.7* Hulpsint en-piet zijn razend populair 1 O magazine Taser lijkt toch niet zo veilig» pa CU worstelt met homohuwelijk Topman vertelt openhartig Fidan Ekiz Kerkrel speelt geen rol op zijn school Vandaag bij deze krant Walcheren Heet hangijzer op partijcongres P7 hulpsinten en -pieten zijn niet aan te slepen. Er 1 zijn er veel te vinden op het prikbord van Zeelandnet en op Marktplaats, maar hun agenda's zitten al zo goed als vol. Zo ook die van piet Tim Platschorre uit Middelburg en zijn j vrienden. In het interview, zijn eerste sinds het dividenddebacle, toont Polman zich zeer getergd. „We hebben heel duidelijk tegen het kabinet gezegd: alsjeooitwiltdatU nilever met zij n hoofdkantoor naar Nederland komt, kan dat nooit gebeuren met dividendbelasting. We hebben dit altijd gezegd, al meer dan tien jaar. Niet al leen ik, maar andere men sen van Unilever ook." Rond de totstandkoming van het kabinetsvoorne men om de dividendbelas ting af te schaffen, hing altijd de nodige mist. Premier Rutte wilde nooit bevestigen dat Unilever het zo hard speelde. Hij betitelde de ge- I sprekken met de multinationals I altijd als 'vertrouwelijk'. Unile- I ver zelf wuifde het belang van de dividendbelasting bij het aan- B kondigen van de verhuizing in maart nog weg. Het dossier leidde in Nederland tot grote politieke spanningen, waarbij premier Rutte zwaar onder druk kwam te staan. Polman, over wiens vertrek bij Unilever nadruk kelijk wordt gespeculeerd, vindt niet dat hem iets aan te rekenen valt. Hij wijt de crisis vooral aan de op stelling van de politiek, met name de oppositie. „Dat helpt niet mee als je in Engeland aandeelhouders pro beert mee te krijgen." Uiteindelijk trok het Brits-Neder landse bedrijf de verhuizing naar Rotterdam op 5 oktober in, omdat niet genoeg Britse aandeelhouders de stap steunden. Het kabinet be sloot daarop de afschaffing van de dividendbelasting, die bijna 2 mil jard euro zou kosten, af te blazen. Goede vrienden Polman zegt dat hij op de bewuste ochtend een uur telefonisch sprak met Mark Rutte, nadat hij hem om 06.00 uur een sms'je stuurde om te vragen of hij wakker was. Het was een goed gesprek, zegt hij. „Mark was niet boos, niet tegen mij. Mark en ik zijn goede vrienden. Hij was teleurgesteld, net als ik." Het is onduidelijk wat er nu gaat gebeuren bij Unilever. Samenvoe gen van de twee hoofdkantoren is nog steeds de wens van Polman, maar de kans lijkt niet groot dat dat alsnog in Nederland gebeurt. Daar door zou Nederland zijn Unilever- hoofdkwartier - en werkgelegen heid - verliezen. Volgens Polman besteedt Unilever nu jaarlijks 1 mil jard euro in Nederland. Het volledige interview in bijlage Z 'Ik ontken dat mijn vader dood is. Anders kan ik niet lachen' Nieuwsmedia m c? r ki niat oon to clanon tf- v 1 ZEELAND4 Afschaffing belasting was harde eis Unilever Afschaffing van de dividendbe lasting was voor Unilever een keiharde voorwaarde om zijn in ternationale hoofdkantoor in Rotterdam te vestigen. Dat stelt Unilever-topman Paul Polman in een exclusief interview met deze krant. Na het klappen van de ver huisplannen heeft hij een uur met premier Mark Rutte gebeld. Annemieke van Dongen Sander van Mersbergen Londen D£J Schooldirecteur Bert Poortvliet vindt een jaar na de kerkscheuring dat Kruiningen zich moet schamen. Dat wil zeggen: de volwassenen. Want 'zijn' kinderen stappen wel gemakkelijk ov zaterdag 24 november 2018 5°C Kil en vaak bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 11688 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1