088 - 70 70 600 StIP NOG 4 DAGEN extra korting bij Stip!! 4 korting op alles* ANNE FRANK DAGBOEK Er komen in totaal zo'n 25.000 par keerplekken voor de fiets bij, maakt staatssecretaris Stientje van Veld hoven vandaag bekend. Om snel te kunnen doorfietsen, worden vijf tien fietsroutes aangepast of nieuw aangelegd. Verder gaan 53 be staande stallingen op de schop en voor 40 miljoen euro worden vier megaprojecten in Amsterdam, Rot terdam en Heerlen gestart. Het leeuwendeel van dat geld gaat naar een enorme nieuwe stal ling met 4000 plekken bij Amster dam Centraal, in een kelder onder het IJ. Maar ook projecten bij de sta tions Bijlmer Arena (1850 plekken), Heerlen (1000 plekken) en Rotter dam Alexander (1000 plekken) moeten veel extra capaciteit opleve ren. Afgelopen juni maakte de staatssecretaris al bekend 100 mil joen euro uit te trekken om regio nale fietsprojecten uit de grond te stampen. Daar leggen regionale en lokale overheden 245 miljoen euro bij. Van Veldhoven wil zo, samen met provincies en gemeenten, nog deze kabinetsperiode 200.000 mensen extra op de fiets naar het werk krijgen. „In heel Nederland gaat de schop in de grond", vertelt de bewinds vrouw. „Die fiets is zo belangrijk, want overal - niet alleen in de Randstad - nemen de opstoppin gen in het verkeer toe. De fiets is Nederlands geheime wapen tegen die drukte op de weg. Hij is snel, schoon en gezond." Bij Amsterdam CS komt een enorme nieuwe stalling voor 4000fietsen Henk Brink, voorzitter van Tour de Force (een samenwerkingsverband dat kijkt hoe de kracht van de fiets beter kan worden benut), is heel blij met de 100 miljoen euro vanuit de overheid voor parkeren en ra zendsnelle verbindingen, maar daarmee zijn we er volgens hem nog niet. Brink: „Aan het eind van de rit ontkom je niet aan meer investerin gen in mobiliteit en dus in een toe- komstbestendige infrastructuur. Ik hoop dat het ministerie daar geld in blijft steken, want de provincies en gemeenten kunnen niet alles alleen waarmaken." Van Veldhoven is het daarmee eens. „We zijn de potentie van de fiets nog volop aan het ont dekken." Openbaar vervoer Gedeputeerde Floor Vermeulen is ambassadeur namens de provincies voor onder meer 'fietsvoorzienin- gen op stations'. Hij wil dat overhe den - naast de bestaande investe ringen in verkeersprojecten - pro beren de combinatie van fiets en openbaar vervoer zo aantrekkelijk mogelijk te maken. „Met name voor forenzen kan dit een aantrekkelijk alternatief zijn, maar dan moeten de faciliteiten wel in orde zijn." D66'er Van Veldhoven is de eer ste bewindspersoon die vol inzet op de fiets. Samen met elf grote werkgevers wil zij meer mensen op de fiets naar het werk laten gaan. Ook wordt de leasefiets vanaf 2020 fiscaal gestimuleerd. Dit voorjaar wil de staatssecretaris samen met de provincies en de gemeenten met de Nationale Fietsagenda 2.0 ko men. Semi All Incl. Cruise Thailand, Maleisië Singapore Grand Voyage Caribbean XL naar Barcelona Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! reizen vrijdag 23 november 2018 GO Koning Willem-Alexander kijkt geïnteresseerd naar het dagboek tijdens een rondleiding door het vernieuwde Anne Frank Huis dat hij gisteren opende. In het museum wordt de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog en de Jodenver volging verteld in samenhang met de geschiedenis van de onderduikers in het huis. fotoanp Extra stalling voor 25.000fietsen Duizenden extra stallingsplaat sen en meer snelle fietsroutes voor een totaalbedrag van 345 miljoen euro. Het nationaal fiets- plan slaat goed aan. Provincies en gemeenten investeren samen met de landelijke overheid in voorzieningen die het fietsen moeten bevorderen. Edwin van der Aa Den Haag 19-daagse cruisevakantie per 4* AIDAbella Incl. vliegreis, transfers en fooien t.w.v. €140,- p.p. Betoverende cruise o.b.v. Semi All Indusive O.a. Koh Samui, Phuket Kuala Lumpur Vertrek januari t/m maart 2019! L zie stipreizen.nl/crasmb 8-daagse Semi All. Indusive cruise per 4* AIDAstella Canarische Eilanden Madeira 13- of 15- daagse cruisevakantie per 4* Costa Deliziosa Cruise Bahama's, Jamaica Mexico 20-daagse cruise per 4* Costa Pacifica 18- of 19-daagse cruisevakantie per 4*+ Volendam Cruise door het Panamakanaal 8-daagse cruise per 5* MS Magie of gelijkwaardig Nijlcruise Egypte Classic van 719 nu v.a. 649 van 1529 nu v.a. 1376 van 1829 nu v.a. 1646 van 2529 nu v.a. 2276 Topprijs! nu v.a. 199 3- of 4-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Kerstshoppingcruise Düsseldorf Keulen 8-daagse cruise only per 4* Rotterdam Cruise Noorse Fjorden 8-daagse cruise per 4* Costa Magica Cruise Oostzee St. Petersburg 8-daagse groepsrondreis Hoogtepunten van Israël 16-daagse groepsrondreis Rondreis Java Bali van 09 nu v.a. 89 Geen res. kosten! nu v.a. 999 van 909 nu v.a. 818 van 679 nu v.a. 611 Topprijs! nu v.a. 819 )reizen.nl Vodtj oyy-S ook op |j dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4