Allerhande Provinciebestuur op vingers getikt over ZB Planbureau Maan op Klomppop 2 MAIKEL HARTE Column Als u zich nog afvraagt of het goed gaat met Nederland, niet doen, het gaat echt heel goed. Na nutteloze heisa over de hoeveelheid schmink op een gezicht van een Zwarte Piet bij een intocht van Sinterklaas, vliegen mensen elkaar nu in de haren over de Allerhande; de kookgids van Al- bert Heijn. Ik wist het niet, maar half Neder land schijnt met de kerst uit deze gids te koken. Mensen kijken blijkbaar maanden uit naar de ver schijning ervan, maar zijn nu zwaar teleurgesteld. Er staan dit jaar namelijk heel weinig gerech ten in met vlees, het is vooral veel vegetarisch. Prima toch? Dat is weer eens wat anders met de kerst. En dat moet Albert Heijn vooral lekker zelf weten. Er zijn boven dien meer supermarkten, er is 24Kitchen op televisie, ik geloof dat er honderd kookboeken per week uitkomen en google even op inter net naar kerstdiners met vlees en je hebt recepten voor de komende duizend kerstdagen. niet aan een groot aantal mensen dat uit de Allerhande kookt, be steed. Ze vinden het nodig hun beklag te doen. Daar geniet ik van, want als we ons druk kunnen ma ken over het feit dat er in een kerstkookgids te weinig vleesge rechten staan, dan gaat het met ons landje dus heel erg goed. mag best je teleurstelling uiten, maar zodra het gaat ontaarden in beledigingen en bedreigingen moet er ingegrepen worden. Men sen die zich daar schuldig aan ma ken laten we op eerste kerstdag achterin de rij aansluiten in een vluchtelingenkamp in Syrië, Je men of Bangladesh, met een beetje mazzel hebben ze een kommetje rijst. In Huize Harte gaat het trou wens ook hartstikke goed, wij ko ken niet, wij gaan op eerste kerst dag brunchen. We hebben jaren lang gegourmet, maar daar zijn we mee gestopt: we vonden die stuk jes vlees zo klein. Tja... Gourmetten zijn we mee gestopt, we vonden die stukjes vlees zo klein DESTELLING Weekend: Een betegeld schoolplein kan echt niet meer Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters 6ISTEREKI BLACK FRI&AY Vier gewonden bij ongeluk op A58 Verwijderen van graffiti is hele kluif SREOOSKERKE (W) Fietser ernstig gewond bij ongeval Het provinciebestuur heeft de Sta ten afgelopen week in een brief geïnformeerd over het rapport dat bureau Berenschot heeft uitge bracht over de onderzoeksfunctie in Zeeland. Daarin werd gemeld dat de voorkeursoptie van de onderzoekers was overgenomen om een kwartier maker aan te stellen die alvast in gang zet dat het CBS, de afdeling planbureau van de ZB en het Ken niscentrum Kusttoerisme in 2020 opgaan in een Zeeuws datacenter. De afgelopen jaren is veel gedis cussieerd over ZB Planbureau, een instituut dat in de Staten behoorlijk omstreden is. „Het is aan ons om uit te spreken hoe de onderzoeksfunc tie in Zeeland moet worden inge vuld en wanneer en met wie", zei Kees Bierens (WD). „In de brief van Gedeputeerde Staten staat dat er al een keuze gemaakt is en dat vinden wij een stap te ver." Het ergerde de Statenleden ook dat het onderzoeksrapport meteen gedeeld was met de pers, zodat ze de inhoud feitelijk uit de krant hadden vernomen. Volgens Ton Veraart (D66) wekt het provinciebestuur de indruk dat de Staten het onderwerp niet belangrijk vinden. „En dat vin den we wel." Goos Roeland (SGP) had van het provinciebestuur 'wat In de brief van GS staat dat er al een keuze gemaakt is en dat vinden wij een stap te ver meer inlevingsvermogen' verwacht. Met steun van vrijwel alle fracties eiste hij op korte termijn een voor stel waarover de Staten een besluit kunnen nemen. Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur) zegde dat toe en beloofde dat voor die tijd geen stappen wor den ondernomen op de aangekon digde weg. Klomppop Festivalweekend wordt gehouden op vrijdag 24 mei, zater dag 25 mei en zondag 26 mei. Op de vrijdag is onder meer de finale van popcontest Spectra. De zaterdag is voor pop, rock en hiphop en op zon dag richt het programma zich op de hele familie. Centraal staan een straattheatermiddag en een mu ziekprogramma. Maan staat met haar band zater dag op het hoofdpodium. De winna res van The Voice is inmiddels een populaire artiest geworden. De zelfde dag treedt ook Indian Askin op, een band die ook in 2016 op Klomppop te zien was. In januari 2019 verschijnt het langverwachte tweede album van de nu-punkband. De Eindhovense rapper Fresku laat zaterdag ook van zich horen. Zanger Kafke moet gaan zorgen voor hila- risch vermaak. De jonge Brabander, bekend van de hit Springen schept niet op over zijn zangkunsten, maar belooft wel dat het dak eraf gaat, al dus de organisatoren van Klomp pop. Wil je zelf je zangkunsten laten horen? Dat kan op zondagavond als de Tante Joke Karaoke Band op het podium komt. Bezoekers zingen on der begeleiding van de band hun fa voriete karaoke-hits. De voorverkoop is gestart met korting voor vroege vogels. Tot eind december is een beperkt aantal weekendkaarten beschikbaar voor 21,50 euro. Meer informatie en tickets via klomppop.nl. 2 of 3 dagen 4*-hotel aan het strand van Zandvoort zaterdag 24 november 2018 Dat soort opmerkingen is dus Het moet wel netjes blijven, je Reageer op pzc.nl Gisteren: Zelf afsteken van vuurwerk hoort bij oud en nieuw 701 reacties RILLAND De A58 in de richting van Bergen op Zoom was gisteren vanwege een ernstig ongeluk enige tijd afgesloten tussen Krui- ningen en knooppunt Markiezaaf. Bij het onge luk waren vier auto's be trokken en volgens de politie raakten vier men sen gewond. Om 20.10 uur werd de weg weer opengesteld. Het ongeluk op de snelweg gebeurde tijdens de spits rond 17.30 uur bij Rilland. Meerdere ambulances kwamen ter plaatse. Om 18.00 uur werd ook een traumahelikopter opge roepen. Over de toestand van de gewonden is nog niets bekend. Drie van de vier auto's moesten wor den weggesleept, één auto kon verder rijden. MIDDELBURG Aan het weghalen van graffiti heeft de ge meente Middelburg een hele kluif. Met name de graffiti-tag 'Rasie' is de laatste tijd veelvuldig in Middelburg opgedoken. Gisteren werden mede werkers van de ge meente gezien die - met hogedrukreiniger in de hand - deze graffiti-hand tekening te lijf gingen. De gemeente en de poli tie hebben gevraagd op tips over waar deze tags allemaal staan en wie de maker ervan is. Daar zijn tot nu toe nog geen reac ties op gekomen. Een fietser is gistermid dag ernstig gewond ge raakt bij een aanrijding met een auto in Seroos- kerke (W). Het ongeluk gebeurde rond 14.40 uur op de kruising van de Boshoekweg met de Huismanweg. Behalve twee ambulances kwam ook de traumahelikop ter ter plaatse. De arts uit de helikopter behan delde de fietser. Hij werd daarna met de am bulance naar het zieken huis gebracht. Over zijn toestand is verder nog niks bekendgemaakt. De verkeerspolitie ver richtte onderzoek op de Boshoekweg. Provinciale Staten hebben het dagelijks provinciebestuur giste ren een gevoelige tik op de vin gers gegeven. Statenleden voe len zich gepasseerd bij het be sluit om ZB Planbureau te com bineren met een regionale afde ling van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Kees Bierens, VVD De eerste namen voor het Klomppop Festivalweekend 2019 zijn bekend: Maan, Fresku en Indian Askin. Ook zanger Kaf ke en Tante Joke Karaoke Band zijn van de partij. Jeffrey Kutterink Ovezande A Zangeres Maan. 2 tSASEN HECHTENIS. KORTING IS NIET MOGELIJK VOLGENS MIJN AÖVOCAAT Palace Hotel Zandvoort 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x gratis entree voor Holland Casino Gratis gebruik van Wi-Fi in het hotel Direct aan het strand gelegen Tip: ga een dagje naar Haarlem hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur C. 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2