van Feyenoord grijpt zijn kans 3 Heerenveen kwalijk genomen. „Ik stond eigenlijk klaar om de bal te koppen, maar hij kwam iets achter me", verklaarde De Jong. Op zoek naar geluk In een flits van een seconde be sloot hij om op zoek te gaan naar het ultieme geluk voor een spits. Eens te meer een bewijs hoe goed de topscorer van PSV dit seizoen in zijn vel zit. „Na de wedstrijd zag ik hem direct terug en ik denk dat deze nog mooier is dan de vorige." Het tweede artistieke hoogte punt van 2018 was een heerlijke opsteker voor PSV in een week waarin het Champions League duel met FC Barcelona en Feyen- oord-uit alle aandacht opeisen. De Jong, Hirving Lozano (twee goals) en Steven Bergwijn (assist en voorassist) maakten het verschil en Pablo Rosario was de onzicht- bare uitblinker. „Een ideale voor wedstrijd bestaat niet", vond Van Bommel. Hij probeert zijn spelers bij te brengen dat in elk duel hetzelfde moet worden gebracht. Zaterdag leverde PSV weer een proeve van fitheid, waarbij het rendement te laag was. Maar de manier waarop de verdedigers van PSV bij een 3-0 stand met een man meer bleven jagen op de bal, tekende de honger. wist neer te zetten. Niet slecht voor een spits die als een van de beste koppers van Europa wordt gezien, maar om zijn technische vermogen soms is bekritiseerd. „Het was smullen", zei trainer Mark van Bommel. Op dezelfde plek applaudisseerde Edward Met god in 1986 ooit voor een goal van Ruud Gullit tegen Haarlem. Had Warner Hahn hetzelfde gedaan, dan had niemand dat de goalie van want het verval bij ons in de wed strijd was nog nooit zo groot als vandaag", zei Giovanni van Bronck- horst. De trainer zet nog weieens een streep door de naam van Toornstra als hij zijn elftal op het wedstrijdformulier zet. Van Persie is zijn favoriete diepste middenvel der. Keuzes Vraag de trainer waarom Toornstra zo vaak sneuvelt als er keuzes moe ten worden gemaakt en hij schudt zijn hoofd. Nee, Toornstra is vol gens hem geen makkelijk slachtof fer. En nee, Toornstra is ook lang niet altijd het kind van de rekening. „Kijk maar naar het seizoen waarin we landskampioen werden", zegt Van Bronckhorst dan. Toen sneu velde volksheld Dirk Kuyt en niet Toornstra. „En hij heeft ook dit seizoen veel gespeeld", voegde de trainer daar gisteren aan toe. „Het doelpunt vandaag, met zijn diepgang, daar was ik uiteraard heel blij mee." En met het oog op de topper te gen PSV zal Van Bronckhorst vol doende hebben gezien. Sam Lars- son tegenover sneltrein Denzei Dumfries posteren, zou al vragen om problemen zijn. En de Zweed liet in aanvallend opzicht ander maal nauwelijks iets zien. Net als zijn mede-aanvallers Nicolai Jor- gensen en Steven Berghuis overi gens. De eerste voelde zich volgens Van Bronckhorst misselijk en ver dween in de tweede helft naar de kant. Berghuis wilde zoals altijd volop kansen creëren, maar zijn keuzes pakten te vaak niet goed uit. Toornstra zal zondag tegen PSV waarschijnlijk aan de linkerkant spelen, Larsson verhuist naar de Middenvelder vaak kind van de rekening, maar is nu klaar voor duel met Dumfries bank. De Zweed was een topspeler bij een subtopper, maar de stap om hoog blijkt een erg lastige. Volgende stap Dat probleem zal de Japanner Ritsu Doan van FC Groningen niet on dervinden, denkt zijn trainer Danny Buijs. „Voor Feyenoord zal hij inmiddels te duur zijn. Hooguit Ajax zou nog