0 Q O O Taaicafé Borstplaat smelt op de tong en het verzacht de keel MARGOT 11 de zee. Over versheid en hygiëne in de keuken hebben we niks te klagen. Bij rauwe vis is de grootste zorgvuldigheid vereist, want anders moet het ADRZ een afdeling voor sushi- slachtoffers openen. Maakt u zich geen zorgen. Op woensdagochtend voelen we ons als een vis in het water. Een paar. De shanghaipaksoi is heerlijk knap perig, de gefrituurde, netjes al dente broccoli bezit een fijn rooksmaakje. De noedelsoep waarin een half ei drijft, is goed. De temaki (een gevuld zeewierhoorntje) met zoete omelet is apart door zijn zuiveltoets. De Koreaanse vis- koekjes gaan erin als koek, maar helaas is de ten- derloin een aanslag op de kaakspieren. De pe- kingeend is wel heerlijk mals en mooi op smaak. De lichtzoete saus is verrukkelijk. Dan valt de reuzengarnaal in een jasje van tempura tegen. Het deeg is verre van krokant, zodat je op een meelbal kauwt. De gefrituurde viskoekjes zijn vervolgens erg lekker, net als de wonton- soep. Mijn tafelgezel roemt de gestoomde gar- nalenpasteitjes: „Nu proefik Hongkong!" Plots gaat het licht uit. „Geen paniek, er blijkt een jarige te zijn, voor wie het licht wordt ge dimd om een sfeervol momentje te scheppen. Bekomen van 'in de gloria' krijgen we ons des sert: drie bollen ijs van citroen, sesam en groene thee. De eerste geweldig, de tweede hazelnotig en de derde vraagt een paar happen om op de theeplantage te geraken. Ramvol rekenen we af De rekening is bescheiden gezien de luxe pro ducten die we hebben verorberd. Als de kok er iets van bakt, dan is zo'n all you can eat-formule een voltreffer. Letterlijk en figuurlijk. BEOORDELING Voorgerecht 1 Ioofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Laatst ging ik met een vriendin mee als vrij williger naar het Taaicafé. Zij heeft twee Sy rische jongens onder haar hoede met wie ze ook bij haar thuis de Nederlandse taal oefent. Leuke jongens, net als mijn Mannen, met toe komstdromen, plannen en boordevol energie die als enig manco hebben dat ze de Nederlandse taal nog niet voldoende beheersen. Pas was ik overi gens in Amsterdam en werd ik in bijna iedere winkel in het Engels of Spaans aangesproken, maar dat ter zijde. Tijdens het Taaicafé oefen je Nederlands met diverse jongeren over een aantal onderwerpen die dichtbij huis liggen. Ook vroeg ik ze naar de reden dat ze hiernaartoe zijn geko men. Allemaal hebben ze een schrijnend verhaal en zijn ze bezig met een inburgeringscursus. Die moeten ze eerst afronden voordat ze verder met hun leven kunnen. Ik zag en hoorde veel enthou siasme en was diep onder de indruk. En al was het best vermoeiend om zo met hen te praten en hun wat te leren, toch was het ook heel fijn en bijzonder om te doen. Ik vroeg hun natuurlijk naar hun lievelingseten in hun land van her komst. Leuk om over te praten en het leverde een lekker recept en herinneringen met heimwee op. Mahasi noemen ze het, gevulde verse druivenbla deren, maar ook makdous: gevulde aubergines. Neem 8 baby-aubergines en blancheer ze totdat ze vrij zacht zijn. Hak 75 gr. walnoten fijn en meng ze met 5 geperste knoflooktenen, een fijn gesneden puntpaprika, zout, peper en wat olijf olie. Vul de aubergines met dit mengsel en doe ze in een pot. Vul af met olijfolie. Je kunt ze bewaren of natuurlijk meteen eten bij een gegrild kippetje of lamskebab. Overigens is er maandag in Mid delburg weer een Taaicafé in De Herberg. MLeuk om met die Syrische jongens te praten in het Taaicafé en het leverde ook nog een lekker recept op 'S-GRAVENPOLDER Rond Sinterklaas ligt het weer in de winkels; borstplaat. Kees West dorp was jarenlang banketbak ker/patissier en heeft nu een Ambachtelijk Atelier aan huis in 's-Gravenpolder. Hij kookt tradi tiegetrouw ieder jaar zelf borst plaat. „Het is niet toevallig dat dit rond deze tijd van het jaar ge maakt wordt want aanvankelijk was het een apothekersrecept", legt hij uit. „Borstplaat smelt op de tong en het verzacht je keel en het is goed voor j e wanneer j e het op je borst hebt. Dat verklaart meteen de naam." Westdorp was jarenlang eigenaar van Patis serie van Opdorp. „Dat bedrijf was mijn kindje, maar de zaak ging failliet." Toch begon hij, hoewel op leeftijd, aan huis weer met het patissiervak en geeft hij workshops. Zijn beroep is nu zijn hobby. Soms bakt hij op aanvraag bruidstaarten. Daarnaast maakt hij nu fruit en vleeswaren van marsepein en veel chocolade werk. „Ik ben een van de laatsten die dit vak beheerst", weet hij. „Ik werk met de seizoenen mee, dus nu chocoladeletters en borst plaat, richting de Pasen choco lade-eitjes. Hij geeft dus ook workshops, bonbons maken en borstplaat, maar dat kan thuis ook. Neem 600 gr. fijne kristal suiker, 240 ml. slagroom en 60 ml. water. Kook dit tot 150 C. Voeg er dan 240 gr. gezeefde poedersuiker aan toe en 60 gr. witte chocolade. Tableer dit of wel meng alles door elkaar totdat je mooie kristallen krijgt. Vol gens Kees zie je dat vanzelf. Giet het mengsel in een vorm die wat vochtig is zodat het makkelijk loslaat wanneer het na 10 minu ten hard is. Het smelt op de tong. vrijdag 23 november 2018 GO Verrassingen op de kaart? Hoe is het dessert? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Kees Westdorp giet in zijn atelier de gesmolten suiker met chocola in borstplaatvormen. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39