voor u uitgeprobeerd funcooking Met de feestdagen mag het gourmetstel weer van zolder. Maar het kan origineler. Van teppanyakigrill tot cakemaker: ons panel test negen 'funcooking'-alternatieven. 8 Overgewaaid uit het oosten: de tep- panyaki, Japans voor 'ijzeren grill plaat'. In feite is het apparaat weinig meer dan een doodgewoon gour metstel, maar dan zonder platte pan netjes en met guitige miniwokjes. Zo ook de Domo D08710W (€60). Mike Cornelissen (29) Waarom jezelf in de keuken afzonde ren van het feestgedruis als je ook de Unold 48325 Cake Maker (€25) op tafel kunt zetten? Het apparaat houdt het midden tussen een dubbele bak vorm en een bingomolen. Het anti-spetterhek rond de halve bakplaat van de Solis Deli Grill (€249) maakt het begrip 'koude kant' aan het familiediner tastbaar. Gelukkig is de omheining af te bre ken. Wat de grill mist aan uitstraling, wordt goedgemaakt door z'n func tionaliteit. De bak- en grilplaat war men razendsnel op en zijn traploos op temperatuur te brengen. De anti aanbaklaag en het vetopvangbakje voorkomen overbodig geschrob. Sint- of kerstdiner met een tropisch tintje? Zet de Tom Yang Thaise Grill (€150) op tafel. Het apparaat bestaat uit een grilleiland, omringd door een slotgracht voor de soep. Het idee: de sappen uit het vlees sijpelen de soep in, waardoor die gedurende het tafe len rijker van smaak wordt. Boven dien kan de soep weer over het vlees worden gedruppeld. Culinaire kruis bestuiving in optima forma. „Je kunt er alle kanten mee op", jubelt sous chef Jim Cornelissen. „In de soep kun je bijvoorbeeld vis garen." Jim Cornelissen (32) Tom Haze (29) Een fontein kun je de Bestron DUE4007 (€48) eigenlijk niet noemen. Meer een gemoedelijk kabbelend chocoladegordijn van drie verdiepingen. Leuk. Maar niet bepaald de meest caloriearme keus als de broeksknoop na een gour met-marathon of vijfgangen diner al op knappen staat. Voor een beetje druipeffect moet na melijk maar liefst anderhalf kilo chocolade worden gesmolten, terwijl je al na een paar onder gedompelde aardbeien of banaanpartjes meer dan verzadigd bent. Iets te diep in de buidel getast voor de sinterklaas- en/of kerstcadeautjes? De Bestron AHP1200 (€21) is een welkome budgettip; een veelzijdige hapjespan die zich qua antiaanbak laag en traploos instelbare opwarm- snelheid moeiteloos meet met vele malen duurdere (fun)cookers. Zelfs een kalfsmedaillon van T-rex-achtige proporties krijg je in no time van rare tot well done. „Of je serveert er soep in", suggereert souschef Jim Corne lissen. „Of lekker gamba's stomen." Eerste hulp bij gourmetmoeheid MATTHIJS MEEUWSEN CONIMEXKERST O Prima keuze voor iedereen die tij dens het gourmetten eens met soja saus, taugé en bamboescheuten aan de slag wil. Schoonmaken is geen sinecure. Onder de bakplaat, die niet los kan, hopen vuil en vet zich gemakkelijk op. Chef-kok en mede eigenaar van het gelauwerde Restaurant Rijnzicht. FEESTCAKE O Makkelijk in het gebruik. Beslag erin, omdraaien en binnen 20 minuten kan de cake worden aangesneden. O Goed oefenen met de verhoudin gen van je recept, want je hebt snel een te compact óf kletsnat baksel. BAKBEEST Een tafelgrill die niet zou misstaan in de keuken van een klein restaurant, oordeelt het panel in Restaurant Rijn- zicht, de proefruimte van vandaag. ®Geen gezellig apparaat. SLOTGRACHT Q Dé ontdekking van deze sessie. O Het eiland grilt prima, maar loopt iets te steil af, waardoor je kalfsme- daillon ook in de gracht kan plonzen. Staat met zijn broertje zowel binnen als buiten de keuken aan het roer. Professionele testkracht van vergelijkingssite besteproduct.nl CHOCOGORDIJN O Leuk voor zoetekauwen. BUDGETTIP O Veel funcooking voor weinig geld. Q Niet het gezelligste apparaat. Q Het schoonmaken is een kwelling. Als je niet uitkijkt, sta je na de jaarwisseling nog steeds te schrobben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 82