Kjeld Nuis is tevreden met dubbelslag in China 'Max doet mee om de titel' 7 - koningsklasse heeft bereikt. En waar Renault hem die extra stap niet heeft gebracht, zoekt Red Buil Racing nu Japanse hulp. Aan zijn kwaliteiten zal het niet liggen. Dat Red Buil een uit stekende auto kan bouwen, be hoeft evenmin twijfel. Maar of zijn auto straks een jaar lang hard genoeg brult en betrouwbaar blijkt, zodat de Nederlander in zijn vijfde Formule t-seizoen een eerste serieuze gooi naar de titel kan doen? Het is de prangende vraag die boven deze winter zal blijven hangen. Utopie Met de kracht van Renault won hij vijf races in bijna drie volle dige seizoenen. Een utopie om te denken dat je met die cijfers voor een wereldkampioenschap gaat. Dus hoe mooi de slotserie van 2018 ook was, het is niet genoeg. Of zoals Verstappen graag zegt: alleen de eerste plaats telt. Dus moet er worden gegokt voor die HAMILTON laatste stap. „De hoop is dat we het straks meteen beter doen dan waar we nu staan", zo vertelde Verstap pen, die ondanks fraaie zeges in Oostenrijk en Mexico ook dit sei zoen weer structureel vermogen tekortkwam op circuits als Monza, Sotsji, Sjanghai, Silver- stone, Spa en ja, ook in Abu Dhabi. Zeker in de kwalificatie. „De concurrentie zit niet stil, maar wij ook niet. Motorisch moeten we het gat gaan dichten met Mercedes en Ferrari. Ik ver wacht niet dat ik de eerste race meteen mee zal doen om pole po- sition. Maar zeker halverwege het seizoen hoop ik wel de aanslui ting te hebben." Waar het de laatste maanden uitsluitend superlatieven en fan tastische cijfers regende over het toekomstige huwelijk met Honda, bleef Verstappen in Abu Dhabi opvallend voorzichtig. „Of ik straks mee kan doen om de ti tel? Zo'n moeilijke vraag. Laten we eerst maar eens zorgen dat we de winning package hebben", zo besloot de Limburger, die heel goed weet wat hij verliest: een 'net-niet-motor'. Maar wat er komt? Verstappen: „Ik kan nu wel zeggen dat ik heel blij ben dat we van Renault af zijn en héél posi tief zijn over alles wat er komen gaat. Maar misschien zeg ik vol gend jaar wel: tja, nou... Natuur lijk heb ik er heel veel vertrouwen in dat het vooruit zal gaan, maar we zien het wel." Uitslagen Kai Verbij gaf als nummer twee 0,26 seconde op Nuis toe: 1.10,72. Thomas Krol pakte opnieuw brons met een tijd van 1.10,91. Nuis won zaterdag al de 1500 meter. Ook toen was het podium volledig Ne derlands, met Patrick Roest als tweede en Krol als derde. Nuis eindigde vorig weekeinde in Obi- hiro als tweede op de 1000 meter achter Pavel Koelizjnikov. De Rus verscheen gisteren echter niet aan de start. Hij voelde zich niet topfit. Koelizjnikov had zich zaterdag ook al voor de tweede 500 meter afge meld. Nuis nam met zijn twintig ste wereldbekerzege de leiding in het tussenklassement van de 1000 meter. Nuis keek bij de NOS dik te vreden terug op zijn win nende race. „Ik had er na za terdag ook heel veel zin in", doelde hij op zijn tri omf op de 1500 meter. „Toen ging het ook heel lekker. Dit was een hartstikke mooie rit." Patrick Roest moest op de 5000 meter genoegen nemen met brons. De wereldkampioen allround deed in de zevende en voorlaatste rit een moedige