Zogezien Gedeputeerde speelt over veertarieven verstoppertje OP ZOEK NAAR EEN LAPTOP OF DESKTOP? DE BESTE KOOP VIND JE OP TWEAKERS I tweakers Gedeputeerde Harry van der Maas doet schimmig over de nieuwe tarieven van het fietsvoetveer. Het college van de dialoog speelt ineens verstoppertje. Wat is het Familie huis? de kanker kwam terug. Doordat het gewenste resultaat niet bereikt was, kwam het Erasmus MC in beeld. In eerste instantie voor een kijkopera tie. We hadden goede moed, want hij voelde zich goed." 'Blijf maar hier' Het tegenovergestelde bleek waar: de artsen konden niets meer doen. „De arts zei daarna: 'Ik wil niet dat jullie nu nog terugrijden naar Zee land. Slaap hier, in het Familiehuis'. Het was geweldig, iedereen is zo begaan met je." In de anderhalfjaar daarna werd Arie regelmatig behandeld in het Rotterdamse ziekenhuis. Joke ver bleef dan in het Familiehuis. „Dat gaf rust, want je wist nooit wat je te horen zou krijgen, 's Avonds dron ken we in de huiskamer koffie met de vrijwilligers en andere lotgeno ten. Daar kon je huilen en lachen." Afgelopen juni overleed Arie, zijn lichaam was uitgeput. Hij had zelf voorgesteld om een donatie te vra gen voor het Familiehuis. „We konden kiezen tussen een kleine of grote collectebus. We ko zen uit voorzorg de grote." En dat was nodig, want er waren bijna driehonderd mensen bij het af scheid van Arie. Hij was van vele markten thuis. Met name als vrij williger, bij voetbalvereniging VV Kloetinge en op de klippers De Hoop en de Avontuur. „Uiteindelijk hebben we 750 euro opgehaald. Dat heb ik samen met mijn zoon en dochter naar het Fa miliehuis gebracht." Er zijn dagen waarop gedepu teerde Harry van der Maas enigs zins wanhopig voor zijn kapstok staat. Bijvoorbeeld als hij naar de aandeelhoudersvergadering van de Westerschelde Ferry moet. Dan kan hij kiezen uit vier petten. Als gedeputeerde is hij verantwoorde lijk voor vervoer, maar de provin cie is ook enig aandeelhouder van de veerdienst tussen Vlissingen en Breskens, eigenaar van de twee schepen én opdrachtgever voor de dienstregeling. Wie zich zo'n ver gadering probeert voor te stellen ziet bijna een absurdistisch to neelstuk voor zich. De provincie heeft noodge dwongen voor die constructie ge kozen, omdat in 2014 geen com merciële partij meer was te vinden die het veer wilde exploiteren. Er valt domweg niet rendabel te va ren. De afgelopen jaren zijn de rei zigersaantallen alleen maar verder afgenomen en de kosten opgelo pen. Na vier jaar debatteren en cen ten bijleggen, wil de provincie de veerdienst de komende jaren door rustiger vaarwater loodsen. Niet dat het voortbestaan ooit ter dis cussie heeft gestaan, maar het is ook even afgelopen met filosofe ren over grotere boten en krim pende dienstregelingen. Begin de cember stemmen Provinciale Sta ten over een plan om de veerdienst organisatorisch aan te haken bij de NV Westerscheldetunnel, het budget van ruim 5 miljoen euro met een half miljoen per jaar te verhogen en pas in 2021 een nieuwe toekomstverkenning te doen. De reiziger zal het worst wezen, zolang hij maar weet wanneer de boten varen en hoeveel een over tocht kost. Het eerste zit in het toekomstplan - tot 2024 volgens de huidige dienstregeling - het tweede niet. Er is sprake van een zomertarief, waarbij de losse kaartjes van half juni tot begin september duurder worden. Dat brengt 170.000 euro in het laatje. De directie van de