kan gesloten deuren openen O O) CD O 12 ZE Nóg grote prijs voor Corné de Koning Frustrerende avond voor Bakxen co. Zakloop heeft veel concurrentie Groene Ster is ouderwets op schot k Artsen en leraar zetten zich in om hun sport als hulp bij revalidatie te gebruiken. „Te vaak wordt nog gedacht dat het een dure en elitaire sport is." GOLF LICHAMELIJKE BEPERKING Goesenaar Corné de Koning en zijn partner Annika van der Meer hebben gisteravond in Berlijn een grote ereprijs gekregen. Bij het prestigieuze World Rowing Awards Diner werden ze uitgeroepen tot 'Aangepaste roei- ploeg van het jaar'. Bij het gala in de Duitse hoofdstad werden de beste valide en invalide roeiers van 2018 gehuldigd. In zes categorieën waren drie genomineerden. De Koning en Van der Meer hadden een Franse skiffeuse en een Brits kwartet als concurrenten. De prijs ging dus naar de Nederlanders, die daarmee hun sublieme jaar bekroond zagen. Het hoog tepunt voor De Koning en Van der Meer was hun wereldtitel in september in Bulgarije. Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen beleefde gisteren een frustrerende avond met Go Ahead Eagles. Tegen zijn vorige club TOP Oss wilde het maar niet lukken bij de koploper uit de Keuken Kampioen Divisie. Kort voor rust was Bakx met een kopbal op de paal dicht bij de openingstreffer, maar in de slotfase scoorde TOP Oss via Huseyin Dogan (0-1). Dat was de eindstand. Go Ahead bleef op doelsaldo kop loper. Augustine Loof uit Koewacht won voor de vierde keer dit seizoen met FC Eindhoven (2-1 tegen Helmond Sport). FC Dordrecht speelde het eerste duel zonder trainer Gérard de Nooijer met 1-1 gelijk bij Almere City. Evenals vorige jaren zit de Zakloop in Nisse morgen ingekneld tussen de Elderschanscross in Aardenburg en de Warandecross in de Beekse Bergen. Zo kiest Erwin Harmes, vier voudig winnaar (2013,2014,2015 en 2017), er voor om zijn overwinning in de Warande cross bij de masters H35 te verdedigen. Tim van den Broeke wil er zich kwalificeren voor het EK cross. Tim Pleijte pakt eerst nog wat punten in de Elderschanscross en gaat eve neens naar de Beekse Bergen. De Zakloop is van een simpel dorpsloopje uitgegroeid tot een evenement dat veelal 700 deelnemers trok. De teller stond tot gisteren op 430 stuks. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen leidden gisteravond kort voor tijd met 5-1 te gen ZVV Eindhoven. Achraf Laabich opende de score al vroeg in de wedstrijd met zijn eer ste goal van het seizoen. De Eindhovense ge lijkmaker kort na rust werd vlot gecounterd door topscorer Said Bouzambou die zijn der tiende goal van de competitie maakte. Salim Sandee en Khalid el Hattach (2) zorgden in de slotfase voor 4-1. Bij het ter perse gaan van deze editie was dat de stand. Lees het com plete verslag op www.pzc.nl/sport. Ardito Rugby Trainers Focus op Golf wil het revalidatie- proces van mensen met een licha melijke beperking bevorderen. Elke woensdagmiddag wordt op de par-3 baan van De Goese Golf gespeeld. Het ultieme doel: mobi liteit en fysieke stabiliteit verho gen. Wat ook telt: mensen uit hun isolement halen en laten partici peren in de samenleving. In Zee land staat golf als revalidatie- sport echter nog in de kinder schoenen. „Blijkbaar is er toch een soort drempel." Ze willen doorpakken, er gens in het vroege voorjaar. Met een clinic voor mensen met een lichamelijke beper king. „We zijn toe aan de tweede slag." Een eerdere poging leverde niet het beoogde resultaat op. Ne gen aspirant-golfers met een beper king meldden zich aan. In de prak tijk kwamen er de voorbije zomer een stuk of wat minder opdagen. Onder leiding van golf-pro Jorn Vonck werden de eerste beginselen van de sport aangeleerd. De meest enthousiaste deelnemers bleven komen en volgden een serie lessen, om zich verder te bekwamen. Zij behaalden de baanper- missie, zeg maar het golf- vaardigheidsbewijs. Het draagvlak is echter nog te smal om van een succes te spreken. „Blijkbaar is zaterdag 24 november 2018 GO ROEIEN VOETBAL ATLETIEK ZAALVOETBAL N De volleybal- sters van Ar dito leden in de eerste klasse tegen de eer ste nederlaag. In Breda ver loor de koplo per uit Souburg met 3-1 van het eveneens on geslagen De Burgst 2. J De rugbyers van Oemoeme- noe staan mor gen voor een schier onmoge lijke taak. 't Gooi komt op bezoek. Deze tegenstander heeft als enige in de ereklasse alles gewon nen: zeven op zeven. Kick-off in Middelburg: 14.30 uur. I Stéphane Cé- pèro stopt aan het einde van dit seizoen als trainer van voetbalclub Pa trijzen. Hij is aan zijn derde jaar bezig. Rini Verwest is ook volgend seizoen trainer van Hoede- kenskerke/Kwa dendamme. a 0 A De Zakloop in 2017. fotoav'56 Ben van den Aaarssen Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40