een tussenstop voor hem in Nederland kunnen zijn", al dus Buijs, die weet dat CSKA Mos kou opnieuw hengelt naar zijn spe ler. „Na dit seizoen moet hij weg, hij is klaar voor de volgende stap." Dat leek Toornstra na het seizoen met de landstitel van Feyenoord ook. Inmiddels lijkt hij zich te heb ben verzoend met een rol als twaalfde man in de Kuip. Het sta dion dat Feyenoord volgende week zo vreselijk nodig heeft om PSV te verslaan. „We hielden de nul, dat is iets wat we meenemen naar vol gende week. Maar het moet beter, dat weten we", zegt Toornstra. Fortuna maakt ambities waar Van 't Schip stapt niet op 'Venemenema' grijpt hoofdrol maandag 26 november 2018 GO PSV - SC HEERENVEEN voor de eredivisie Luuk de Jong koppelde bij zijn omhaal Iichaamsbeheersing aan kracht en techniek. De PSV- spits scoorde al voor de tweede keer dit kalenderjaar op deze manier, foto thomas bakker/pro shots 11Lozano 1-0 52. De Jong 2-0 66. Lozano 3-0 Opstellingen Hahn De Jong Zeneli Bergwijn 87. Van Amersfoort Dumfries 74. Behich Schwaab Viergever Angelino Rosario Lozano 75. Gutiérrez Floranus Hoegh Bulthuis Pierie Rienstra Thorsby (37.1) Van Bergen 77. Rojas Lammers 80. Malen Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 34.100 j FEYENOORD - FC GRONINGEN 7. Toornstra 1-0 Opstellingen Bijlow Padt Nieuwkoop Zeefuik Botteghin Te Wierik Van der Heijden Chabot Malacia Handwerker Clasie 86. Freriks Toornstra Doan Vilhena Memisevic Berghuis Reis Jorgensen 82. Mendes Moreira 69. Vente Warmerdam Sam Larsson Cassierra 78. Ayoub 46. Hrustic Mahi Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 45.000 EREDIVISIE Fortuna Sit- tard gaat stug door met goed presteren in de eredi visie. De Limburgers boek ten tegen Heracles (3-0) de derde thuiszege op rij en staan inmiddels in het linkerrijtje van de eredivisie. Met de kennis van nu zou je het profetische woorden kunnen noemen van For- tuna-coach René Eijer. Die stelde voorafgaand aan het seizoen dat zijn elftal niet eenvoudigweg voor hand having zou gaan. „Want dat zou van veel te weinig am bitie getuigen." En zie waar de uit de eerste divisie ge promoveerde club nu staat. Tamelijk ver van de onder ste ploegen. EREDIVISIE PEC Zwolle- trainer John van 't Schip (foto) is na het thuisverlies tegen ADO Den Haag (2-3) niet van plan zelf de hand doek te werpen. „Maar als de spelers naar de voorzit ter gaan en het vertrouwen in mij opzeggen, wordt het een lastig verhaal." Een deel van de fanatieke ach terban schreeuwde na de derde opeenvolgende ne derlaag tegen een laagvlie ger (eerder verloor PEC van Fortuna en Willem II) om het vertrek van de coach. „Ik snap de spreek koren en heb ze ook ge hoord", zei Van 't Schip, die afgelopen week in verband werd gebracht met het Ita liaanse Genoa. EREDIVISIE FC Utrecht had De Graafschap al murw gespeeld toen de 19- jarige spits Nick Venema twintig minuten speeltijd kreeg van trainer Dick Ad vocaat. De roep om de pu bliekslieveling uit eigen jeugd wordt met de dag groter - zeker na zijn drie goals tegen Jong Ajax dinsdag. Venema viel in, kreeg twee kansen en dan weet je wel genoeg. „Geef hem een kans en het is kassa", wist Sean Klaiber al over 'Venomenema', die met twee goals de hoofdrol greep op een dag dat FC Utrecht eindelijk weer eens resultaat combineerde met overtuigend spel: 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31