M Rotary Zierikzee werkt aan verkiezing jonge vrijwilligers 7 PONTES ONDERWIJSPRIJS Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee streeft in een vierjarig traject naar het predicaat'Cultuur Profielschool'. Docente Kunst Media Karin den Haan-van der Roest wil met het 'Amazone project' een bijdrage leveren. Kampioenschap zeevissen op strand Renesse LUXURY MAAND Weer nieuwe bewoners in azc Goes De creativiteit spat van het project af, luidt een zinsnede in het juryrapport bij de provinciale Onder wijsprijs Zeeland 2017-2019. Karin de Haan mocht vorige week de tweede prijs in de categorie voort gezet onderwijs in ontvangst ne men. De jury is lovend over opzet en uitvoering van het door haar geïnitieerde plan voor alle leerwe gen van de brugklas, van praktijk onderwijs tot en met vwo. Kort sa mengevat gaat het om één crea tieve week waarin alle brugklas sers bij alle vakken, dus op veel verschillende manieren, steeds met hetzelfde thema in de weer zijn. In dit geval: het Amazonege bied. „De keus daarvoor is bij toeval ontstaan toen ik een keer een leer ling hielp met het overhoren van een spreekbeurt. Ik werd ineens getriggerd door de vele mogelijk heden van dit onderwerp", vertelt Den Haan. Zij werkte een gede tailleerd plan voor een 'vakover stijgend project' uit en legde dat haar collega's voor. „Dat was best spannend, want hoe integreer je het Amazonegebied bijvoorbeeld in wiskunde? Dat is prima gelukt met een les met maten en vormen van totempalen. Maar verder ook met menu's in het Duits, Inca stempels van hout en metaal, weeframen fabriceren en bekle den met stof, Surinaamse hapjes maken, een groot tropisch decor creëren. De collega's waren en thousiast en er kwamen lesbrie ven voor alle vakken", somt Den Haan in haar bevlogenheid ra zendsnel op. Zij benadrukt tevens het belang van de activiteiten op het gebied van dans, muziek, film, theater en fotografie. Die ene creatieve week vergde ruim een jaar voorbereiding. De Een Cultureel Domein is specifiek gericht op meer samenhang tussen creatieve vakken kiem is gelegd verder te gaan met de koppeling tussen verschillende vakken. Den Haan wil het Amazo neproject verder laten uitdijen. Zo wordt het voor de huidige brug klassers herhaald en worden dit onderwijsjaar haar mavo-examen kandidaten voor het vak tekenen uitgedaagd een werkstuk te maken met Amazone als thema. Zij biedt haar leerlingen graag alle ruimte. Vooral als moeder van vijf kinde ren leerde zij hoe verrassend de re sultaten kunnen zijn als je bij kin deren impulsen stimuleert in plaats van inperkt. „Wat bij ons thuis begon als een tekening of een bouwwerkje kon zodoende eindigen in een windwijzer op het dak", lacht de docente. Zij is blij met de stimulans die uitgaat van de tweede prijs in die provinciale beoordeling. Al leverde die overi gens alleen een certificaat en een boeket bloemen op. „Geen geldbe drag, voorlopig financiert Pontes deze activiteiten zelf', zegt Den Haan. Als coördinator Kunstzin nige Vorming binnen deze school kijkt zij al hoopvol naar de toe komst: het verwerven van dat pre dicaat 'Cultuur Profielschool' en - na de nieuwbouw van het school gebouw - het creëren van een zo geheten 'Cultureel Domein'. „Zo'n domein is specifiek gericht op de samenhang tussen creatieve vak ken." In nauwe samenwerking met haar collega Jessica van der List bereidt Den Haan inmiddels nog een breder vakoverstijgend project voor. Niet alleen voor brugklassers maar voor alle leer lingen. Dat plan is nog in de maak, maar zal erop gericht zijn kunst en cultuur een grotere plaats binnen de school te bieden. RENESSE Veertig deelnemers strijden dit jaar naar verwachting om het 51e zeesviskampioenschap van Schouwen-Duiveland. De hengelaars zoeken op zater dag 1 december vanaf 12.00 uur een plekje op het strand bij Renesse. De precieze locatie wordt een week voorafgaand aan de wed strijd bekend gemaakt, op basis van actuele weer- en vangstbe- richten. In het uiterste geval wordt uitge weken naar Westerschouwen. Het kampioenschap wordt georgani seerd door de hengelsportvereni gingen Dreischor, De Krabbe en Oosterschelde. De wedstrijd duurt vier uur. ZIERIKZEE Tig mensen ste ken hun handen uit de mou wen als vrijwilliger, maar de waardering daarvoor komt meestal pas na jaren. Hoog tijd om jonge vrijwilligers in het zonnetje te zetten, vindt Marleen van Kooten van Ro tary Zierikzee. Met SMWO broedt ze op een verkiezing voor jonge vrijwilligers. Het hoe of wat moet nog worden uitgewerkt. Op z'n vroegst volgend jaar zal een eerste verkiezing worden ge houden. Het idee is in ieder geval om op een hedendaagse manier jonge vrijwilligers, en de organisaties waar zij voor in de weer zijn, in de spot lights te zetten. Omdat iets als een penning van verdien ste aan jongeren voorbij gaat, terwijl zij zich ook - al vanaf 12 jaar - vrijwillig voor de sa menleving inzetten. „Je ziet op het eiland zoveel jongeren iets doen. Die potentie moet je zichtbaar maken", zegt Van Kooten. In het kader van de Dag van de Vrijwilliger biedt Vrij- willigerspunt SD donderdag 13 december alle vrijwilligers - jong en oud - een film aan. Reserveren: smwosd.nl 25 NOVEMBER SHOPPING GOES Drie maanden nadat de laatste mensen vertrokken, heeft het asielzoekerscentrum (azc) aan de Albert Plesmanweg in Goes weer bewoners. De eer ste gezinnen zijn deze week neergestreken in de heropende locatie. Volgens Robert Ploeg van het Centraal Orgaan Opvang Asiel zoekers (COA) gaat het om een handvol mensen. Het azc zal volgens hem geleidelijk weer vol komen. „Het is niet zo dat er ineens een bus vol mensen aan komt." In het azc aan de Albert Plesmanweg is plaats voor maximaal driehonderd asiel zoekers. zaterdag 24 november 2018 Op weg naar Cultuur Profielschool Ali Pankow Zierikzee werk met leerlingen Eline Rentmeester (m), Carlijn Paludanus (r) en Isa van de Berge (I). Lerares Karin den Haan aan het FOTO DIRK-JAN GJELTEMA -Karin den Haan VAN LANGE MODE BREDA I KOOPZONDAG 12:00-17:00 UUR Bij besteding vanaf €500,- een fles champagne of borrelplank-cheque cadeau. Bij besteding vanaf €900,- een restaurant-cheque cadeau. /CA /TA vr/ w Wilhelminastraat 5-7 Breda

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 148