Roxeanne Hazes in het nieuwe seizoen van 'De Slimste Mens' 24 M Meer dan een jaar werkte Eros Ramazzotti (55) in zijn studio in Milaan aan zijn nieuwe album. Bij het verschijnen van Vita Ce A/ëopent hij de deur van zijn eigen studiocomplex. Op audiëntie bij een authentieke charmeur. ANGELA KIJKT TV NIEUW ALBUM EROS RAMAZZOTTI T v-persoonlijkheden zijn net als buren. Prima als je ze een tijdje niet ziet, maar als het te lang duurt, bekruipt je een on bestemd gevoel en ben je opgelucht als je door het keukenraam een glimp opvangt van een in winterjack gestoken rug die de fiets in de schuur parkeert. Een vergelijkbare ervaring had ik gisteravond bij het weerzien met Mar griet van der Linden. Ha, daar was ze weer! Dit keer niet achter de veelbesproken desk van M maar op een cruise voor Chinese homo's die nog uit de kast moeten komen of tijdens het tripje trouwen met hun verboden liefde. How to be gay is niet het makkelijkste voer voor de vrijdagavond als je met het hele ge zin uitgeteld op de bank hangt. Maar het thema is dan wellicht zwaar, Margriet waakt er handig voor de toon van het programma dat ook te laten zijn, ondanks haar betrokkenheid en emotie bij het onderwerp. De toets is bo venal lichtvoetig, herkenbaar, humorvol en lang niet zo activistisch als je zou verwachten, gezien de strijd die ze als lesbienne in een strenggelovig milieu in haar jeugd moest leve ren. Ik voelde bij haar óók respect en misschien zelfs wel enig mededogen voor de Chinese ou ders die zo worstelen met de geaardheid van hun kind. Voor sommigen is 'die schande' re den om zelfmoord te overwegen. Idioot na tuurlijk, maar als je ze ziet lijden, rijst ook de vraag of je ze het echt kwalijk kunt nemen als ze zijn opgevoed en levenslang geïndoctri neerd met de overtuiging dat homoseksuali teit verkeerd is? Dan kunnen wij ons hier wel op de borst slaan dat wij als landje zo verlicht zijn. Maar ik heb het idee dat genoeg ouders die roepen dat ze het geen enkel probleem vinden als hun zoon of dochter met iemand van hetzelfde ge slacht thuiskomt, diep van binnen toch ook moeten slikken als dat zo zou zijn. Al is het al leen maar omdat je je kind een zo makkelijk mogelijk levenspad toewenst, en dat je als homo toch altijd 'anders' bent. En zo zet de situatie in China aan het den ken over je eigen zeggen en handelen. Dan ben je als programmamaker dubbel en dwars ge slaagd. Ik hoop van harte dat deze reeks voor Margriet hetzelfde doet als wat De Verenigde Staten van Eva destijds voor haar collega Jinek deed: haar een menselijker gezicht geven en zorgen dat een aantal kijkers ook hun vooroor delen over haar kwijtraakt. Quote van de dag Met mij nemen ze een risico, dus ze betalen me niet de hoofdprijs Boomsma neemt op tv gasterug Gitarist The Police krijgt expositie Hoewel hij slechts een kwartiertje verderop woont, arriveert Eros Ra mazzotti natuur lijk tien minuten na de afgesproken tijd in zijn studio in het zuiden van Milaan. Dat past nu eenmaal bij een artiest van zijn statuur. Hij maakt het wel meteen goed, galant op zijn Itali aans: 'sorry voor de vertraging!' De vrouwelijke tolk krijgt - net zo char mant - een handkus van de zanger. We zitten in zijn studio, een smaakvol ingericht pand in een on ooglijk straatje waar hij sinds maart 2017 werkte aan zijn veertiende stu dioalbum, Vita Ce N'è (Er is leven). De zitzakken in schreeuwerige kleuren (neonroze, -groen en -geel) mogen dan niet de meest comforta bele zetels zijn, de wachtruimte is wel sfeervol. Achttien gitaren vullen een vitrinekast ('ze doen het alle maal'), er staat een jukebox, een vleugel en een