Brexitdeal, meer ceremonie dan overeenkomst bolderman.nl Reizen 2019 met vertrekgaranties! Wsj- 1 Tg'rfy bolderman, n 5 Analyse Mg Het brexit-akkoord is het best te vergelijken met de scheidingspa pieren die twee voormalige ge liefden tekenen. Met één groot verschil: over alle andere belang rijke zaken die bij een scheiding horen, zoals een omgangsrege ling voor de kinderen, moet nog verder worden onderhandeld. En dat gebeurt zondag niet. Het akkoord dat nu is gesloten, gaat alleen over de voorwaarden voor de brexit. Zo belooft het Verenigd Koninkrijk om de Eu ropese Unie nog 40 miljard aan bijdrage te betalen die het Brus sel nog schuldig is, beloven EU én Verenigd Koninkrijk om de rechten van eikaars burgers te respecteren en bovenal: de ko mende anderhalf jaar verandert er niks aan de relatie. Zo blijft het Verenigd Koninkrijk tot eind 2020 in de douane-unie en mag het zich in de tussentijd niet aan die afspraak onttrekken. Daarnaast wordt morgen een politieke verklaring afgegeven die het brexit-akkoord vergezelt. Die verklaring geeft aan waar de onderhandelingen na 29 maart volgend jaar op uit moeten ko men. Dat de EU en het Verenigd Koninkrijk streven naar 'een zo nauw mogelijke handelsrelatie'. Hoe die er in de praktijk moet gaan uitzien, dat blijft de vraag. De Britten willen dezelfde rech ten houden als nu, de EU peinst daar niet over. Wie niet bijdraagt aan de EU, kan er ook niet van profiteren. Er is ruzie over van alles en nog wat, van visserijgronden tot de grens tussen Noord-Ierland - dat bij het Verenigd Koninkrijk hoort - en Ierland. Na jaren van onrust en geweld willen beide partijen dit voorkomen. Maar hoe doe je dat nu het Britse deel van het Ierse eiland straks uit de EU stapt? May hoopt dat tegen het einde van 2020 er met slimme techno logie een open grens kan blijven bestaan waarbij toch controle plaatsvindt. Maar dat is nog vaag. Net als de rest van de verklaring. Eigenlijk komt die er op neer dat partijen hun best doen om er vóór juli 2020 afspraken over te maken. De top van zondag is daarmee vooral een ceremoniële. Over de inhoud van de brexit-overeen- i Nu al is duidelijk dat het voor May heel lastig wordt om een meerderheid achter haar plannen te krijgen komst zijn nog veel vragen. Te meer omdat het Britse parlement zich nog moet buigen over het akkoord. En nu al is duidelijk dat het voor May heel, heel lastig wordt om een meerderheid ach ter haar plannen te krijgen. Zelfs haar eigen partij is diep verdeeld. Het scenario dat het akkoord de prullenbak ingaat en er op 29 maart volgend jaar een brexit volgt zónder overgangstermijn en zónder afspraken hangt daar mee nog steeds boven de markt. m 10 dagen West-Schotland en het eiland Skye 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Mooiste fjorden en kusten van Noorwegen 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 3 h1fl| Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Op rooftocht door Nederland alle draadloze communicatie in hun nabijheid te storen. Het antwoord van de politie is de inzet van nog slimmere tech nieken. Hoge verwachtingen heb ben ze bijvoorbeeld in Roermond van een experiment waarbij ze met camera's proberen te voor spellen waar en wanneer crimine len toeslaan. Computers analyse ren onder meer videobeelden en kentekens van bezoekers aan het outlet-centrum en proberen daarin afwijkende patronen te herkennen. Wie voldoet aan meerdere van zeventien opgestelde criteria kan zo de aandacht van agenten trekken. „Waar we precies op letten hou den we graag voor onszelf omdat de dieven anders hun werkwijze zouden kunnen aanpassen", zegt burgemeester Rianne Donders van Roermond en voorzitter van de Taskforce Mobiel Bandi tisme. „Maar het is een optel som van afwijkend gedrag. Normaal winkelend publiek merkt er niets van." Of het systeem echt zo slim is als gehoopt, moet volgend voor jaar blijken. „Maar dit experiment heeft sowieso al het effect dat cri minelen beseffen dat we hen het leven zeker niet makkelijker zul len maken. Dat helpt al." zaterdag 24 november 2018 GO Met een plechtig fotomoment zullen 27 EU-leiders en de Britse premier May morgen middag een akkoord presente ren. Daarmee lijkt een histori sche stap gezet richting de brexit. Maar het blijft onduide lijk wat de waarde is van de overeenkomst. Hans van Soest Den Haag éH - lt" 'V«. ic n® i I: lH F 'V 1 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 Diverse vertrekdata 2019 drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. f Brochure en (0318) 58 09 58 I ^sggglr boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds b reserveringskoste .eeuwarden Lelystad Kampen Almere Hilversum Moordrecht Houten Rotterdam Bemmel Den Bosch 4-6 nov. Locaties waar de Opel Astra is herkend. 15 okt Bemmel De Georgiërs worden betrapt bij een tandpasta diefstal. Omdat ze alsnog afrekenen, mogen ze weer verder. 3 nov Moordrecht Bij een controle legt de snelwegpolitie de link met de eerdere meldingen. Ze besluiten de auto, een Opel Astra, te laten volgen via kentekenherkenning. 6 okt Kampen Een agent in vrije tijd ziet verdachte mannen in een winkel. Ze hebben veel tandpasta in een tas. 6 nov Lelystad De kentekenscanner geeft een hit en de politie zet de mannen aan de kant. Ze hebben tassen vol met tandpasta. Enkele van hun diefstallen bleken met winkelcamera's vastgelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5