13 DERDE KLASSE ZONDAG DERBY Aanvoerder (33) hoopt het tij te kunnen keren met de rood-zwarten. Zondagmiddag wacht de derby tegen Clinge. Een mening, met wat humor ls zeventienjarige snotter debuteerde Jarno Waebeke al voor VV Terneuzen. J^^^^B^Het was in de tijd dat de bomen nog tot in de hemel groeiden bij de rood-zwarten. Spelers als Erik de Koeijer en Ro nald van Sliedregt maakten er de dienst uit op het hoogste amateur niveau, de namen van de spelers prijkten nog vol bravoure op de achterkant van het shirt. Het kon niet op. Zo'n zestien jaar later ziet de wereld er heel anders uit. Hek kensluiter Terneuzen moet degra datie naar de vierde klasse zondag - het op één na laagste amateurni veau - zien te voorkomen. Eén ding is onveranderd: de nu 33-ja- rige Jarno 'Garrincha' Waebeke maakt nog steeds deel uit van de eerste selectie. Toch maakte hij wel twee uit stapjes. Als jonge speler koos hij voor AZW, omdat het niveau bij Terneuzen destijds te hoog gegre pen was. „In Axel had ik een mooi In principe hebben we meer kwaliteit dan Clinge. Maar er zit wel druk op nu jaar, maar ik maakte er ook vreemde dingen mee. Een trainer die met een slok op training stond te geven bijvoorbeeld. Na één jaar keerde ik terug bij Terneuzen." In 2015 was het net zo. Na één sei zoen Zaamslag was er weer de lo kroep van 'WT'. „Dat jaartje heeft me goed gedaan. Ik had een slecht seizoen achter de rug en kwam bij Zaamslag eventjes in een andere omgeving terecht." Een rustigere omgeving ook, hoewel er die jaargang dramati sche gebeurtenissen waren bin nen de club. Dan beter de hectiek bij W Terneuzen, want over som mige trainers kan de technische middenvelder naar eigen zeggen echt een boek schrijven. De laatste jaren was er eindelijk rust in de tent, met de keuze voor Ronny dik in orde is, werd ook TWITTER Tresonie. Maar om gezondheidsre denen legde de West-Zeeuws- Vlaming zijn taken half oktober tijdelijk neer. „Jammer, want Ronny is een goede trainer. Ik heb niet het gevoel dat hij dit seizoen nog terug zal keren. Voor de club is het nu lastig. Stellen we na de winterstop tijdelijk iemand aan, in de hoop dat Ronny terugkeert? Of kijk je ook meteen naar volgend seizoen?" Vier punten Onder interim-trainer Remco van Leeuwen kon Terneuzen het tij nog niet keren. Uit de in totaal acht wedstrijden die dit seizoen zijn gespeeld, werden slechts vier punten gehaald. En dat terwijl het elftal intact bleef en er met aanval ler Can Kiran een echte verster king werd gehaald. Afgelopen zon dag nam Terneuzen zelfs de laatste plaats over van de tegenstander van aanstaande zondag, Clinge Het elftal slikt niet alleen veel vorige week al na tien minuten uit. Of hij bezig is aan zijn laatste jaar? „Ik zie mezelf nog wel een paar jaartjes voetballen. Eigenlijk heb ik nog maar één zware blessure ge had. Aan m'n knie, waardoor ik anderhalfjaar aan de kant stond. Na een zaalvoetbalwedstrijd in Hulst was de pijn toen zelfs zo erg dat ik uit de auto moest stappen." Mocht Waebeke zijn schoenen aan de wilgen hangen, krijgt hij in ieder geval meer tijd voor een an dere hobby: voetbal kij ken. En nee, niet al leen de bekende competities, maar bijvoor beeld ook die van Argenti nië en Mexico. Dat zijn voet balkennis bevestigd bij het NK Voetbal quiz. Honderdvijftig koppels streden om de eer. Waebeke kwam samen met ploegge noot Douwe de Kok al twee keer tot de halve fi nale (de laatste vijftig). Lachend: „Je kunt maar een hobby hebben hè." tegengoals, maar ook rode kaarten. „Jamie Rademaker heeft er dit sei zoen al een aantal, Bert den Hamer pakte ook een onnodige; dat kun nen we echt niet gebruiken. Op voetballend gebied ligt het pro bleem niet echt. Maar kwaliteit is leuk, het gaat wel om de punten. Het gevoel bij de meeste spelers zegt: 'We pakken die punten straks toch wel'. Maar dat is ook het gevaar. Zondag ook. In prin cipe hebben we meer kwaliteit dan Clinge, zeker op ons eigen kunstgrasveld. Maar er zit wel druk op nu." Of de aanvoerder zondag in de basis start, is nog maar de vraag. De routinier kampt het hele sei zoen al met rugklachten en viel vrijdag 23 november 2018 GO Waebeke is ver weggezakt met opnieuw worstelend Terneuzen Juriën Dam Terneuzen -Jarno Waebeke (33) Jarno Waebeke kijkt graag zoveel mogelijk voetbalwedstrijden. Met de telefoon in de hand, om er uit gebreid over te kunnen twitteren. fotocamileschelstraete Bijna 44.000; zoveel tweets heeft Jarno Waebeke al de wereld ingestuurd sinds mei 2010. Dat zijn er gemiddeld 14 per dag. Zo'n 4900 volgers ontvangen de berichten van zijn account @Garrincha_. Daarmee is hij ongetwijfeld de absolute twittervoetbalkoning van Zeeland. Sterker nog, ook landelijk gezien telt hij mee. Waebeke: „leder jaar wordt er een top-50 gemaakt van voet- baltwitteraars. De laatste jaren kom ik steeds in dat lijstje voor, in 2017 zelfs als 21ste." En daarmee staat de Terneuzenaar tussen bekende journalisten en analisten, zoals Aad de Mos. Met sommigen heeft hij ook twittercontact. Bijvoorbeeld met het twitterfenomeen @DuBlanqeBogarde en FOX- Sports-analist Kees Kwak man. „Ik verstuur mijn tweets vaak tijdens en net na wed strijden. Dan geef ik mijn me ning over tactiek, spelers of trainers, vaak met wat humor. En daar komen dan meestal weer veel reacties op." Jarno Waebeke (rechts) tien jaar geleden in actie tijdens Terneuzen- Dubbeldam. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41