Nicholas Roeg bezorgde Bowie zijn beste filmrol 22 M TV-SERIE DRUGS Tygo Gernandt, vanavond te zien in de EO-serie Tygo in de GHB, gebruikte ooit zelf drugs om zijn onzekerheid weg te nemen. Dat doet hij niet meer, maar die twijfels? „Daar heb ik nog steeds last van." ANGELA KIJKT BOEREN Vlinders bij Marnix. Toch nog. En een boel ook. Wie had dat gedacht? Maar voor wie de aflevering niet gezien heeft en nu denkt dat het toch nog wat geworden is met Janneke: ze brachten op citytrip een bezoekje aan een vlinder tuin. En daar bleef het dan ook bij, wat betreft fladderaars. Zoals we met z'n bijna 4 miljoenen vorige week al op onze klompen aanvoelden. Ik vond het wel getuigen van humor bij de ma kers van Boer zoekt Vrouw dat ze dat eigenwijze stuk boer uitgerekend daarheen hadden gediri geerd. Ik snakte onderhand ook wel naar wat licht- en luchtigheid tijdens dat stedenreisje Er- furt, dat van de tenenkrommende situaties aan el kaar hing. Zelfs kijken deed pijn, laat staan hoe het voelde als je er middenin zat. De theekopjesscène van boerin Henrike en veearts Bert in Disneyland Parijs mag dan berucht zijn, Marnix en Janneke in het treintje kwam daar toch dicht bij in de buurt. Zelfs de knuffelpartij onder de brug hielp geen zier. Hij was overduidelijk met zichzelf en zijn ge voel aan het worstelen. Zij bleef maar gezellig doen, tegen de klippen op. Ik had Marnix een poeier op zijn neus gegeven tijdens dat etentje dat hij zo doelbewust om zeep hielp met zijn veel te boude eerlijkheid. En anders wel bij dat 'poe hé, zou Tommie zeggen', dat ik net een paar keer te veel heb gehoord. Ik weet inmiddels wel waar de vierde 'v' voor staat, die hij aankondigde, maar vergat te noemen in zijn rijtje 'vuurwerk, vlinders, verliefdheid'. Het kan niet anders zijn dan 'verlossing'. Blij dat de lijdensweg er bijna op zit, voor hem en voor ons kijkers. Ik verwacht tenminste niet dat Jan neke toch nog opduikt in de reünie-aflevering volgende week. Bij Jaap ben ik er ook nog niet helemaal gerust op. Als je en hem Marian zo ziet in hun uniseks Noorse truien, zou je denken dat ze al tien jaar sa men zijn. Maar hij zei me net iets te vaak dat dat hij niet twijfelt aan zijn gevoelens. Het zal niet de eerste man zijn die eigenlijk het tegenoverge stelde bedoelt, maar de ander niet wil kwetsen. Ik zou het wel heel sneu vinden voor Marian. Zij stond zo verliefd te stralen in haar zijden peignoir. Bij Maarten en Michelle houd ik het gevoel dat hij net wat verliefder is dan zij. Ik zie haar bij voorbeeld nog niet geduldig wachten op Maarten, terwijl hij winkeltje in winkeltje uit gaat. Maar dat kan natuurlijk aan mij liggen. En Maarten lijkt me het type dat zich graag laat leiden door een vrouw. Bij Stefïi en Roel heb ik geen twijfel, die zijn ge woon schattig samen. Iets met potje en deksel. Zou er daar al stiekem gedroomd worden van een trouwkoets met heel veel paarden en feest in hun eigen eetcafé? Als Steffi die chronische onzeker heid maar onder de duim weet te krijgen. Nu vindt Roel dat natuurlijk nog aandoenlijkmaar er is uiteindelijk geen grotere libidokiller dan dat. En dan Wim en Marit, wie had dat gedacht een paar weken geleden, zo ontspannen suppend en wandelend samen door Italië? Wim lijkt veel zelf verzekerder, Marit lacht spontaner. De romantica in mij vindt het bijna een plot uit een Bouquet- reeks: de akkerbouwer en jonge arts die elkaar vinden via een tv-programma. Maar waarom komt hij volgende week dan alleen naar de slotaf levering, zoals de vooruitblik liet zien? Zoals ik al zei: het is een lijdensweg, deze Boer zoekt Vrouw. Max Anne op nr. 13 Inbraken bij Beckhams Brard wordt tafelgast Ik weet in elk geval waaróm ik ooit ben gaan gebruiken." Het terugblikken op een zwarte bladzijde uit zijn eigen geschie denis - 'alweer 25 jaar geleden hè!' - gaat gepaard met zicht baar ongemak en enige tegenzin. Heel leuk vindt Tygo Gernandt het niet. „Maar ik wist dat toen ik hieraan begon, ik ook zou teruggaan naar mijn eigen drugsver- leden." De 44-jarige acteur was natuurlijk deels om die reden ook een sterke keuze voor deze vaak schokkende documentaire reeks van de EO waarin de GHB-golf, in vooral het zuiden van ons land, wordt blootgelegd. Gernandt trekt op met ge bruikers van de destructieve drinkbare drug, maar ontmoet ook hun dealers en volgt de politie in de oneindige strijd te gen het middel. „Ja, ik heb het zelf ook eens gebruikt. Om een paar uur heel geile seks te heb ben. Maar dat de verslaving zó ver gaat dat Nicholas Roeg 1928-2018 Ook Mick Jagger stond ooit voor de camera van Roeg. Met hem maakte hij het spraakmakende Performance (1970) over een gangster die onder dak krijgt van een rockster met pijn lijke gevolgen. Roeg liet ook zanger Art Garfunkel schitteren voor de ca mera in zijn film Bad Timing (1980).Maar de meest gedenkwaar dige film van Roeg, een voormalige cameraman die ook meewerkte aan James Bond-films, is toch de horror thriller Don 'l Look Now (1973). Hierin spelen Julie Christie en Do- nald Sutherland een echtpaar dat na het verlies van hun verdronken dochtertje getraumatiseerd raakt en in Venetië van het ene in het andere horrormoment belandt. Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouw en schrijft elke week een column over de aflevering van zondagavond. rointe maandag 26 november 2018 GO MUZIEK Zangduo Max Anne heeft in de finale van het Junior Songfes tival de der tiende plek be haald. Roksana mocht de hoofdprijs in ontvangst nemen voor Polen met haar nummer Anyone I Want to Be. De AvroTros liet weten 'super, supertrots' te zijn op de jonge zangvogels. SHOW David en Victo ria Beckham hebben last van inbrekers: hun luxueuze bui tenverblijf in de Engelse Cots- wolds is de af gelopen weken twee keer doel wit geweest van een inbraakpo ging. De Beck hams verblijven er niet perma nent en waren dan ook niet thuis op het mo ment van de in braakpogingen. TELEVISIE Patty Brard is sinds vrijdag avond te zien als vaste tafel gast bij Twan Huys. De 63-ja- rige tv-diva schuift elke vrij dagavond aan om opvallende gebeurtenissen uit de media te bespreken. Op de sociale media kan haar verschijning rekenen op gemengde re acties. 'Ik heb het ZWARTE GAT gezien, het is leeg en lelijk' Gudo Tienhooven Op 90-jarige leeftijd is de Engelse regisseur Nicolas Roeg overleden. Bij het grote publiek is hij vooral bekend door de film The Man Who Feil To Earth (1976), waarin hij David Bowie, als buitenaards wezen dat op aarde belandt, zijn eerste en meest memorabele film rol liet spelen. Ab Zagt Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22