Goes begrijpt dat het niet 'zomaar even' wint Ben Sellam raakt niet zo snel in paniek BARRY VAN DER HOOFT BS Nyemb, Wijkhuijs en Mbikulu zijn afwezig 15 Hoek treedt vanavond in Noordwijk (aftrap 18.00 uur) aan tegen SJC. Jonathan Constansia weet dat hij met zijn ploeg weer alles zal moeten geven. Jonathan Constansia (32) is dit seizoen één van de dra gende spelers bij Hoek. In het elftal van Dennis de Nooijer is de 32-jarige middenvelder een be langrijke schakel. Maandag kreeg hij rust van zijn trainer en hoefde hij niet te trainen. „De jaren be ginnen een beetje te tellen hè", lacht Constansia, die vandaag op bezoek bij SIC met Hoek de ze vende competitiezege wil boeken. Jonathan Constansia: „Qua resul taten gaat het prima, denk ik. Voet ballend kan het soms beter. Tegen Sneek speelden we zaterdag een hele goede eerste helft, maar be gonnen we zwak aan de tweede helft. We hebben een goede ploeg, met veel voetballend vermogen. De bereidheid om voor elkaar te wer ken is groot. Daardoor konden we het zaterdag weer herstellen en die wedstrijd naar ons toe trekken." „Dat weet ik ja. Ik vind dat je kri tisch moet zijn. Maar je moet kri tisch zijn op momenten dat je het Nu zit ik in een spelersgroep waar spelers elkaar corrigeren mag zijn. Dus niet als je wint of als je het qua resultaten goed doet. Na tuurlijk moet ons spel nog beter, dat weten wij ook wel. Iedereen mag zijn mening hebben, maar je moet het hele team steunen. En niet altijd je pijlen op dezelfde mensen richten." „Niet echt. Al helpt het misschien wel een beetje dat ik op scherp sta. Ik ben altijd wel tegen de scheids rechter bezig, ga met hem in ge sprek. Alleen nu op een iets andere toon. Stel dat ik nu na een tackle geel krijg en dus geschorst ben, dan zijn die eerdere kaarten vanwege praten wel heel zonde geweest." „Ze hebben tien punten, maar het is inmiddels wel duidelijk dat wij in deze derde divisie niet de nummer één en ook niet de nummer laatst makkelijk zullen verslaan. Elke week, elke wedstrijd, zullen wij al les moeten geven. Tegen FC Lisse, in de derde wedstrijd van het sei zoen, verloren we onnodig met 3-2. Die middag werd duidelijk dat wij niets op halve kracht kunnen doen." „Toen stond ik dieper dan nu. Vo rige week speelde ik meer in een controlerende rol, maar was ik niet tevreden over mezelf. Dat ben ik nooit zo snel. Ik denk wel dat nie mand kan zeggen dat ik er niet voor werk. Bij Halsteren ben ik vorig sei zoen na een hoop gezeur tussen tijds gestopt. Nu zit ik in een spe lersgroep waar spelers elkaar corri geren. De acceptatie is groter. Als het tegen S)C even niet loopt, zoals vorige week tegen Sneek, dan moe ten we het ook weer samen zien te herstellen." HSC21 is niet de meest aanspre kende naam in de derde divisie. De formatie bezet de elfde plek. Goes heeft zes punten meer. Een kleine kanttekening: virtueel gezien is het verschil slechts drie punten. Vorig weekend werd het uitduel van HSC'21 tegen Quick'20 bij een 0-1- ruststand gestaakt vanwege het uit vallen van de veldverlichting. Veenstra is blij dat zijn ploeg op dit moment de rit van 270 kilome ter naar Haaksbergen aflegt. „Na vier overwinningen op rij voel je je misschien iets te groot en ga je te gen een tegenstander als deze op je snufferd. Dat is al te vaak gebeurd. De groep bevindt zich nu in een si tuatie dat ze begrijpen dat we niet 'zomaar' winnen." Goes handhaaft zich nog altijd in de bovenste regionen van de derde divisie. Mede door drie nederlagen in de laatste vijf wedstrijden nadert de concurrentie. „Iedereen kwam superlatieven tekort na de eerste wedstrijd tegen Westlandia (4-0- winst). Maar bij rust had het toen ook 4-4 kunnen staan." De voor bije weken viel het kwartje een aantal keren de verkeerde kant op. Ook tegen koploper TEC had Goes een resultaat kunnen boeken. Veenstra haalt de kans van Ray Kroon aan, bij een o-o-tussenstand. „Ray weet: die bal moest erin." Ook kijkt de oefenmeester terug op het balverlies van Jarreau Manuhuwa, wat resulteerde in de 0-2. „Jarreau weet dat hij in de fout ging." Direct relativeert Veenstra zijn uitspraken: „Dit soort dingen ge beuren. Het is inherent aan ons spel. Ik zag een Goes waar ik voor sta. Als je zegt dat we weggespeeld zijn, verklaar ik je voor gek. We presteerden maximaal. Zij waren iets gelukkiger dan wijHij hoopt dat gevoel mee te nemen naar de ontmoeting met HSC'21. Column e 1 ij Dovo zijn ze er helemaal kklaar mee. De voetbalver- leniging uit Veenendaal was deze week in het nieuws, omdat het niet meer meewerkt aan stages van voetballertjes on der de 10 jaar bij profclubs. We kelijks staan scouts van FC