OZCAN AKYOL Vuurwerkbranche in paniek na afkeuren vuurpijlstandaard Geen 3 maar 9 maanden korting kpn 6 op Internet van KPN Playstation cadeaus sU> Column Wie zijn vertrouwen in de politiek was kwijtgeraakt, bijvoorbeeld omdat de sector steeds meer is verworden tot een nietszeggende showbizzindu- strie, gekaapt door schreeuwbek- ken en luchtfietsers, kon deze week opgelucht ademhalen. De burgemeester van Assen, Marco Out (WD), plaatste eergis teren een bericht op sociale media, waarin hij kort maar zeer kernach tig uitlegt dat hij zich niet meer kan vinden in de publicitaire stra- patsen van zijn liberale vrienden. Hij zegt zijn lidmaatschap op. Ik gebruik bewust het woord 'publicitair' omdat fractievoorzit ter Klaas Dijkhoff en kornuiten iets nieuws hebben ontdekt: ze zoeken zorgvuldig een podium uit om met veel bombarie een totaal onhaalbaar plan te lanceren, mis bruiken alle media-aandacht om zichzelf te profileren als hardliners en gaan daarna broeden op de vol gende rel. Eerst was er de bizarre gedach- tenkronkel om bewoners van ach terstandswijken harder te straffen dan andere mensen, een opmaat tot een klassenmaatschappij, of in elk geval een doorzichtige poging om burgers uit de onderklasse te framen als nietsnutten. Vervolgens werd gesuggereerd om demonstraties in sommige ge vallen sowieso maar te verbieden. Een grondrecht? Niks mee te ma ken. Deze week goochelde WD- clown Thierry Aartsen met allerlei cijfers om het Concertgebouw in diskrediet te brengen, zodat hij zichzelf kon profileren als een man van fanfares, ringrijden en carbid- schieten - die zaken zouden óók subsidie moeten krijgen. Dit heeft niets meer te maken met politiek bedrijven: het is re gelrechte demagogie. Want de liberalen die zo gretig de media opzoe ken met een hersen- scheet weten ook wel dat hun proefbal lonnetjes totaal onhaalbaar zijn. Het is minach ting van het volk om te denken dat mensen in hun retoriek zullen trappen - een enkeling daargelaten. het niet meer aanzien. Dat maakt hem een moedige man, iemand die niet vergiftigd is door het plu che, maar die ferm achter zijn idealen blijft staan, ook als dat be tekent dat hij voortaan niet meer op een gunst van de WD hoeft te rekenen. Dit land heeft meer bestuurders als Marco Out nodig. We zien dat er een wedloop gaande is tussen politieke cowboys die de ideologi sche rivaal willen overtroeven met moreel nihilisme. Feiten en rech ten raken ondergeschikt. Misschien mogen journalisten zichzelf ook eens in de spiegel aankijken. Moet alle borrelpraat van politieke opportunisten zo breed en kritiekloos in de pers worden uitgemeten? Laat ze lekker lallen in het café. Dat is immers de plek ervoor. Laat ze lekker lallen in het café. Dat is immers de plek ervoor Volgens de branche wist het mi nisterie al deze zomer dat de ver kopers tijdens de komende jaar wisseling gebruiken wilden gaan maken van de nu plotseling afge keurde installatie. Voorzitter Leo Groeneveld van Pyrotechniek Nederland stuurt vandaag een brief naar de staats secretaris met het verzoek om heel snel om de tafel te gaan. De branche zit met de handen in het haar nadat donderdag bekend werd dat de massaal ingekochte kleine lanceerinstallatie niet vol doet aan de eisen van de Inspectie Leefomgeving en Transport. De installatie moet dit jaar ver plicht worden verkocht aan ieder een die vuurpijlen koopt. „We hebben er daarom dit jaar 250.000 besteld in China, terwijl dat er voorgaande jaren 10.000 waren, toen men ze vrijwillig kon ko pen", zegt Groeneveld. Het zit de vuurwerkbranche vooral dwars dat de controle op de al jaren in gebruik zijnde installatie pas nu is uitgevoerd, zo kort voor oud en nieuw. De staatssecretaris reageerde dat de installatie pas in oktober is aangeboden voor controle. Dat is volgens Groeneveld gewoon niet waar. „Al in juni, juli hebben wij duidelijk gemaakt dat we deze in- W Vuurwerkbranche wil snel weten waar men aan toe is stallatie wilden gebruiken. Die gebruiken we al jaren en hij vol doet. Daarom wij gingen er ook van uit dat deze goed is. Wij heb ben ook helemaal niets aangebo den bij de Inspectie, de Inspectie is gewoon heel laat bij ons geko men." Volgens Groeneveld is de kleine installatie stabiel. „Wat zij met stabiel bedoelen, wordt ner gens toegelicht. De standaard is stabiel, want hij valt niet om. Be halve bij storm, maar ja, dan valt alles om." mnd zaterdag 24 november 2018 GO @OzcanAkyol ersenschee De burgemeester van Assen kon De vuurwerkbranche Neder land eist duidelijkheid van staatssecretaris Van Veldho ven (Infrastructuur) over de problemen met de verplichte lanceerstandaard voor vuurpij len. Ze willen snel weten waar de dit jaar verplichte installatie aan moet voldoen. Victor Schildkamp Den Haag ?9r De Black Friday actie geldt van 22 t/m 26 november 2018. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6