Kan Derk Bolt ook mijn sleutels vinden? Lekker makkelijk Helaas zit er een Bermudadriehoek in de bank waarin spullen verdwijnen Eerst krijg je kinderen en daarna raakt alles kwijt. Het begon met sokken die verdwenen naar de magische sokkenschuilplek. We hebben tientallen sokken waarvan het tweede exemplaar is zoek geraakt. Zo volgden er meer kle dingstukken, speelgoed en keu kengerei. Over de afstandsbedie ning, sleutels en boeken straks meer. Onze oudste heeft inmid dels de leeftijd zelf af en toe kwijt te zijn en er is een avontuurlijke kat. Die stond laatst drie huizen verderop in een huiskamer, om ook daar een peuter aan te treffen die hem aan zijn staart wilde trek ken. Sinds het bibliotheekabonne ment zijn verdwenen boeken een punt van zorg. Ik sprak een vader van een gezin waar inmiddels drie bibliotheekboeken spoorloos zijn verdwenen in huis. Ik ken een moeder die is gestopt met de bibliotheek, het bedrag dat ze aan boetes uitspaart gebruikt ze om maandelijks een nieuw kinder boek te kopen. Onze bank is bestand tegen bo terhammen met jam en lekkende ijsjes. Helaas zit er dan wel weer een Bermudadriehoek in waar de afstandsbediening en andere spullen in verdwijnen. Dankzij kinderen vind je spullen die je hard nodig hebt soms terug in speelgoedpannetjes, poppen wagens, spaarpotten of tasjes. Alsof Hans Klok dagelijks op bezoek komt en willekeurige spullen laat verdwijnen. Dan is er nog de vriendin die haar sleutels chronisch kwijt is, zocht ik laatst een halfuur naar een post zegel en zit het me nog steeds dwars dat ik jaren geleden de reservesleutel van de auto bij een verhuizing kwijtraakte. Derk Bolt kan met zijn Spoorloos ook in eigen land blijven. Hier in huis hebben we nog wel een lijstje voor hem. Er zijn tegenwoordig apparaatjes om je spullen terug te vinden. Je verbindt ze met je telefoon om ze te traceren of je te alarmeren als je iets dreigt kwijt te raken. Bij de meeste van die apparaatjes gaat het alarm al af wanneer de kinde ren tien meter van je vandaan zijn, dan kun je ze net zo goed een tuigje omdoen. In theorie klinkt het allemaal beter dan het in de praktijk is. Als je er eentje wil die een beetje werkt, ben je al snel 25 euro per apparaatje kwijt. De aller goedkoopste tracker van 5 euro deed het niet toen ik hem ver stopte en gaf een alarm af wanneer het niet moest. Het ding gaf alleen maar extra gedoe. De kat vluchtte de deur uit vanwege het gepiep. „Kan het wat zachter", vroeg mijn oudste dochter. Geïrriteerd zette ze met de afstandsbediening de tv harder. Een zelfgemaakte pizza is een prima keus voor een laagdrempelig feest diner (denk: studentenhuizen en kookklunzen) of voor de kliekjes op de dag erna. Gezellig met jong en oud rond de Domo D09177PZ (€30) dus deze decembermaand? Neen. Amper veertig jaar terug betekende kerst: kaasfonduen. Tot het voor malige Voorlichtingsbureau Vlees en het Bedrijfschap Slagersbedrijf in 1977 de tegenaanval inzette met de campagne 'Gourmet, probeer 't eens!' In sommige gezinnen is deze strijd nog altijd een splijtzwam. De Seve- rin RG-2348 (€90) brengt verzoe ning. Ruim 30 procent van Nederland stoft in december het gourmetstel af. Zet echter de hele familie rond de tafel en het eetfestijn ontaardt in een culinair potje landjepik. Ome Joop weet zijn slavink altijd weer jouw grillgebied in te schuiven, ondanks de paprika- grens. Om vervolgens in de rug te worden aangevallen door de kipcava- lerie van tante Betty. Dat kan beter, moeten de bedenkers achter de Bourgini One4AII (€60) hebben gedacht. Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. De afgelopen week probeerde Alex van der Hulst trackers uit die gemaakt zijn om spullen terug te vinden. -Alex van der Hulst Nynke de Jong (33), Hanneke Hendrix (38) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van O tot 7 jaar. Ze heb ben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijk namige boek. Genoeg alternatieven voor het traditionele gourmetstel. FOTO KOEN VERHEIJDEN PIZZAMOERAS O Goedkoop. O De stoom weet in deze pizzapers met geen mogelijkheid te ontsnap pen, waardoor de bovenkant van de deegschijf niet krokant, maar zompig wordt. „Ga dan met de kinderen door de glazen ruit van de oven staan kij ken hoe je pizza rijst", adviseert chef Mike. De volledige reviews van deze en nog meer funcooking apparaten vind je op besteproduct.nl ALLEMANSVRIEND O Drietrapsraket met een parkeer garage voor pannetjes, daarop een gourmetplaat met optionele steengrill en als klap op de vuurpijl een fondue- pan bovenop. Uitstekend idee in tijden van twijfel. O Helaas laat de uitvoering te wen sen over. Hoewel de fonduepan ge makkelijk opwarmt, is de onderverdie ping - met een eigen knop voor de temperatuur - zelfs na twintig minu ten nog niet al te heet. EENMANSZAAK Q Dit gourmetstel is de oplossing voor families met territoriale drift. In het hart van het apparaat staat een schaal waarop alle vlees, vis of groen tes kunnen worden uitgestald. Daar omheen vier beweegbare armen met elk een bakplaatje. Een prima appa raat, oordeelt het panel. Q Chef Mike Cornelissen voorziet nog altijd gedonder aan de horizon. „Wat als je met z'n zessen bent?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 83