Bumper trekt volle zalen Onderzoek naar plaatsen volgapparatuur onder auto dominee Kruiningen Zó denkt Zeeland over vuurwerk ZEELAND5 Ouders zetten kinderen in bij 160 autokraken Clubhelden De vondst van een zogeheten ba ken onder de auto van de predikant was één van de bizarste gebeurte nissen in de 'kerkrel' binnen de Ge reformeerde Gemeente in Kruinin gen. Het conflict draaide om een ruzie tussen oud-diaken Henk Jan sen en dominee Bredeweg en leidde een jaar geleden tot een kerkscheuring. Het Openbaar Ministerie heeft volgens woordvoerder Martine Pi laar het onderzoek naar de volgap paratuur afgerond en besloten tot vervolging over te gaan. Zowel het recherchebureau zelf als de eige naar van het bedrijf zullen worden gedagvaard. Over de vraag of de op drachtgever bekend is en waarom die niet wordt vervolgd, kon Pilaar vrijdag geen uitspraken doen. Kerkrecht Om welk recherchebureau het gaat, wil het OM niet zeggen. Het is in elk geval niet Recherchebureau Zeeland, stelt eigenaar en oud-po litieman Hans Radojewski. Hij was in 2017 ingehuurd door de familie Jansen om 'kerkrechtelijk onder zoek' te doen. Hij durft 'met zijn hand op het hart' te zeggen dat hij niets met het plaatsen van het ap paraat te maken heeft. „Ik deed al leen kerkrechtelijk onderzoek en ben ook niet als verdachte gehoord door de politie." Hij vindt het plaat sen van de volgapparatuur 'ver schrikkelijk dom'. Bovendien vraagt hij zich nog steeds af welk doel het zou dienen. „Waar de do minee naar toe rijdt, interesseert mij totaal niet en was niet in het be lang van mijn onderzoek." Het OM heeft in een andere dos sier dat nauw verweven is met de kerkruzie besloten niet tot vervol ging over te gaan. Die zaak draait om een conflict tussen een oud medewerker van een bedrijf uit Kruiningen. Hij mocht van zijn ba zen, die tot het andere kamp in de kerk hoorden, niet praten over de kerkruzie. Op 22 juli liep een ge- Ik deed alleen kerkrechtelijk onderzoek sprek daarover uit de hand en werd de man op staande voet ontslagen. Volgens de rechter die zich boog over de ontslagzaak, werd de werk nemer daarbij mishandeld. Op de zondag erna surveilleerde de politie rond de kerkdiensten in Kruinin gen. Smartengeld De werknemer had ook nog aan gifte gedaan bij de politie wegens mishandeling. „We hebben in sep tember besloten de zaak te sepone ren. Nu beide partijen niet meer met elkaar samenwerken, zien we niet hoe strafrechtelijk ingrijpen iets toevoegt aan het conflict", zegt Pilaar. Daarbij is meegewogen dat de rechtbank in december de werk gever veroordeelde tot het betalen van een ontslagvergoeding, die deels bestond uit smartengeld van wege de mishandeling. Dieven stalen letterlijk alles wat los zat Cor Hoogesteeger kan niet zo goed nee zeggen tegen KVK m zaterdag 24 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl GOES Politiepup Bumper werd ruim anderhalf jaar geleden een internet hype. Met een Danone-toetje op zijn neus veroverde de jonge herder de har ten van heel veel twitteraars. Een filmpje werd op Facebook ruim drieënhalf mil joen keer bekeken. Sindsdien heeft de hond een trouwe schare 'Bumperklevers' op internet. Gisteravond bezocht pr-medewerker Bumper met instructeur Ste- phan Verwegen de Goese Martin Gausschool. Ter promotie van zijn 'eigen' boek en voor een korte demonstratie en fotoshoot. Voor wie Bumper heeft gemist; niet getreurd! Binnenkort is hij te zien in het televisieprogramma Het Klokhuis. Recherchebureau vervolgd Wie heeft in juli vorig jaar volg apparatuur onder de auto van dominee Gerrit Bredeweg uit Kruiningen geplaatst? In de loop van volgend jaar komt hier meer duidelijkheid over, wanneer de eigenaar van een recherchebu reau voor de rechter moet ver schijnen. Joeri Wisse Kruiningen - Hans Radojewski, eigenaar Recherchebureau Zeeland Z-katern ZEELAND 2 ZEELAND13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29