ZILVER Oranjes Met de Potter-box haal je twintig jaar magie in huis ADRIAAN VAN DIS Adriaan van Dis, Zilver Over de kwetsbare tijd van volwas senwording en het seksuele ontlui ken van weeskind Zilver schreef Adriaan van Dis de fijngevoelige roman Zilver. Hoewel het boek dertig jaar geleden verscheen, spreekt het nog steeds nieuwe lezers aan. De komische en lichtpikante tekeningen van Joost Roelofsz maken de roman nog mooier. IN GESPREK Louis Couperus, Het snoer der ontferming Nu Japan en alles wat daarvandaan komt - eten, wijsheid, bloemschikken, bosbaden - populair is, is een heruitgave van Het snoer der ontferming van Louis Couperus een slimme zet. De Haagse schrijver vertrok in 1921 voor een reis van een jaar naar Nederlands-Indië en Japan. De reis viel tegen, maar hij schreef er desondanks poëtische verhalen over. Deze uitgave van Couperus' geromantiseerde in drukken uit die tijd, geïllustreerd met foto's, Japanse tekeningen en achtergrondinformatie over de reis, Couperus' werk en inspiratie bronnen, maken het boek tot een enerve rende leeservaring. Het Heen- en Weerschap, Het Drs. P. Jaar- en Bewaarboek Hij was dichter, schrijver, cabare tier, componist, zanger - wat was Drs. P eigenlijk niet? Volgend jaar zou Heinz Hermann Polzer, die de versvorm 'ollekebolleke' introdu ceerde in Nederland, 100 jaar zijn geworden. Het Drs. P Jaar- en Be waarboek werpt licht op leven en werk van de in Zwitserland gebo ren taalkunstenaar, vol herinnerin gen, persoonlijke anekdotes en ver halen - zo zou hij getrouwd zijn op zijn verjaardag, opdat hij zijn trouwdag nooit zou vergeten; ook is er aandacht voor zijn vriend schap met kunstenaar M.C. Escher. Inclusief cd met opnames van Drs. P's Historische Flitsen. In gesprek met de Oranjes Interviews geven de leden van ons koningshuis niet vaak, maar als ze op tv worden geïnterviewd, laten ze zich vaak van een verrassende kant zien. Het royale, met foto's geïllustreerde boek In gesprek met de Oranjes bundelt vijftig jaar televisie-interviews met onze vorsten, dus van Juliana en Beatrix tot Willem-Alexander en Maxima. Elsewer-hoofd redacteur Arendo Joustra schreef bij elk gesprek een inleiding. J.K. Rowling, Harry Potter-box Het is nog even wachten op de gebonden uitgave van het complete filmscenario van Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, die in februari verschijnt. Maar voor de fans van Harry Potter is er nu al wel een eenmalige, exclusieve jubileumset van alle Harry Potter-boeken in gebonden uitgave. Ook voor wie de serie nog niet heeft gelezen is deze kleurrijke box een speciaal en uitnodigend cadeau - twintig jaar magie bij elkaar in de kast. AtlasContact, €20 MET DE Van Oorschot, €45 Uitgeverij JEA, €25 Fontaine Uitgevers, €22 Halfbloed De Harmonie, €100 ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 129