Sleuteloverdracht van Oostkerk ZorgSaam sluit aan bij de week van de migraine EN 19 SINTERKLAASHUIS MOOI INITIATIEFKOP Wie wil weten waar Sinterklaas en zijn pieten wonen, neemt deze en volgende week een kijkje in deSint- Jacobsstraat in Vlissingen. Daar kun je bijna dagelijks voor de goedheiligman tekeningen maken. Behalve op maandag. Net als vorig jaar, toen in de Walstraat, is in het huis van alles te doen. Kinderen kun nen knutselen, kleur platen maken en cadeautjes opha len. Maar liefst 200 liggen er op voorraad, zegt een van de pieten. De Vlissingse Manuel Houmes heeft zaterdagmiddag met zijn ou ders een presentje opgehaald. Trots laat hij zijn speelgoed zien. Zijn broertje en zusje hebben de zelfde gekregen. „Echt een leuk initiatief', zegt zijn moeder Mat- thea Houmes. Tijdens de intocht van sinterklaas, eerder die dag, deelden de pieten bonnetjes uit voor een gratis presentje. Daar kwamen de kids massaal op af. Kleuren De 5-jarige Raf Muller zit driftig te kleuren. Vol enthousiasme vertelt hij over zijn verlanglijstje, waar zaken als weerwolfhandschoenen, een bestuurbare auto en een Cat- boy-pak op staan. Zijn moeder José vindt het idee van het sinter klaashuis leuk, zegt ze. „Alleen mis ik wel een gangmaker voor de kinderen." Tot de verjaardag van Sint Nico- laas, op 5 december, kunnen kin deren met uitzondering van de maandag, elke middag van twee tot vijf in het huis terecht. Sinter klaas is maar zelden aanwezig, zegt de 14-jarige Nina Putter uit Oost-Souburg. Samen met haar klasgenoten organiseert ze de middagen. Voor wie niets met het sinterklaasfeest heeft, is er dit jaar een ander project Het idee achter het huis is dat ouders in de stad sinterklaasinko pen kunnen doen, terwijl de pie ten de kinderen vermaken. Project Het sinterklaashuis is ingericht door derdejaars leerlingen Dienst verlening Producten van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) en maakt deel uit van het examen. Niet alle leerlingen doen aan het project mee. „Het is geen verplich ting", zegt docent Gerrit Broers. „Voor wie niets met het sinter klaasfeest heeft, is er dit schooljaar nog een ander project." Ondertussen lopen ouders met kroost in en uit, terwijl op de Kleine Markt de pieten de kinde ren vermaken met muziek. Heel druk is het zaterdagmiddag niet. Ook niet tijdens de intocht van de sint, die door gebrek aan verkeers regelaars is ingekort. TERNEUZEN Ziekenhuis De Honte in Terneuzen staat een week lang in het teken van mi graine. Van maandag tot en met vrijdag is er een expositie in de hal van het ziekenhuis. Dinsdag is een bijeenkomst over leven en werken met mi graine. Die bijeenkomst vindt plaats in het restaurant, van 19.30 tot 21.15 uur. Patiënten zijn uitgenodigd, maar ook hun familieleden, vrienden en werkgevers. De bijeenkomst is onderdeel van de week van migraine. Met de campagne 'Maak van Migraine een hoofdzaak' wordt aandacht voor de ziekte gevraagd. Esther Visser van Hoofdpijn- net opent de avond en vertelt hoe jongeren ermee kunnen omgaan. ZorgSaam-neuroloog Pascal Proot van het Hoofd pijncentrum gaat in op de be handeling van migraine door botoxinjecties. Alex Schone- wille praat over de mogelijk heden migraine te combineren met werk, en hoe dat het best te regelen is met werkgevers. Het publiek kan vragen stellen aan deskundigen. Aanmelden voor de bijeenkomst is niet verplicht, maar kan via bijeen- komst@hoofdpij nnet.nl. De sleuteloverdracht van de Mid delburgse Oostkerk is het sluitstuk van een lange weg naar een nieuw cultureel podium. Met akoestische concerten, lezingen, debatten en ruimte voor symposia. Daarmee komt een eind aan 350 jaar kerk. „We betreuren de sluiting van de erediensten", zegt Rein van der Kluit van PGM. „Toch zijn we blij met het behoud van het gebouw en keren we terug naar waar het ooit voor is bedoeld: ontmoetingsplaats voor wereldse aangelegenheden." Provincie, gemeente Middelburg, Stichting Monumentenbezit en de kerkelijke gemeente hebben ieder een half miljoen euro op tafel ge legd voor het onderhoud van de Oostkerk. Volgende maand volgt een crowdfundingsactie en wordt door exploitant Stichting De Oost kerk ook het cultureel programma voor volgend jaar bekendgemaakt. maandag 26 november 2018 WA Kleuren en cadeautjes ophalen Timo van de Kasteele Vlissingen - Gerrit Broers, docent CSW Met het overhandigen van de sleutel door Bep Huijbregtse, voorzitter van het college van kerkrentmeesters van de Pro testantse Gemeente Middelburg (PGM), valt de Oostkerk nu onder het beheer van Stichting Monumentenbezit, onderdeel van de Nationale Monumenten Organisatie. Timo van de Kasteele Middelburg Bep Huij bregtse over handigt de sleutel van de kerk aan Ro- bert Quarles van Ufford, Anton Valk en Mark van den Bos. FOTO RUBEN OREEL A Kaylee heeft veel plezier met Zwarte Piet in het Sinterklaashuis in de Sint-Jacobsstraat in Vlissingen. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19