1 E ROGKEI 0 m I 'Elvis maakte het genre populair 'Die trommel doe ik nooit weg' 'Herengeuren zijn vaak 'inyourface" 'Wie mooi wil zijn moet pijn lijden' 'De kern van rock-'n-roll' BELEVENIS Dichter en performer Bart Chabot (64) is van huis uit rock-'n-roller, maar doet het nu wat rustiger aan. Dit jaar verscheen zijn dichtbundel Hosanna dagen, een theatertour met Ronald Giphart staat op de planning. BVLGA MAN Kersthanger van Elvis Presley fiftiesstore.nl, €15 „Ik ben van de kerstversiering en heb soms wel negen bomen in huis. Dat vinden we allemaal leuk hier. Deze kersthanger heb ik bij Bennies Fifties in Scheveningen gekocht, een winkel vol rock-'n-roll- kleding, jukeboxen, puntschoenen en andere spullen uit de jaren 50 en 60. Elvis Presley is toch de grondlegger van de rock-'n-roll voor het grote publiek. Hij heeft het genre populair gemaakt." Herman Brood-broodtrommel Brabantia, vanaf €25 (z.g.a.n.) „Als biograaf van Herman Brood is deze broodtrommel uit 1994 me zeer dierbaar. Ik heb er twee: eentje zit nog in de originele ver pakking met een certificaat van echtheid, de ander is nog steeds in gebruik. Of hij goed is weet ik eigenlijk niet, in een gezin met vier jongens is de trommel aan het eind van elke dag leeg. Via Marktplaats of Catawiki is-ie nog te krijgen. Ik doe 'm nooit weg." Eau de parfum Black Oriënt Bulgari, €105 voor 100ml „De meeste parfums koop ik als ik moet wachten op Schiphol. Vaak kom ik uit bij Bulgari. Veel heren- geuren zijn in your face en neigen naar donker en zoet. Bulgari heeft iets geheimzinnigs, alsof er een mysterie om je heen hangt en dat spreekt me aan. Black Oriënt is voor dagelijks gebruik, Wood Essence is voor openingen en premières." Handgemaakte schoenen Jacob Lesman, circa €1500 „Tijdens optredens draag ik punt schoenen waardoor mijn kleine teen bijna vergroeid is met die er naast. Ik wil niet kleinzielig doen want wie mooi wil zijn moet pijn lijden. Toen ik een keer een finan ciële meevaller had, heb ik bij Jacob Lesman in Amsterdam schoenen aangeschaft van kroko dillenleer (Tam! Gekweekt!) en houten zolen. Gaan mee voor het leven, want ze slijten nooit." 'Klassieke' elpees, vanaf €20 „Deze vier artiesten behoren tot de kern van de rock-'n-roll en daarom mogen deze platen niet ontbreken. Swordfishtrombones van Tom Waits, Unknown Pteasures en Clo- ser van Joy Division, Unearthed van Johnny Cash en The Base ment Tapes van Bob Dylan. Dylan was zijn plezier in muziek maken kwijtgeraakt, maar van deze Tapes spat het speelplezier weer af." Een halfuurtje karten met je kind,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 117