poging om de leidende tijd van de Belg Bart Swings aan te vallen. De omstandigheden werk ten echter niet mee in de Japanse buitenlucht. In de aantrekkende wind, de lichte regen en op het aan geslagen ijs moest Roest in de slot fase van zijn race de overwinning uit zijn hoofd zetten. Hij finishte in een tijd van 6.37,32. Roest won vo rige week op de indoorbaan in Obi- hiro de wereldbekerrace in 6.13,01. Wüst Ireen Wüst heeft haar eerste we reldbekerzege in het nieuwe schaatsseizoen te pakken. De 32-ja- rige Brabantse was in China de be ste op de 1500 meter. De olympisch kampioene op deze afstand zege vierde in een baanrecord van 1.58,74- i Nuis is na zijn zegeopde1000 meter leider in het tussenklassement De Nederlandse vrouwenploeg won goud op de teamsprint. Het drietal van Oranje finishte na drie ronden in een tijd van 1.32,10. Na mens Nederland verschenen Janine Smit, Jutta Leerdam en Letitia de Jong op het ijs. maandag 26 november 2018 GO 4 Alsof het heel gewoon is: Max Verstappen in Abu Dhabi op weg naar de derde plek. FOTO AP ABU DHABI Ja, ook wereld kampioen Lewis Hamilton gelooft in de titelkansen van Max Verstappen. „Max heeft heel sterk gereden dit jaar, continuïteit getoond. Als zijn team hem het juiste pak ket levert, natuurlijk vecht hij dan met ons mee", zo gelooft Hamilton, die even dacht dat Verstappen nu al als derde geëindigd was in het wereld kampioenschap. „Nee, ik kom twee punten tekort", zo corri geerde Verstappen meteen. „Vierde... Maar nu hoef ik ten minste niet naar het FIA Gala, hebben we zo uitgerekend. Behalve natuurlijk als ik daar mijn taakstraf (opgelopen na incident met Esteban Ocon in Brazilië, red.) mag vervullen, dan kom ik wel. Doe ik zelfs wel wat pr-dingen. Houd ik een speech." Met een hardnekkig van nee schuddende perschef achter zich, hielp Hamilton de Neder lander gierend van de lach al vast maar uit die droom. -4 Max krijgt een champagnedouche van Hamilton. fotogetty images 1. Hamilton (GBr/Mer) 1.39.40,38 25 pt 2. Vettel (Dui/Fer) +2,581 18 pt 3. Verstappen (Ned/RB) +12,706 15 pt 4. Ricciardo (Aus/RB) +15,379 12 pt 5. Bottas (Fin/Mer) 6. Sainz jr. (Spa/Ren) +47,957 10 pt +1.12,548 8 pt 7. Leclerc (Mon/Sau) +1.30,789 6 pt 8. Pérez (Mex/Frc) +1.31,275 4pt 9. Grosjean (Fra/Haa) 1 ronde 2 pt 10. Magnussen (Den/Haa) 1 ronde 1 pt 11. Alonso (Spa/McL) 1 ronde, 12. Hart- ley (NZI/TR) 1 ronde, 13. Stroll (Can/Wil) 1 ronde, 14. Vandoorne (Bel/McL) 1 ron de, 15. Sirotkin (Rus/Wil) 1 ronde. Uitgevallen: Gasly (Fra/TR), Ocon (Fra/Frc), Ericsson (Zwe/Sau), Raikkö- nen (Fin/Fer), Hülkenberg (Dui/Ren). Eindstand WK Constructeurs 1. Hamilton 408 1. Mercedes 655 2. Vettel 320 2. Ferrari 571 3. Raikkönen 251 3. Red Buil 419 4. Verstappen 249 4. Renault 122 5. Bottas 247 5. Haas 93 6. Ricciardo 170 6. McLaren 62 7. Hülkenberg 69 8. Pérez 62 9. Magnussen 56 10. Sainz jr. 53 TOMAKOMAI Kjeld Nuis heeft bij de wereldbeker schaatsen op het buitenijs in Tomakomai de dubbel binnengehaald. De 29-ja- rige blikvanger van Team Jumbo schreef in Japan na de 1500 meter ook de 1000 meter op zijn naam. Hij zegevierde in een tijd van 1.10,45. Kjeld Nuis. FOTOEPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35