treffer van de Goese linksback werd afgekeurd. Toch won koplo per AFC het duel met 0-3. Bij Barendrecht ontbrak Yarick Dorst, die zijn tweede van drie wedstrijden schorsing uitzat. H Daan Klomp (foto) maakte zaterdagavond in het shirt van NAC zijn debuut in de eredivisie. De 20-jarige verdediger uit Wissenkerke begon in de basis in het thuisduel met Ajax. NAC ver loor met 0-3 maar Klomp speelde een verdienstelijke wedstrijd. Hij kreeg geel van scheidsrechter Higler en werd na 89 minuten gewisseld door trainer Mitchell van der Gaag. Rik Impens krijgt, nadat hij de strafschop heeft gemist, nog een beuk in zijn rug van SJC-speler Jordy Groot. Noordwijk In een weinig verheffende en tourage, voor nog geen 200 toeschouwers, boekte Hoek za terdagavond de zevende over winning van het seizoen. In een ware vechtwedstrijd bleef de ploeg van Dennis de Nooijer in Noordwijk net aan de goede kant van de score (1-2). SJC-uit, het was een wedstrijd om snel te vergeten. Barry van der Hooft kSSUW-"1 a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37