Alles draait om Zeeland O Boete voor mishandeling tijdens ontgroening 8 oe nieuwe PZC apP Als een van de weinige boybands haalt Take That vandaag zijn 30-jarige bestaan. Over hoe de groep meegroeide met zijn tijd: de gillende meisjes van toen nemen inmiddels hun kinderen mee naar concerten. Download onze nieuwe app direct via pzc.nl/app BOYBAND JUBILEUM Boyband? Kom op, dat zijn we niet meer. Ik ben 50! De straf is lager dan het vonnis van de rechtbank in Groningen, dat uitging van zware mishandeling. De rechtbank kwam in november 2017 tot een taakstraf van 240 uur en een gevangenisstraf van 31 da gen, waarvan 30 voorwaardelijk. De 25-jarige Wouter B. stond op 25 augustus 2016, tijdens een ont groening in de kelder van de socië teit in Groningen, met zijn voet op het hoofd van het aspirant-lid. De 'feut' lag op zijn buik op een beton nen vloer. Hij liep hersenletsel op. De twee hadden voor de ontgroe ning onenigheid in een café. Daarop wilde B. de nieuweling een lesje leren, aldus het Openbaar Mi nisterie (OM). Volgens het hof kan echter niet worden bewezen dat B. met 'vol opzet' heeft gehandeld. Het OM wilde in hoger beroep be vestiging van het vonnis van de rechtbank. Volgens het hof is er geen sprake van zware mishandeling. Het slachtoffer heeft verklaard dat hij schreeuwde van de pijn. Dat wordt niet bevestigd door verdachte B. of getuigen, aldus de rechter. Even min staat het vast dat het slachtof fer een schedelbasisfractuur heeft opgelopen. Dit was het geval vol gens de ouders van de jongen, die een medische achtergrond hebben. Deskundigen waren hierover te rughoudend in hun conclusies. De advocaat van B. had om vrij spraak gevraagd omdat het om een spelsituatie ging, waar vernedering bijhoort. Door deel te nemen aan de ontgroening had het aspirant-lid impliciet toestemming gegeven, vond de raadsman. Het hof oordeelt dat een nieuweling een dergelijke mishandeling echter niet kan ver wachten. ImlL a3f rnm^m Werkwegenvöörbouw aptijiiita woningen Vlissingse ccrtjiitiniitliuisje1 Scheldewijk aangelegd walch Uiteraard, ze herinne ren zich alles nog. De tv-studio in Almere, de huilende meisjes op de tribune en het interview voor het TROS-programma De TV-show. De eerste incarnatie van jongensgroep Take That hief zichzelf op 3 april 1996 op, na een interview met IvoNiehe. „Nee, er was geen speciale reden Nederland te kiezen", zegt zanger Gary Barlow (47) nu. „Het was toe vallig het einde van de promotietour nee voor ons laatste album. Na afloop gingen we gewoon naar huis. En daarna onze eigen weg. Het was ver drietig, maar ook een bevrijding." Ruim 22 jaar later zijn de jongens van toen mannen van middelbare leeftijd. In een Londense hotelsuite heerst een nostalgische stemming. De verklaring: het is bijna dertig jaar geleden dat een slimme popmanager in Manchester een casting hield om 'het Britse antwoord op New Kids on the Block te formuleren. Drie van de vijf auditanten van toen ondernemen een jubileumtour nee die in de zomer ook langs AF AS Live in Amsterdam voert. Morgen verschijnt het dubbelalbum Odyssey, waarop Take That zijn grootste hits opnieuw heeft opgenomen. „Dit is het einde van deel 2 van onze geschiedenis. Zoals 1996 het slot was van het eerste deel", zegt Barlow. Hij draagt een hip grijs trai ningspak. „Ik ben er echt trots op dat we er na zoveel jaar nog zijn. Man, er is zoveel gebeurd in de tussentijd." Zijn collega's Mark Owen (46, haar in een knotje) en Howard Donald (grijze baard) knikken instemmend. „We beginnen straks vol goede moed aan het derde hoofdstuk. Boy band? Kom op, dat zijn we al lang niet meer. Ik ben 50! We zijn veran derd in een groep van vaders", zegt Donald, die behalve twee pubers bij zijn tweede echtgenote een zoon van vrijdag 23 november 2018 PC LEEUWARDEN Een ex-lid van studentencorps Vindicat is giste ren door het gerechtshof in Leeu warden veroordeeld tot een boete van 1000 euro voor het mishandelen van een aspirant-lid in 2016. 11111111 W 1 V in Ritthem «jtjeü*** App Store J Google Play m De vele levens van c c Stefan Raatgever - Howard Donald, Take That

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8