Actiegroep Buys Ballotstraat 'moet niet zo zeuren' TenneT opent infocentrum380kV-lijn 7 WOONWAGENKAMP RUIMING Al die jaren gaf de gemeente niet thuis. En nu ze de kans heeft om een woonwagen van hetkampinTholen te ruimen, doet ze dat gelijk. Dat is samengevat het gevoel van Joop Schot en Paulien Fens, be woners van het woonwagenkamp in Tholen. Ze zeggen het meerdere keren tijdens het gesprek. Dat ze inwoners van Tholen zijn, en niet alleen béwoners. En dat de ge meente er dus ook voor hen moet zijn. Maar dat gevoel hebben ze niet. De vork zit zo in de steel: de ge meente is eigenaar van twee woonwagens op het kamp. Oude wagens, gebouwd halverwege de jaren 8o en begin jaren 90. Onder hand dringend aan vernieuwing toe. Ruim twee jaar geleden werd dat al besproken in de gemeente raad. Geschatte kosten: 140.000 euro. „Dat klonk heel mooi", zegt Fens, „maar ze hebben er alleen het hoognodige aan gedaan. Ver der niets. Het lekte, er zat schim mel. Ze waren afgekeurd. De ge meente probeerde op allerlei ma nieren onder haar verantwoorde lijkheid uit te komen. Maar is de eigenaar. Mijn moeder woonde in één van die wagens. Zij overleed drie maanden terug. Nu zijn ze ineens wél snel. En takelen ze die afgekeurde wagen weg. Waarom ga je zo met mensen om?" „Dat takelen mocht wat kosten", zegt Schot. „Er werd een bedrijf uit Harderwijk voor ingehuurd. Met een kraan, en twee vrachtwa gens. Daar geven ze dus wél veel geld aan uit." „Maar niet aan de be woners zelf', vult Fens aan. Ze vroeg in 2015 al een nieuwe woonwagen aan voor haar moe der, vertelt ze. Die er dus niet is gekomen. „We worden niet ge hoord", zegt Fens stellig. „Discri minatie. Ik ben ook maar een nor maal mens. Als we contact zoeken met de gemeente, stuurt die ons door naar bemiddelingsbureau The Wheel Estate Group (TWEG)." Schot: „Maar die obser veren, constateren en rapporteren. Ze praten niet echt met ons." We worden niet gehoord. Discriminatie. Ik ben ook maar een normaal mens De vrijgekomen plaats is sinds begin deze week afgesloten met betonblokken. „Alsof ze bang zijn voor een terroristische aanslag", schampert Schot. Ze vinden dat de gemeente volhardt in het uitsterf- beleid van woonwagens, waarbij vrijgekomen standplaatsen niet opnieuw voor woonwagens wor den benut. Maar volgens de minis ter moeten gemeenten sinds deze zomer er juist voor zorgen dat er voldoende standplaatsen zijn. Schot en Fens schreven De Zeeuwse Ombudsman aan, maar die behandelt alleen provincie- brede zaken. De klacht is daarom doorgestuurd naar de gemeente. Volgende week is daar een hoor zitting. De gemeente vindt niet dat ze discrimineert, zegt een woord voerder. „We herkennen dat beeld niet, maar staan zeer zeker open om het gesprek met bewoners aan te gaan." Volgens haar is de woon wagen van Fens' moeder weggeta- keld 'omdat de huur was beëin digd én deze woonwagen aan het einde van zijn levensduur was'. De woordvoerder laat weten dat er sinds 2016, toen ze onderwerp van discussie waren in de raad, wel re gelmatig onderhoud gepleegd is aan de wagens. De gemeente en de Stichting Woonwagenbeheer Zuidwest Nederland gaan binnen kort praten over overdracht van de wagens. De verbouwing van het voormalige stationsgebouw Kruiningen-Yer- seke tot infocentrum begon ander halfjaar geleden. Volgens TenneT- woordvoerder Eefje van Gorp is de afgelopen tijd de laatste hand ge legd aan een maquette, interactieve kaart en 'virtual reality experience'. Vanaf december is het centrum elke dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur open. De bouw van de nieuwe stroom- snelweg had nu in volle gang moe ten zijn, maar door een conflict met aannemer Heijmans/Europoles heeft TenneT het contract opge- Het werk aan de hoogspannings verbinding is in september stilgelegd zegd. Van Gorp: „Natuurlijk heb ben we ons afgevraagd of we de opening van het informatiecen trum niet moesten uitstellen. Maar we willen juist een signaal afgeven dat mensen ook nu voor vragen bij ons terecht kunnen. Ook over deze vervelende vertraging willen we transparant zijn." In het stationsgebouw kunnen mensen terecht voor algemene in formatie over 'de wereld achter het stopcontact'. Het informatiecen trum ligt midden in het projectge- bied en kijkt zowel uit op de hui dige hoogspanningsverbinding als op de nieuwe 38okV-lijn. Gedu rende het project wil TenneT ook groepen, zoals omwonenden en schoolklassen, ontvangen. Het werk aan de hoogspannings verbinding is in september stilge legd. Het zal nog maanden duren voordat een nieuwe aannemer aan de slag kan. De bouw van het hoog spanningsstation bij Rilland gaat wel door, deze klus wordt door een andere aannemer uitgevoerd. vrijdag 23 november 2018 BE Onbegrip over wegtakelen woning Michiel Bouwman Tholen - Paulien Fens, bewoner van het woonwagenkamp in Tholen GOES 'Zeur toch niet zo!' Dat beet bewoner K. Fokke van de Lijnbaan in Goes de leden van de actiegroep Buys Ballot straat gisteravond toe tijdens de raadsvergadering. Het ac tiecomité sprak in tijdens de vergadering om nogmaals te pleiten voor een verbod op vrachtverkeer in de Buys Bal lotstraat. Maar volgens Fokke gooien ze daarmee de proble men naar de buren, waarmee hij onder meer de bewoners van de Lijnbaan bedoelt. Vol gens Fokke is de Buys Ballot straat altijd een doorgaande weg geweest, „ledereen die daar een huis kocht, was van die situatie op de hoogte." De bewering van het actiecomité dat het afsluiten van de Buys Ballotstraat onlangs niet tot problemen in andere delen van de stad heeft geleid, snijdt vol gens Fokke geen hout. Het was volgens hem wel degelijk drukker op de overweg aan de Van Hertumweg, vlakbij de Lijn baan. Een verbod op vrachtver keer lijkt er op korte termijn niet te komen. De raad gaf het college onlangs wel opdracht met voorstellen te komen om de veiligheid in de Buys Bal lotstraat te verbeteren. Wie de nieuwe 380kV-lijn tussen Borssele en Rilland gaat bou wen en wanneer het werk weer hervat wordt, is nog een grote vraag. Toch acht opdrachtgever TenneT de tijd rijp voor het ope nen van een informatiecentrum over het project. Joeri Wisse Kruiningen A Joop Schot op het woonwagenkamp in Tholen. Links stond de woonwagen die is weggetakeld. De plaats is sinds begin deze week afge sloten met betonblokken, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60