De toekomst van Kruiningen HulstPlus wil dat Hulst alsnog fiets betaalt I I 8 optiek de |onge Bijnaam 2 Eind juli: de vakantie is een paar weken bezig. Het valt de Walcherse politie op dat er wel érg veel inbraken in auto's en campers zijn. Cartier CRIMINELE FAMILIE 160 DELICTEN Arkema krijgt30.000euro boete Commentaar Een jaar geleden vlogen groepen binnen de Gerefor meerde Gemeente in Kruiningen elkaar in de haren. Met zware verdachtmakingen, misbruik van kerkelijke tucht maatregelen en geweld. Uiteindelijk scheurde de kerk. De breuklijn loopt nog steeds dwars door families. Toch is Kruiningen niet hopeloos verloren. Kinderen wijzen de weg naar de toekomst. Directeur Bert Poortvliet van de reformatorische Comrie- school vertelt vandaag in deze krant frank en vrij hoe hij en de kinderen omgaan met de gevolgen van de kerkrel. Poortvliet stopt de ellende niet weg. Hij kreeg te maken met de ruziënde kampen. Maar ouders en kinderen moesten op zijn school wel door één deur. Want Poortvliet en zijn leerkrachten bleven er neutraal werken. En, toeval of niet, op hun beurt hebben de strijdende partijen het conflict niet uitgebreid tot het onderwijs. Zo bleef de school min of meer onbesmet. De kinderen konden er hun eigen draai geven aan de ruzie. De uitkomst geeft hoop. Zij maakten er geen groot punt van. Poortvliet noemt hen een voorbeeld voor hun ouders. Oud-voorzitter van het schoolbestuur Artwin Otte filoso feert zelfs voorzichtig over het terugdraaien van de scheuring. Dat is optimistisch. Want de wonden zijn nog lang niet genezen. De juridische afwikkeling loopt nog. Het herstel van het ver trouwen kost tijd. Maar het verhaal van Poortvliet, Otte en de kinderen geeft wel hoop dat het ooit goed komt in Kruiningen. Schoolleiding en kinderen geven het goede voorbeeld voor het leven na de verscheurende kerkrel Via een WMO-aanvraag wilde Ty- cho's moeder een nieuwe elektri sche fiets voor haar zoon, die door diverse aandoeningen snel ver moeid is, bekostigen. Hulst wees dat verzoek echter af. Volgens Fransoo zouden de gemeenten Terneuzen en Sluis de aanvraag wel honoreren, al worden ook daar individuele gevallen apart behan deld. De raadsleden Jos van Eek en Eu- ALMANAK Natuurlijk wilde die arts in dat Zeeuws-Vlaamse ziekenhuis wel even voor de camera doen alsof hij de medische literatuur raadpleegde. Om vervolgens professioneel te wachten op re gieaanwijzingen van de camera man. „Nou, als het niets wordt met die artsencarrière, kun je géne Verstraeten willen weten wat het onderscheid in WMO-vergoe- dingen is tussen de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten. 'De mogelijke verschillen in de uitvoering van de WMO baren ons zorgen'. Boven- De hartenkreet van Marian Fransoo maakt in heel de provincie veel los dien roepen ze het college op het besluit de elektrische fiets niet te betalen, te heroverwegen. Het relaas van Fransoo maakt in heel de provincie veel los. Zo pro beren de Hulstenaren Audrey Beek en Robin de Reuver via crowdfun- ding geld op te halen voor een fiets. altijd nog in een soap aan de slag", dacht de cameraman leuk te zijn. „Ja, in Grey's Anatomy" antwoordde de arts. „Ze noe men me hier niet voor niets McDreamy!" Al was dat laatste kennelijk medisch geheim, want dat had eigenlijk binnens kamers moeten blijven. Op zoek naar toilet aan oostkant Minister Slob bezoekt school Een inbraakgolf teistert auto's en campers op het zomerse Walche ren. De werkwijze is steeds het zelfde. De politie vermoedt een ver band. Een paar weken hebben de rechercheurs nodig. Dan, op 16 au gustus, houden ze bij Aagtekerke een camper aan die met een valse kentekenplaat rondrijdt. Er zit een complete Roma-familie in, afkom stig uit - naar later blijkt - Monte negro. Ook in de camper: spullen die eerder nog in de getroffen auto's lagen. Het is meteen duidelijk: de politie heeft beet. Al snel kunnen de dieven in ver band worden gebracht met zeker 160 auto-inbraken in een maand tijd, verspreid van de Zeeuwse- Vlaamse kust tot op