Hoe gevoelig hij ook is, soms botst het toch BV DE LIEFDE vomk f Jat ïtuk mH wiskooL ln z'jh Iian\ Z? Vor\\ Tegenpolen Meryam (23) en Martijn (27) vonden elkaar tijdens een workshop portret tekenen. J htm wmJ ctndrrnqqt „Martijn zit het liefst met mij op de bank, samen een filmpje te kijken. Op de feesten en festivals waar ik graag naartoe ga, voelt hij zich verloren. Hij doet zijn uiterste best, maar na twee, drie biertjes is-ie wel klaar en van dansen houdt hij ook niet. Martijn is niet van het uitgaan, en dat ac cepteer ik. Zoals hij het accepteert dat ik wél op stap ga en 's nachts dronken in bed rol. Sterker nog, hij legt een warme kruik voor me klaar en laat het nachtlampje voor me branden. Ik zag hem voor het eerst in het museum, waar we workshops volgden voor onze op leiding aan de kunstacademie. We moesten willekeurige tweetallen vormen, elkaar een minuut lang aankijken en een portret ma ken uit de losse pols. Ik zat tegenover Mar tijn, blikte in zijn helderblauwe ogen en begon te blozen. Het leek alsof hij door me heen keek, en daar werd ik vreselijk verle gen van. Ik bakte er niks van en legde al snel mijn potlood weer neer. 'Sorry', zei ik, 'ik word hier heel ongemakkelijk van. Ik kap ermee, maar ik blijf wel zitten voor jou.' Het portret dat Martijn van mij maakte, heeft hij nog steeds. Het staat in het schets boekje dat hij altijd bij zich draagt. Sinds driekwart jaar wonen we samen, en ondanks onze verschillen gaat dat heel goed. Ik zie ons als yin en yang: hij is de rust in mijn leven en ik ben het feestje in het zijne. Ik spoor hem aan wat meer outgoing te worden, en hij haalt in mij juist de huis mus naar boven. Was ik voorheen altijd de deur uit, nu vind ik het wel zen om thuis een kaarsje aan te steken en een potje Zee slag te spelen. Al krijg ik Martijn niet meer mee naar een feestje, hij gaat wel voor de tussenoplossing: van tevoren ergens met mij poolen. Martijn kan moeilijk zijn gevoelens in woorden uitdrukken, het is niet altijd een voudig om met hem te communiceren. Ik ben degene die over dingen moet beginnen, die voor hem gaat staan dansen, gekke bek ken trekt en hem uit zijn tent lokt. Al weet ik inmiddels hoe gevoelig en introvert hij is, soms botst het ook. Dan begrijp ik hem niet. Als mijn zus of een vriendin langs komt, bijvoorbeeld, blijft hij de hele tijd op zijn computer of telefoon zitten turen. Als ik hem uitleg hoe onaardig dat overkomt, antwoordt hij: 'Ik luister wel!' Hij wil niet ongeïnteresseerd lijken, maar hij is niet zo'n gezelschapsdier. Zelf iemand uitnodi gen doet hij dan ook nooit, ik weet niet eens hoe zijn vrienden eruitzien. 'Alleen thuis met jou vind ik het nu eenmaal het fijnst', hoor ik altijd. Ik heb niet het gevoel dat hij aan me hangt, maar zou hem wel gunnen dat hij zijn stem meer liet horen. Aan de andere kant weet hij wel precies hoe hij mij moet laten merken dat-ie me leuk vindt. Laat ik een keer vallen dat ik een voorliefde heb voor Japan, dan noteert hij dat in zijn tele foon en krijg ik met sinterklaas een surprise van een Japans huis, gevuld met sokken met sushiprint. Omdat hij weet hoe gek ik ben op katten, geeft hij me een paar schat tige sloffen in de vorm van poezenpoten cadeau. Omdat hij niet weet hoe hij het moet zeggen, geeft hij op die manier uiting aan zijn liefde voor mij. 'Je hoeft het niet te bewijzen', vertel ik hem dan, 'ik ben zo ook al blij met je.' En dat is ook zo. Het feit dat ik elke dag naast hem wakker word, is voor mij al geluk genoeg." TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Meryam en Martijn zijn bij de redactie bekend. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 105