Truckers op hun hoede voor rellen 5] DE GRINCH sa c* 12 Ga naar pzc.nl/grinch se Directeur Cees de Wit van De Wit Transport uit Hillegom krijgt woensdagavond laat telefoon. Het is goed mis met een van zijn trucks. „Een chauffeur van ons gaat bij Charleroi de snelweg af. Hij wordt tegengehouden door van die gele hesjes. Ze schuiven balken voor de wielen, zodat hij niet verder kan. Achter hem loopt het verkeer vast." De 'gele hesjes' protesteren tegen de hoge brandstofprijzen in Frank rijk en nu ook in België. Hun acties worden steeds gewelddadiger. De chauffeur bij Charleroi - een man met meer dan 25 jaar ervaring - beleeft de angstigste uren uit zijn carrière. Actievoerders bekogelen zijn vrachtwagen met takken en stenen. De 'gele hesjes' slaan op de deuren van zijn cabine. Rond 23.30 uur wordt het echt grimmig. De gele hesjes zijn verdwenen. Er staat nu een joelende meute met bivak mutsen. „Rellende, schreeuwende idioten. De mobiele eenheid spuit met een waterkanon op de vracht auto. Er wordt traangas afgevuurd. MiMmd ÉJiS p Onze chauffeur kan geen kant op. Vóór hem de ME, achter hem relschoppers Onze chauffeur kan geen kant op. Vóór hem de ME, achter hem de relschoppers." De trucker krijgt de schrik van zijn leven als de Belgi sche ME zijn vrachtwagen meer dere keren ramt met een bulldozer om erlangs te kunnen. De Wit komt er met 50.000 euro schade aan de vrachtwagen nog re latief goed vanaf. En de chauffeur raakt gelukkig niet gewond. Bij an dere protesten worden trucks in brand gestoken en geplunderd door de demonstranten. „Ook achter onze vrachtwagen werd een truck geplunderd", zegt De Wit. Voor zijn lading - bloemen - hadden de relschoppers geen belangstelling. Sins het begin van de protesten heft de politie al tientallen relschoppers opgepakt. Blokkade Wat De Wit is overkomen, is de schrik van de Nederlandse trans portbedrijven die door Wallonië en Frankrijk moeten. Tonnis van der Laan van Van Wijngen Internatio nal uit Breda houdt de Franse nieuwssites nauwlettend in de ga ten. „Want bij een blokkade sta je al snel een dag of langer vast. Maan dag en dinsdag stonden tientallen wagens van ons stil in Normandië, voor Bordeaux en bij Valence." De firma Van Wijngen rijdt met honderd trucks louter op Frankrijk. „We hebben alleen Franse chauf feurs en die krijgen van collega's onderweg gelukkig veel informatie door over de blokkades. Dan probe ren we om te rijden. Deze week hebben we zo 1000 kilometer moe ten omrijden." Mohammed Mouadem van Ken nis Transport, ook uit Breda, denkt dat eveneens zijn zeventig vracht wagens meer dan 1000 kilometer extra hebben afgelegd. „In een paar gevallen is het niet gelukt om bij de klant te komen. Vooral rond Mont- pellier was het raak." Van der Laan heeft geen enkele sympathie voor de 'gele hesjes'. „Brandstofprijzen stijgen in heel Europa, dus ook in Frankrijk." Mouadem heeft er evenmin begrip voor, maar kijkt er ook niet van op. „Demonstreren zit Fransen in het bloed. Er is altijd wantrouwen te genover de regering, wie er ook aan de macht is. Dat uit zich altijd zo." De Wit heeft geprobeerd aangifte te doen, maar krijgt in België nul op het rekest. „Er is 50.000 euro schade aan de wagen. Uiteindelijk heeft mijn chauffeur de bloemen nog wel kunnen afleveren en heeft hij wat geslapen. Hij zit nu thuis. Maandag gaat hij weer rijden, voorlopig maar even niet naar Charleroi." <>|5\ Koop nu tickets voor de voorpremière op woensdag 28 november zaterdag 24 november 2018 Nederlandse truckers zijn op hun hoede om in een oorlog te belanden tussen politie en 'gele hesjes', nadat een Nederlandse chauffeur deze week in België werd aangevallen. „Schreeu wende idioten omsingelden de vrachtauto." Ton Voermans Hillegom V Confrontatie tussen de politie en de 'gele hesjes' bij de grens tussen België en Frankrijk, fotoafp - Cees de Wit, De Wit Transport DE GRINCH is de achtste animatiefilm van lllumination en Universal Pictures, de makers van o.a. de Verschrikkelijke Ikke films, Minions, Huisdiergeheimen en Sing. Dit bekende kerstverhaal van Dr. Seuss vertelt over een mopperkont die van plan is om het kerstfeest te stelen, maar op andere gedachten wordt gebracht door het vrolijke meisje Cindy-Lou die juist dol is op kerst. Dit klassieke verhaal over de magie van kerst is grappig, hartverwarmend en een visueel feestje voor de hele familie. In de Nederlands gesproken versie met de stem van Carlo Boszhard als de GRINCH en verder o.a. Fedja van Huêt en Karin Bloemen. Kom volledig in de kerstsfeer! Alleen via uw krant is er een voorpremière op 28 november In 3D in de Nederlands gesproken versie In meer dan 80 bioscopen, dus ook bij u in de buurt Speelduur: 90 minuten öe^ c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12