Buren zorgcentrum blij met vernieuwing Noord-Beveland bepaalt de toekomst met elkaar 7 NELLYKOLE KRANTENBEZORGSTER Ze mag dan over een paar maanden 80 worden, Nelly Kole staat nog zes dagen per week in alle vroegte op om samen met haar trouwe viervoeter Bengel kranten te gaan bezorgen. „Ik blijf graag in beweging." LUXURY MAAND Samen met haar vier jaar geleden overleden echtgenoot Huib was Nelly misschien wel hét gezicht van de PZC in Kapelle. Liefst 43 jaar lang was ze depothouder. In de garage naast de woning aan de Bruëlisstraat kwamen van maandag tot en met zaterdag de bezorgers hun kranten ophalen. Een week geleden ge beurde dat voor het laatst. Het de pot is verplaatst naar de Vroon- landseweg. Het valt de inwoonster van Ka pelle best zwaar dat ze na tiental len jaren geen depothouder meer is. „Als ik 's ochtends in de garage kom, is er niemand. Daar moet ik heel erg aan wennen." Het werk hield volgens haar veel meer in dan simpelweg een stapel kranten aan de bezorgers geven. Vaak moesten er katernen of bijlages worden ingevouwen. Bovendien werkten Nelly en Huib de bezor gers in, gaven ze tips en werd soms een band geplakt. Er moest ook wel eens iemand uit bed worden gebeld. 'Kom je? Je kranten liggen er nog!' Waar in het begin alleen de PZC werd bezorgd, kwamen daar van lieverlee steeds meer kranten bij. Dat heeft het er volgens Nelly niet gemakkelijker op gemaakt voor de bezorgers. En dan heb je ook zaken als proef- en zaterdagabonnemen ten. „Je moet echt goed opletten." Het gezin Kole kan met recht een 'bezorgersfamilie' worden ge noemd, want de zes dochters heb ben - soms met frisse tegenzin - ook allemaal kranten rondge bracht. Het waren heel andere tij den. Nelly herinnert zich nog dat ze als depothouder langs de deu ren moest om het abonnements geld op te halen of boeken te ver kopen. In 43 jaar heeft ze veel her- Genieten is juist wat ik doe als ik kranten bezorg! inneringen opgebouwd. Achteraf kan Nelly hartelijk lachen om die keer dat ze in het donker de vijver in een voortuin over het hoofd zag en een nat pak haalde. Haar man Huib had er destijds al de grootste lol om. Zijn onverwachte overlijden, vier jaar geleden, was voor de nu 79-jarige Nelly geen reden om te stoppen. Ze besloot het depot in haar eentje voort te zetten. Ook nu dat depot weg is, weet ze van geen ophouden. Zes dagen per week gaat ze met haar hondje Bengel de deur uit om meer dan honderd dagbladen te bezorgen in het buurtje rond haar woning. Van wege haar hoge leeftijd worden de kranten bij haar thuis afgeleverd, zodat ze niet naar het nieuwe de pot hoeft. Haar dochters vragen wel eens waarom ze niet stopt en lekker gaat genieten. „Maar genie ten is juist wat ik doe als ik kran ten bezorg!", zegt de kwieke 79-ja- rige. „Of het nou mooi weer is, stormt of regent, ik maak met veel plezier mijn rondje. Het houdt me in beweging en het is nog goed voor de bovenkamer ook." Voor veel Kapellenaren zal het even wennen zijn dat Nelly niet langer 'de vrouw van de krant' is. Als iemand onverhoopt geen krant in de bus had gekregen, had Nelly er vaak nog wel één liggen. Ze kreeg veel telefoontjes of mensen stonden aan de deur. „Het is maar goed dat dit stukje in de krant komt", stelt ze vast. „Dan weet ie dereen dat ze hier niet meer moe ten zijn." 25 NOVEMBER SHOPPING KRABBENDIJKE „Krabbendijke is mooi, was mooi en wordt nog veel mooier!" Wethouder Jaap Sinke legde donderdag de lat hoog op de informatieavond over de ver nieuwing van zorgcentrum Nieu- lande en omgeving. De massaal toegestroomde buren werden niet teleurgesteld en reageerden over wegend positief op de plannen. Hart van het masterplan is de nieuwbouw van Nieulande. De 88 krappe kamertjes van het bejaar denhuis - die voor een deel leeg staan - worden gesloopt en vervan gen door 34 moderne, ruime zorg- appartementen. Een grote multi functionele ruimte met podium en een deel met voorzieningen als een bibliotheek en fysiotherapeut en winkeltje vormen de schakel tus sen het bestaande restaurant en de nieuwbouw. In de zomer van 2019 begint de bouw, is de planning. R&B Wonen gaat rondom Nieu lande ook tientallen versleten ap partementen en rijtjeshuizen ver vangen. In totaal komen 27 levens- loopbestendige huizen terug, ver deeld over de Nieulandestraat (3), Poststraat (7), Fonteinestraat (10) en Kraaierstraat (7). Uitgangspunt is een korte bouwperiode: in drie maanden van sloop tot sleutel. On duidelijk is nog of daarvoor de zelfde prefabhuizen worden ge bouwd als in 2017 in de wijk zijn ge plaatst. zaterdag 24 november 2018 BE Nelly blijft hét gezicht van de PZC Rob Paardekam Kapelle - Nelly Kole, krantenbezorgster en oud-depothoudster VAN LANGE MODE BREDA KOOPZONDAG 12:00-17:00 UUR Bij besteding vanaf €500,- een fles champagne of borrelplank-cheque cadeau. Bij besteding vanaf €900,- een restaurant-cheque cadeau. Wilhelminastraat 5-7 Breda WISSENKERKE Eerst een toekomstvisie, dan een nieuwe burgemeester. Een dag na het vertrek van burge meester Marcel Delhez heeft de gemeenteraad van Noord- Beveland de allereerste stap in dat traject gezet. Plaatsver vangend voorzitter Dirk Hage gaf tijdens de eerste raads vergadering zonder Delhez een figuurlijke klap op het voorstel geld vrij te maken voor de Noord-Bevelandse toekomstvisie. Allerlei gebie den komen aan bod, van ge zondheid en veiligheid tot ecologie en economie. 122.500 euro gaat het (opstel len van het) document kosten. Een hoop geld, vinden som mige fracties, maar accepta beler dan het eerder begrote bedrag van 150.000 euro. Inwoners merken nu nog wei nig van het traject, dat veran dert volgend jaar. De gemeen teraad wil dat de toekomstvi sie een document wordt waarover iedereen kan mee denken. Uitvoerende bureaus Antea Group en Futureconsult hebben daarmee ingestemd. Als alles volgens plan ver loopt, is de visie in juni vol gend jaar klaar. A Nelly Kole uit Kapelle is sinds een week geen depothouder meer, maar samen met hondje Bengel brengt ze nog zes dagen per week kranten rond. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 150