Wré^W* Santa Montefiore verkocht in ons land drie miljoen boeken SGHRUVERLEEST A.L. Snijders en S. Wartena, Wij zijn nog niet verstoten Van het vroege werk van A.L. Snijders, vier delen Berichten aan een hoofdredacteur, dat in de jaren 90 verscheen bij uitgeverij Thomas Rap, werd onlangs antiquarisch een aantal complete sets aangetroffen. A.L. Snijders, geliefd om zijn zkv's (zeer korte verha len), schreef toen nog langere bijdragen voor Het Pa rool, steevast voorzien van een brief aan de hoofd redacteur. De gevonden boeken zagen er nog puik uit en worden nu met z'n vieren in een schuifdoos geleverd. De oplage bedraagt dertig exemplaren en de boeken gaan vergezeld van een handgenaaide plaquette, brieven, een interview en foto's. Marcel Proust, Opzoek naar de verloren tijd Het is een van de be roemdste werken uit de wereldliteratuur: de romanreeks Op zoek naar de verloren tijd van Marcel Proust. Voor het eerst is deze klassieker weer in z'n geheel te koop. Thé- rèse Cornips (1926- 2016), die voor haar in drukwekkende werk werd gelauwerd met de Martinus Nijhoff Vertaalprijs, kon he laas het tweede deel - als laatste van de ze vendelige reeks ver schenen - niet meer zelf vertalen. Vertalers Désirée Schyns en Philippe Noble heb ben het in haar geest voltooid. Voor het eerst is de roman cyclus ook verkrijg baar als e-book. De Bezige Bij, deel 1 €15, overige delen €25 Santa Montefiore, De familie Deverill Ook een kloeke uitgave is deze bundeling van de drie Deverill-romans van Santa Montefiore. De Engelse schrijf ster heeft een speciale band met ons land, omdat Nederland een van de eerste landen was waar ze doorbrak - alleen hier al verkocht ze zo'n drie miljoen boeken. De bundeling van haar drie romans over de vrouwen op kasteel Deverill, tegen de achtergrond van de Eerste Wereldoorlog en de onafhan kelijkheidsstrijd van Ierland, is goed voor ruim een kilo leesplezier en bingereading. Boekerij, €20 Van K. Schippers, pseudoniem van Gerard Stigter (82), verscheen de roman Straks komt het. Ik lees nu Het boek dat me aan het lachen maakt £anta Montefiore Lezen WIJ ZIJN NOG NIKT VERSTOTEN AFdH, €350 (bestellen via info@afdh.nl; wie het eerst komt...) 7<r m mm TEKST PETER SIERKSMA Wim Hazeu Lucebert „Ik heb Lucebert een paar keer ontmoet. Ik was benieuwd hoe hij na de oorlog als eerste van zijn generatie nieuwe vormen zocht in zowel de taal als de beeldende kunst. Ik houd van dat speelse, dat losse, experimentele - dat je in de muziek ook terugvindt in de jazz. Er zit een lichtvoetigheid in zijn werk die mij aanspreekt." Battus (Hugo Brandt Corstius) Opperlandse taal- en letterkunde „Nog altijd blader ik met veel plezier in dit boek. Ik geniet van Brandt Corstius' palindromen en al die andere woord- en klank variaties waarmee hij je als lezer vermaakt. Ook de manier waarop hij wiskunde op de taal loslaat, vind ik mooi. Hetzelfde deed Jan Hanlo. Zijn gedicht Oote vind ik nog altijd geniaal en heerlijk om te lezen." De familie IDqverill 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130