Westerschelde Ferry dient dat te gebruiken om de overtocht aantrekkelijker te ma ken, met name voor de dagjes mensen die er meer geld voor neertellen. Daarmee is gehoor gegeven aan een eis van de Staten, twee jaar ge leden. Gezien die achtergrond is het een beetje vreemd dat tijdens een eerste behandeling van het toekomstplan vorige week aan vankelijk geen enkel Statenlid de moeite nam te informeren naar het exacte bedrag van de prijsver hoging, die - zo stond in de stuk ken - al de instemming heeft van het reizigersoverleg OPOV. Uit eindelijk trok Ralph van Hertum (PvdA) de stoute schoenen aan. Dat is aan de directie, antwoordde gedeputeerde, aandeelhouder, scheepseigenaar en concessiever lener Van der Maas (SGP). Hij had het 'conceptvoorstel nog niet ge zien'. Kunt u dan tenminste zeg gen wanneer de nieuwe tarieven bekend worden, moest Willemien Treurniet (Christenunie) tot drie keer toe vragen. „Binnen nu en twee, drie maanden", aldus Van der Maas. Opmerkelijk. Ten eerste omdat de tarieven op 1 januari ingaan, dus het is geen kwestie van maan den. Ten tweede klinkt het onlo gisch dat je wel weet dat je 170.000 euro ophaalt, maar niet hoeveel duurder je daarvoor de kaartjes moet maken. Al ligt het initiatief bij de directie, als je daarmee - met één van je vier petten op - geregeld overlegt, dan vraag je voorafgaand aan een Statendebat toch naar de bedragen? Afgelopen week heeft de PZC de nieuwe tarieven onthuld. Uit de brief van de veerbootdirectie aan het OPOV blijkt dat ze in de aan deelhoudersvergadering van 10 oktober al zijn 'besproken en posi tief ontvangen'. Het is ook duide lijk wanneer ze worden vastge steld: tijdens de volgende aandeel houdersvergadering op 12 decem ber, vijf dagen nadat de Staten over het toekomstplan hebben beslo ten. Echt wereldschokkend zijn de tarieven niet, er is geen enkele re den om ze buiten de discussie over de toekomst van de veerdienst te houden. Waarom doet Van der Maas dan zo schimmig? Formeel heeft hij wellicht gelijk. Het zijn namelijk de gedeputeerden die be slissen hoeveel een overtocht kost en niet de Statenleden. Maar zijn opstelling is a-typisch voor dit provinciebestuur dat - na het be stuurlijke fiasco rond de Sloeweg - is aangetreden onder het motto 'Krachten bundelen'. Vier jaar lang is dialoog en samenwerking gezocht met de Staten. Dan moet je nu geen verstoppertje spelen onder je vele petten. GEEN INTERNET? GEEN PROBLEEM! Vraag de uidgeprinde screenshods van de Besd Buy Guide aan r| ll< ontvang graag de geprinte screenshots P van de Best Buy Guide van: Laptops Desktops Smartphones SSD's Naam: Adres: Tweakers T.a.v. Best Buy Guide Postbus 2104 1000 CC Amsterdam PC ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 Zo gaat het nieuwe Familiehuis eruitzien, beeld era contour Het Familiehuis dient als een thuis voor familieleden van kankerpatiën ten in het Erasmus MC. Op de nieuwe locatie krijgt het dertig kamers. Een overnachting kost zo'n 25 euro per nacht en wordt vaak ver goed door de zorgverzekeraar. Een kamer is te reserveren zolang als de opname of behandeling duurt. Het is mogelijk om kinderen of familieleden over te laten komen. Een kamer reser veren kan via Fa miliehuis.nl. Wilt u ook bij dragen? Kijk op Familiehuis.nl voor meer informatie. De stichting is ook op zoek naar vrij willigers. ERNST JAN ROZENDAAL Plak hier de postzegel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61