'Na de dood van mijn vader trok mijn moeder zich terug. Ik vroeg me af of ze wel de oude zou worden' tisch, ik huiver ervan. Laatst was ik voor werk in Rusland. Onze chauffeur hield de deur voor me open en hielp me in mijn jas. Dat vind ik heerlijk. Ik krijg veel berichten van mannen. De meesten zijn veel jonger dan ik. Eentje ant woordde ik met: 'Ik ben 55, hoor'. Hij schrok zich kapot, haha. Wil je er wel bij zetten dat ik bijna nooit antwoord, anders denken ze dat ik altijd terugmail. Ik ben wel een flirt, maar tegelijkertijd verlegen. Ik zou nooit op iemand durven afstappen. Ik denk dat ik een old spinster word. Ach, het is oké zo, joh. Een relatie geeft ook maar weer ge zeik." „Veel mensen vonden het een feest der her kenning en deelden hun eigen ervaringen. Vooral de aflevering over de seksuele revo lutie maakte veel los - bij vrouwen én man nen. Velen schreven over hun herinnerin gen aan de tijd dat partnerruil in raakte. En er mailden ook vaders, na de aflevering over de eerste man die begin jaren 90 huisvader werd. Ik besef nu nog beter dat het tot voor kort niet vanzelfsprekend was om als vrouw te werken." „Ja, als schoonmaakster bij een bedrijf in de Botlek. Ze zei altijd tegen mij en mijn twee zussen: 'Ik wil dat jullie bereiken wat ik niet kan'. Ze kwam uit een groot gezin. Er was geen geld om te studeren, maar als ze het had gekund, was ze advocaat geworden. Die vrouw kan praten, ze zou de grootste zaken kunnen voeren. In de Turkse cultuur heb ben beroepen als arts of jurist enorm veel prestige, maar stiekem had mijn moeder ook actrice of zangeres willen worden. Ze vindt het prachtig als ik op tv ben, dan kan ze een beetje proeven van de glamour. Dat zegt ze zelf, want zelf zie ik die glamour niet zo." Er zijn mensen die vinden datje de nieuwe Oprah Winfrey zou kunnen wor den. 'Fidan heeft dezelfde warmte en komt in aanraking met alle lagen van de bevolking', zei een van je vriendinnen. „Ik ben gek op Oprah. Maar een eigen talk show is niet mijn ambitie. Ik hoef niet op de voorgrond te staan. Mijn grootste droom is een speelfilm maken. Ik ben dol op films, ben zo iemand die nog dvd's koopt bij de Mediamarkt. Ik zou graag werken met mensen als Eddy Terstall en Martin Kool hoven. En dan Fedja van Huêt of Rik Laun- spach als acteurs, zij zijn zo charismatisch. Ik denk aan iets als El laberinto delfauno, een Spaans-Mexicaanse fantasyfilm. Ik houd van magisch realisme. Als kind kon ik al heel dromerig zijn. Ik probeer altijd meer te zien dan ik daadwerkelijk zie." „We filmen binnenkort in Turkije. Ik kan er nog niet veel over zeggen. Het wordt nog wel even spannend of ik het land in mag. Turkse Nederlanders wisselen de hele tijd informatie uit: mocht je naar binnen, was het veilig, hoe ging het bij jou? Het lijkt me vreselijk als ik Turkije niet in kom. Dan kan ik niet naar het graf van mijn va der. Ik wil Ferran daar ook graag mee naar toe nemen, en ik wil hem het land laten zien. Ik houd van Turkije, die liefde wil ik doorgeven aan mijn kind. Aan de andere kant wil ik dat Ferran zijn Nederlandse roots beter leert kennen. Het lijkt me mooi als hij wat Fries meekrijgt van zijn groot ouders." „Na zijn dood leefde ze teruggetrokken. Dat was ik niet van haar gewend. Zij was altijd degene die ons belde en langskwam. Ik maakte me er echt zorgen over of ze wel de oude zou worden. Egocentrisch van me, maar ik was gewend aan mijn moeder als moederkloek. Toen ze bij me voor de deur stond en zei: 'Ik blijf hier vanavond slapen', wist ik dat ze weer zichzelf zou worden. Ze vertelde dat ze op de markt sardientjes had gehaald. Ze had ze klaargemaakt, ging zitten om ze te eten en miste haar man ineens zó erg. Zij at die visjes altijd samen met hem. Ze is echt naar me toe gevlucht. Gelukkig woont ze een straat verderop. Ze is een week bij mij en Ferran gebleven." „In de verre toekomst wil ik weer op pad, reizen. Ik wil zeker nog eens emigreren. Waarheen? Geen idee. Misschien wil ik terug naar Istanbul, waar ik correspondent was. Aan de andere kant wil ik ook graag bij mijn familie in Nederland zijn. En ik zou graag meer kinderen willen. Een groter gezin hebben lijkt me mooi, ik houd van het gevoel dat een grote familie geeft." „Dat is waar. Ik had allang weer een relatie kunnen hebben, maar ik durf het niet, ik heb er geen zin in. Wierd was mijn grote liefde en dat is mislukt. Je zult zoiets maar opnieuw moeten opbouwen. Dat kóst een energie. Wie zegt dat dat niet ook misgaat? Ik voel me veilig, zo zonder gedoe. Ferran is nu mijn grootste prioriteit." Je hebt recent Vrouwen op Mars afge rond, een tv-serie over 100 jaar vrouwen emancipatie in Nederland. Hoe warer de reacties? Werkte jouw moeder vroeger? Werkje al aan een nieuwe documentaire? Is de band met je moeder veranderd sinds de dood van je vader? Hoe zie je de toekomst? Maar je zei net dat een relatie veel gedoe geeft. WG ZATERDAG 24 NOVEMBER 2018 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103