Zo, collega EGBERT JAN Als bij Egbert Jan de waterleiding lekt, weet hij wat hem te doen staat: klusser Kei bellen. Een vriend van hem die overal verstand van heeft. Alissa: „Dat scheelt veel. Luiers voor Yorik koop je ook voordelig in." Dave: „In grote hoeveelheden, ja. Dan kost een luier 10,5 cent per stuk. Nor maal kosten ze tussen de 18 en 20 cent." Alissa: „Soms zucht ik wel. Dave is een controlfreak." Dave: „Mijn vrienden verklaren me voor gek, al komen ze toch voor advies. De kinderwagen kostte 1250 euro, wij hebben er 1100 euro voor betaald." Alissa: „We wilden eerst een tweede hands kinderwagen kopen." Dave: „Over tweedehands gesproken: een oude Volkswagen Kever is Alissa's droom." Alissa: „Een cabrio. Ik zie ons al rijden, picknickmandje mee... Ik ben ook blij met mijn Toyota Starlet die ik van mijn moeder en haar vriend kreeg." Dave: „En ik met mijn Renault Megane station. Ik tank voor ongeveer 200 euro in de maand. Ik rijd zo'n 35.000 kilome ter per jaar." Alissa: „En we zijn blij met ons huis. We hebben een zolder, garage, schuur en een overkapping in de tuin. En dat op een prachtige locatie." Dave: „We betalen 1010 euro hypotheek per maand en krijgen 215 euro rente aftrek. Ik heb gekozen voor rentebemid deling. Als onze salarissen binnen zijn, houden we daarvan allebei 600 euro over voor onszelf. De rest gaat naar de gezamenlijke rekening. Nadat alle vaste lasten eraf zijn, vul ik de gezamenlijke spaarrekening aan. Gemiddeld komt daar 1250 euro per maand bij." Alissa: „We willen het huis versneld aflossen en we willen zonnepanelen." Dave: „We zijn vorig jaar getrouwd. Dat kostte zo'n 11.000 euro." Alissa: „We waren al twaalf jaar sa men." Dave: „Daarna gingen we op huwelijks reis naar Zuid-Afrika. Met een baby wordt reizen lastiger. Yorik heeft trou wens ook al een spaarrekening. Daar storten we maandelijks geld op, ook onze ouders sparen mee voor hem. In totaal 150 euro per maand." Alissa: „Het is een rijke baby." Dave: „Hij verdient het, het is zo'n lief kind." Onverhoeds stapt Kei (44) de woonkeuken binnen, gelukkig maar dat ik niet net op de keu kentafel een van mijn laatste veroveringen een beurt geef. „Collega!" roept hij. Kei heeft de sleutel, want hij is mijn professionele klusser, een vakman, en aan mijn huis (uit 1895) is best iets te onderhouden. Zelfben ik daar niet zo van. „Collega!" roep ik terug. Kei is een man met visie, ten minste, hij heeft visies op veel dingen en is nimmer te beroerd je daarvan gedetailleerd op de hoogte te houden. Ik daarentegen heb helemaal geen visie, zodat we elkaar goed aanvullen. „Koffie?" „Nou, graag." Ik weet dat dit tenminste an derhalf uur gaat duren, maar ja, het is gezellig en Kei, die een on- derhoudsbedrijfheeft, is erg, erg onderhoudend. „Ga zitten", zeg ik. Kei, harte lijke vent, die ik zeven jaar ken en met wie ik al eens kerst heb gevierd en talloze persoonlijke problemen gedeeld, wacht altijd tot ik 'ga zitten' zeg. Hij heeft overal verstand van. Waag het niet iets deskundigs te zeggen: hij zal je corrigeren. Al leen van letters, van taal, weet hij niet veel, wat nou toevallig het enige is waarin ik thuis ben. „Zo, collega." Hij heeft de dag ervoor een dakgoot en in de kelder een lek kende waterleiding gerepareerd. Als hij het doet, weet ik dat het resultaat perfect is. „Als ik heel eerlijk ben..." zegt Kei. Ik zet me schrap. „Laat ik 't zo zeggen: ik sta naar de aansluiting op die goot te kijken en ik denk wat is dat nou en ik zie wat daar achter zit, nou, ik zal je één ding zeggen, en misschien wil je dat helemaal niet weten en ik zat nog te denken misschien moet ik m'n mond maar houden, want ik zeg gewoon niet alles, dat is maar beter, maar die goot daarachter, nou, ik weet niet wat ze daarmee gedaan hebben, er is kennelijk al een onbenul mee aan de gang geweest, maar die zit bekant los over de volle lengte." Moet ik Kei geloven, dan staat het pand al zeven jaar op instor ten; vorige reparateurs hebben prutswerk geleverd. Hij onderhoudt me daarna nog over het Nederlandse scheidings- recht, de rol van tannine in rode wijn en de Europese privacy wetgeving. Mensen als Kei heb je nodig in je leven. Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@persgroep.nl Egbert Jan Riethof (64) is journalist. Hij heeft een dochter (26) en een zoon (23). Egbert Jan woont in z'n eentje in een huis met drie verdiepingen. ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 97