Op pantoffels naar je zieke man Familiehuis Daniël den Hoed in Rotterdam biedt familieleden van kankerpatiënten een bed dichtbij het ziekenhuis. Omdat het behandelcentrum naar het hart van de stad verhuisde wordt er een nieuw, groter Familiehuis gebouwd. Joke van Bochove uit Kloetinge heeft ervaren hoe belangrijk 'nabijheid' is. Het Familiehuis kost 9 miljoen euro. Een deel komt er via crowdfunding 10 Familiehuis Daniël den Hoed is al 27 jaar een thuis voor naasten van kankerpatiënten. Het huis geeft zowel de zieke als logerende familieleden de rust van het dichtbij elkaar kunnen zijn. Begin dit jaar is de voormalige Daniël den Hoedkli niek verhuisd van Rotterdam Zuid naar het Erasmus MC Kanker In stituut in het centrum van de stad. Daardoor staat het Familiehuis nu niet meer op zwaaiafstand. Er lig gen plannen voor een splinter nieuw Familiehuis, bij het Eras mus MC, maar daarvoor is nog geld nodig. De nieuwbouw kost ruim 9 mil joen euro. Het grootste deel betaalt Stichting het Familiehuis zelf uit eigen middelen en giften. De rest van het bedrag wordt ingezameld via acties en crowdfunding. Er is al een flink bedrag binnen, maar de inzameling heeft nog een laatste zetje nodig. Joke van Bochove (70) uit Kloe tinge kent het Familiehuis Daniël den Hoed helaas van binnen en van buiten. Haar man Arie leed aan darmkanker met uitzaaiingen naar het buikvlies. Als we bij Joke op bezoek gaan, heeft ze vijf maanden eerder afscheid geno men van haar man Arie. Vol trots praat ze over hem, de dingen die ze samen deden en die zij nu al leen of met anderen doet. „Na tuurlijk, het liefst had ik hem nog dertig jaar bij mij gehad. Maar hij had ook niet gewild dat ik in een hoekje wegkwijn." Joke is sterk. Dat komt door de (klein)kinderen, vrienden, buren en mede-vrijwilligers. Maar ook door het Familiehuis. Daardoor kon ze middenin de nacht op haar pan toffels naar haar man toe als hij haar nodig had. Ze hoefde enkel het pad tussen het Familiehuis en zieken huis te bewandelen. „Dat was zo fijn." Tijdens een weekend weg met vrienden in mei 2015, kreeg Arie heftige pijn in zijn buik. In eerste instantie dacht het stel dat hij maagpijn had, zoals hij wel vaker had. Maar de specialist had aan een onderzoek van vijf minuten ge noeg: darmkanker. Arie werd ge opereerd in Goes. Na onderzoek bleek dat er uitzaaiingen aanwezig waren en daarom kreeg hij chemo. „Daar reageerde Arie goed op, maar ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 PC Joke van Bochove met een foto van haar overleden man Arie: „ledereen is zo begaan met je." fotopix4profs/janstads Familiehuis heeft nog een zetje nodig NICOLEROELANDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59