tyfutntaUdlmlC}/1/uMJiam Phoenicia aangelegde elektriciteitsdraden geven de bewoners zekerheid op stroom. Ook hier in oost-Beiroet staan panden vol kogelgaten. „Als kind maakten we er een spelletje van: moesten we raden welk wapen bij welk kogelgat hoorde. Kijk, zo'n groot kogelgat is van een Russische kalasjnikov en dat an dere gat is denk ik van een Mi6. Waarom die gebouwen niet worden opgeknapt? Daar heeft niet iedereen geld voor. En we zien het zelf allang niet meer." Moustafa vertelt dat hij 15 was tijdens de bombardementen in juli 2006, een gewa pend conflict tussen Israël en de Libanese Hezbollah dat na een maand eindigde in een staakt-het-vuren. „Ik zag thuis op tele visie dat onze wijk tot doelwit was bestem peld", vertelt hij. „Ik heb mijn zusje onder de douche vandaan gehaald, en mijn broer tje uit zijn kamer getrokken terwijl mijn moeder de kluis leeghaalde. Dertig minu ten nadat we met drie tassen in de auto zaten, stond ons huis in brand. We zijn naar de bergen gevlucht. Ik ben de enige van het gezin die is teruggekomen." „Wij willen de oorlog het liefst vergeten" gaat Moustafa verder. „We maken weieens grapjes over de oorlog, bijvoorbeeld dat ik vergeten was een broek aan te trekken toen we vluchtten. Kwam ik in mijn boxershort bij de Syrische grens aan... Daar lachen we nog om. Maar we praten onderling niet over de oorlog. Niet met familie, niet met vrien den. We zijn een volk dat alles binnen houdt." Na de oorlog is de stad in sneltreinvaart opgebouwd. De ene wolkenkrabber na de andere is herrezen, en er staan nog steeds veel kranen. Duidelijke straatnaamgeving ADVERTENTIE Het vijfsterrenhotel Phoe nicia is een van de hotels met een rijke geschiedenis. Het werd platgebombar deerd in de burgeroorlog, tussen 1975 en 1990, tijdens de battle of the hotels,. Daarna stond het bijna 25 jaar leeg. Na een investering van 100 miljoen dollar werd het in 2000 weer geopend. Pal ernaast staat het Holi- day Inn, dat maar twee jaar open is geweest, van 1973 tot 1975. Ook dit hotel werd door sluipschutters over genomen tijdens de strijd, maar staat er nog altijd kapot geschoten bij. De twee eigenaren strijden om de bestemming: herbouwen of platgooien. In het Phoeni cia hebben beroemdheden overnacht als Catherine Deneuve,Marlon Brando, Angelina Jolie, Shakira, Snoop dogg, prinses Victo ria van Zweden en Angela Merkel. Op de bovenste etage is een kamer voor presidenten beschikbaar. Franse grandeur Koloniale panden en Franse straatnamen herinneren Beiroet aan het Franse mandaat. Littekens Het Holiday Inn werd in de burger oorlog kapotgeschoten. ADVERTENTIE Een magische winterweretd vol geweldige attracties, spectaculaire shows, winterse lekkernijen, warme vuurhaarden, een schaatsbaan onder een fonkelende kerstboom en... elke dag vuurwerk: dat is Phantasialand Wintertraum. Het pretpark vlak bij Keulen brengt winterse hoogtepunten samen in een event van wereldklasse: Phantasialand Wintertraum. Er zijn volop bijzondere attracties en shows voor het hele gezin, ook voor de kleinsten is er veel te ontdekken en waaghalzen beleven hier de spannendste thrillrides. Uniek: op drie waterrides na zijn alle attracties van 23 november t/m 20 januari geopend! De achtbanen Taron en Raik rijden zelfs bij temperaturen tot -10 °C! Heel Phantasialand is prachtig gedecoreerd en verlicht om deze winterdroom in stijl te ervaren. Wil je blijven overnachten om nog wat langer te genieten? Dat kan in een van de twee themahotels die direct aan het pretpark grenzen. Boek een betoverende winter ski<3 LAND www.phantasialand.nl 23 november t/m 20 januari WG ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 45

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 135