Utrecht, Vitesse, NEC en De Graafschap langs de lijn om de soms pas zeven of acht jaar oude briljantjes eruit te pikken. Ze worden uitgenodigd voor een stage, mogen daarna vaak niet verder en moeten die teleurstel ling verwerken. Pedagogisch onverantwoord, aldus Dovo, waar ze die kinderen veel te jong vinden om ze uit het veilige amateurklimaat en hun omgeving weg te halen. Chapeau voor Dovo! Kinderen van die leeftijd moeten lekker dichtbij huis kunnen voetballen, zeker als ze pas zeven of acht zijn. Ik had het er laatst kort over met een va der uit Terneuzen. Zijn zoon is zeven, een heerlijk voetballertje, en heeft al stage gelopen bij Fey- enoord. De afstand naar Rotter dam is wel erg groot, zeker als je dat een paar keer per week vanuit Zeeuws-Vlaanderen zou moeten doen. Verhuizen? Nee, dat was geen optie. Laat die kleine lekker nog een tijdje met zijn vriendjes voetballen en drie of vier keer in de week trainen. Over een paar jaar zou hij de overstap kunnen maken naar bijvoorbeeld JVOZ. De stap daarna, als die er komt, is wat makkelijker, omdat de jon gen dan al wat ouder en zelfstan diger is. Kijk maar eens hoeveel jonge Zeeuwse talenten er nu bij Pedagogisch onverantwoord, aldus Dovo bijvoorbeeld Sparta en Feyen- oord spelen. Als ouder kun je vanuit Zeeland carpoolen naar Rotterdam. De ventjes waren al lemaal (bijna) tien toen ze de stap maakten en zijn trots dat ze nu in het rood en wit spelen. Wat wel vaak wordt verge ten, is dat de ene speler op zijn zevende of achtste uitblinkt, ter wijl een ander er pas op iets la tere leeftijd bovenuit begint te steken. Krijgen die laatbloeiers dezelfde mogelijkheden? Heel vaak niet. De KNVB wil daar nu verandering in brengen met het project Gelijke Kansen. Alle jeugdvoetballers moeten zich daardoor optimaal kunnen ont wikkelen en plezier beleven aan het voetballen. De talenten dus, maar ook de op het eerste oog iets minder getalenteerde voet ballers. Voor zo'n plan heb je bij iedere (amateur)club wel vol doende kader nodig en laat dat nu steeds vaker een probleem zijn. Hoe los je dat op? Misschien maar eens gaan luisteren bij de mensen van Dovo. Zij hebben deze week laten zien dat je zelf de regie in handen moet nemen en je niet moet laten leiden door de ideeën van de 'grote jongens'. Gemert heeft de wind in de zeilen en voert de ranglij st van de hoofd klasse B aan. Bij VC Vlissingen gaat het moeizamer; de ploeg van trainer John Karelse staat in deze competitie op een teleurstellende veertiende plaats. Morgen treffen de ploegen elkaar aan de Irislaan. Vlissingen trok deze zomer twee doelmannen aan. Rick Balk van tweedeklasser Arnemuiden en Dion Aerssens werd opgepikt bij JVOZ. Toch verdedigt een an dere keeper het doel van Vlissin gen. Karim Ben Sellam maakte in de voorbereiding de meeste in druk op Karelse. „Het kan altijd beter, maar ik vind dat het per soonlijk goed gaat", zegt Ben Sel lam. Vlissingen verloor weliswaar zeven van zijn tien gespeelde wedstrijden, maar Ben Sellam moest niet vaak de bal uit het net vissen. Zestien tegentreffers in casseerde hij tot dusver. Slechts zes ploegen in de competitie kre gen minder tegengoals. „Ik sta er om ballen tegen te houden", blijft de 25-jarige Vlissinger beschei den. „Het is een opsteker voor het hele team. Alleen maken we de kansen zelf niet af. Steeds nét niet, dat is een beetje het verhaal van ons seizoen tot nu toe." Ook bij een nederlaag morgen tegen Gemert zou Ben Sellam niet in paniek raken. „Er is helemaal geen man overboord", stelt Ben Sellam. „We hebben straks nog een hele seizoenshelft te gaan. We moeten een keer het geluk aan onze zijde hebben. Als het een maal gaat lopen, komt het wel goed, hoop ik." zaterdag 24 november 2018 GO Hoek kan niets op halve kracht doen Barry van der Hooft Hoek Ben je tevreden over hoe het tot nu toe gaat? Jullie staan vierde en toch lijken veel mensen hier altijd wel iets te vinden om over te zeuren. Jonathan Constansia. -Jonathan Constansia (32) Je staat al een tijdje op vier gele kaarten. Nog eentje en je bent geschorst. Gedraag je je daar door anders in het veld? Wat kunnen jullie vandaag ver wachten van SJC? In die wedstrijd maakte jij je laatste goals? Na twee nederlagen op rij aast Goes morgen op een overwin ning. De nummer vijf van de derde divisie treft middenmoter HSC'21. „Vorig seizoen verander den we na de winterstop in een machine", kijkt trainer Rogier Veenstra terug op het succesjaar in de hoofdklasse. „We rolden de ene na de andere tegenstander op. Dat zie ik niet gebeuren op dit niveau." Len Wolters Goes @Barryvdh9 a ent es Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43