poolbiljart. Dat laatste is een cadeautje van de Braziliaan Leonardo, voetballer en tegenwoor dig technisch directeur van AC Mi- lan. Terwijl Ramazzotti toch groot fan is van juventus. „Zolang we het niet over voetbal hebben, is er niets aan de hand", relativeert de zanger. Gespannen Al ruim dertig jaar draait hij mee, des ondanks is hij gespannen voor de ont vangst van zijn nieuwe album. „Dat is altijd weer zo, ook nu het tegenwoor dig gaat om streams en niet langer om het verkopen van cd's." Een dag voor de wereldwijde re lease toont Ramazzotti niettemin geen enkel teken van nervositeit. Hij zit er relaxt bij, slechts een stap weg In de eerste uitzending van het programma nemen Gijs Staver man, voormalig SBS-zenderbaas Tina Nijkamp en comedian Ed- son da Grace het tegen elkaar op. Verderop in de 13de reeks van de populaire kennisquiz zien we ook journalist Marcel van Roos malen, boswachter Arjan Postma, sportverslaggever Je roen Stekelenburg, Dream- school-rector Eric van 't Zelfde en voormalig atleet Gregory Se- doc. Wie de overige deelnemers zijn, wordt later bekend. De pre sentatie ligt ook dit seizoen in handen van Philip Freriks en Maarten van Rossem neemt we derom plaats in de eenmansjury. De eerste aflevering van de win tereditie komt maandag 10 de cember op NPO 2. Eerdere winnaars van de kijk cijferhit zijn onder andere radio maker Roelof de Vries, Sander Schimmelpenninck en Angela de Jong. van het mengpaneel waar de laatste anderhalfjaar zo veel knopjes wer den verschoven voor de juiste sound. Ramazzotti, kort grijs haar bo venop, aan de zijkant opgeschoren, is vandaag in het zwart gekleed. Alleen het witte logo van Le Coq Sportif op zijn sweater en de hoge, eveneens witte zool van zijn gympies wijken af. Hij draagt geen sieraden, op een horloge na. Ook dat is zwart. Hij is blij met zijn nieuwste werk, dat zoals bij hem gebruike lijk persoonlijk is. „Zonder zijn eigen ervaringen kan een artiest niet schrijven", legt hij uit, net Zonder zijn eigen ervaringen kan een artiest niet schrijven nadat hij van zijn groene leren vierzitsbank ('het beste plekje in de hele studio om het geluid te be oordelen') is verkast naar een van de drie belachelijk luxe bureaustoelen. „Die vering is goed, hè? Als je eens wist hoe vaak en lang we daar op zit ten, dat is de investering waard." Hij pakt zijn telefoon, om iets te la ten zien. „Een nummer van het al bum, Dall'altra Parte Dell'injinito, heb ik geschreven over een man die in 2017 zijn zoontje van 10 aan een ziekte verloor en sindsdien elke avond op Facebook een brief aan hem schrijft. Kijk, hier heb ik het. Nee, ik ken de man niet, ik wilde Mararie —Frank Dane in de Volkskrant. De dj neemt vanaf januari bij Radio 538 de plaats in van Edwin Evers, maar krijgt niet het salaris van een ge vestigde naam. zaterdag 24 november 2018 GO TELEVISIE Arie Boomsma stopt met de presentatie van het Net 5-pro- gramma Gren zeloos Verliefd. „Ik moest er veel voor reizen en de tijd daar voor ontbrak. Ik wil de prioriteit geven aan mijn gezin", aldus de Boomsma. MUZIEK Gitarist en foto graaf Andy Summers krijgt vanaf 6 juni een fototentoonstel ling in het Bon- nefantenmu- seum in Maas tricht. Het gaat om foto's die hij van 1980 tot 2017 maakte van zijn band The Police. I <d Alexander van Eenennaam Zangeres Roxeanne Hazes, NPO Radio 2 dj Gijs Staverman en schaatser Mark Tuitert zijn door omroep KRO-NCRV over gehaald om deel te nemen aan een nieuw seizoen van De Slimste Mens. Gudo Tienhoven Ook presentator Philip Fre- riks is er weer bij. fotokroncrv 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24