Goeree. Zo'n aantal, dat is nogal wat. En dat het zo gestructureerd en wekenlang bijna dagelijks gebeurde, is zeker bijzonder. Maar verreweg het meest opzienbarend en triest aan de zaak is de gedwongen rol van de kinderen. Baby Het gezin bestaat uit een echtpaar (43 en 41), vijf jongeren (drie mei den en twee jongens van 20,18,17, 15 en 11 jaar) en een baby. Wat de precieze familie-verhoudingen zijn, zoekt de politie nog uit. De kinderen zouden allemaal van het echtpaar kunnen zijn, maar er wordt onder meer rekening mee gehouden dat de baby een broer en zus als ouders heeft. Hoe dan ook, de kinderen doen volop mee aan de diefstallen. Ze staan op de uitkijk terwijl een ou der familielid een auto openbreekt, en doen boodschappen met gesto len geld. Erg kwalijk, vindt Joeri Nonnekes van het politieteam Wal cheren, dat de zaak onderzocht. „Deze kinderen zijn opgegroeid en opgevoed in een omgeving waarin diefstal normaal is. Sterker nog: waarin dit de enige manier is om aan geld en eten te komen. Ze leren vanaf hun geboorte dat criminali teit bij het dagelijks leven hoort. Dat moeten we met z'n allen niet willen." Ze leren vanaf hun geboorte dat criminaliteit bij het dagelijks leven hoort Tempur actie -25% korting binnen 1 week leverbaar DEN BOSCH De rechtbank in Den Bosch heeft chemiebedrijf Arkema gisteren een boete gegeven van 30.000 euro. Bij het Vlissingse be drijf ontstond 14 juni 2016 een lek waardoor 1200 kilogram butadieen wegliep. Dat heeft ongeveer 35 mi nuten geduurd. Volgens de rechtbank heeft Ar kema de leidingen onvoldoende ge controleerd en niet goed genoeg schoongemaakt. Daardoor ont stond een verstopping. Toen die werd geconstateerd werd boven dien niet eerst de oorzaak gezocht, maar is het systeem vier of vijf keer opnieuw gestart. Uiteindelijk zorgde dat voor een zo hoge druk dat de gevaarlijke stof ontsnapte. Tijdens het onderzoek wordt steeds meer duidelijk over de ma nier van leven van de gezinsleden. Uit gegevens van het navigatiesys teem in de camper zijn hun gangen na te gaan. „Ze trokken doelbewust van de ene naar de andere onbe waakte parkeerplaats, sloegen daar hun slag en vertrokken weer", vertelt Nonne kes. „Zo gingen ze soms vijf plekken op een dag af." De werkwijze zaterdag 24 november 2018 De hartenkreet van Marian Fran- soo uit Hulst voor een nieuwe elektrische fiets voor haar zoon Tycho (13), klinkt door in de poli tiek. Oppositiepartij HulstPlus trekt aan de bel bij het college van burgemeester en wethou ders van Hulst. Bob Maes Hulst Tip? redactie@pzc.nl GOES Een plasje plegen of grote boodschap doen moet ook in de toekomst kunnen aan de oostkant van de Goese binnen stad. Dat vinden bijna alle partijen in de gemeente raad. Het college gaat onderzoeken of er een openbaar toilet kan komen. Nu maken veel bezoekers van de stad nog gebruik van het toilet in de bibliotheek aan de Oostwal. Daar kunnen ook mensen in een rol stoel terecht. Maar de bi bliotheek verhuist vol gend jaar naar een nieuw onderkomen aan het Kol- veniershof, aan de west kant van het centrum. VLISSINGEN Minister Arie Slob voor Basis- en Voortgezet On derwijs zit maandag even op een stoeltje in de klas sen van basisschool De Ichtus in Vlissingen. Hij is daar op uitnodiging van schooldirecteur Jeanette van Loo van Het Vlot/De Ichtus. Slob komt praten met leerkrachten en kin deren. Van Loo werkt aan de opzet van passend on derwijs voor kinderen op alle niveau's, ook aan meerbegaafden. Zoe kend naar mogelijkheden voor een subsidie om leerkrachten bij te scho len, riep ze Slob te hulp. „We kennen elkaar van vroeger. Ik heb zijn kinde ren les gegeven." Pa breekt Martijn de Koning Vlissingen - Joeri Nonnekes, politie MATRASSEN-KUSSENS-BEDDEN WEEKENDACTIE: 25% KORTING OP TEMPUR HAMONTERWEG 143 ACHEL BELGIE www.winzo.be Tel. 0032-11640559 Lange Vorststra at 40, 4461JP Coes www.optiekdejonge.nl Tel.: (0113) 21 12 72 Mob.: 06 83 87 51 44 O O Joeri Nonnekes, politieteam Walcheren. 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30