WIM HOFMAN Goede Sint, 'Op DIE fiets!' voor Tycho 'Buiten ouders om voorlichten over vaccinatie ongepast' Overval krantenbezorger: zeven tips 9 Niet Koorkerk maar Oostkerk Mijn beste vrind, Ik weet niet wat u hiervan vindt: Ik heb, als tal van mensen Van die onbestemde wensen en Er is veel dat mij niet zint. Veel dingen in ons bestaan Hebben wij verkeerd gedaan Maar als u had ingegrepen Had het anders kunnen gaan. U, die schepen over zee kan blazen En zeelui redt als stormen razen, Redding biedt aan prostituees En mensen kneedt uit pekelvlees: Kom aan mijn verlangen tegemoet. Ik ben dan benieuwd naar wat u doet. Ik zou heel graag zien dat u echt bestond En dat u dan zou zeggen wat u vond Van ons, en onze Zwarte Piet, Nu verworden tot een stuk verdriet. Misschien schaft u dan voor straf Uzelf en het hele Klaasfeest af. Amen Tycho is door diverse aandoenin gen heel snel vermoeid. Boven dien heeft hij scoliose (een krom ming in zijn rug), waardoor hij een bewegingsbelemmerend harnas aan moet. Om zijn energie zoveel mogelijk te sparen en een zo nor maal mogelijk leven te kunnen hebben, gaat hij op een elektrische fiets naar school. Maar Tycho is nu al 1.84 meter, Paul (die anoniem wil blijven) was op 22 september net begonnen aan zin huidige elektrische kinderfiets is nu echt veel te klein. Omdat Ty cho nog lang niet uitgegroeid is, zal een reguliere volwassen maat fiets alweer gauw te klein zijn en Vanuit de hele provincie wordt hulp aangeboden. Zo ontzettend hartverwarmend! Tycho heeft zodoende een 'bui tenmaat' nodig. Dergelijke fietsen zijn duur en Tycho's moeder wilde via een Wmo-aanvraag in de gemeente Hulst de nieuwe fiets vergoed krij- zijn krantenwijk toen er plots een agressief uitziende man op hem af kwam. „Hij stak schuin over en kwam op me af. Ik probeerde nog te versnellen, maar met vijftig kilo aan kranten gaat dat helemaal niet. Kansloze missie", vertelt hij. De opgefokte man pakt Paul bij zijn kleding en trekt hem naar be neden. Paul tolt op zijn achterwiel en valt met een smak op de grond. „Het viel aan verwondingen erg mee. Ik had wat schaafwonden. Maar de mouwen van mijn T-shirt waren wel afgescheurd. En mijn bril vloog weg. Ik ben nogal bij- gen, maar de aanvraag is afgewe zen. Het verhaal van Tycho heeft veel mensen aangegrepen. Moeder Ma rian is er beduusd van. „Vanuit de hele provincie wordt hulp aange boden. Een meneer uit Kamper land bood gratis zijn bijna nieuwe elektrische fiets aan. Zo jammer dat het frame helaas te klein is. Mensen vroegen ons rekening nummer, want ze willen doneren, er kwamen tips binnen over fondsen die we kunnen aanschrij ven, zo ontzettend hartverwar mend!" De Hulstenaren Audrey Beek (33) en Robin de Reuver (25) zijn nu spontaan een crowdfundactie begonnen. Met de actie 'Op DIE fiets!' via de website doneeractie.nl willen ze 3150 euro ophalen voor een nieuwe, grote, elektrische fiets voor Tycho. ziend en was erg gedesoriënteerd." De dader is een blanke man van ongeveer 20 jaar oud. „Hij was erg agressief. 'Ik moet je fiets! Je moet niet moeilijk doen!', schreeuwde hij. Het leek wel op dat spel GTA, maar dan in het echt." De man trok de kranten uit de fietstassen en ging ervandoor. Wonderlijk genoeg maakte Paul zijn krantenwijk nog af met een andere fiets van de regio-manager. En zelfs toen hij merkte dat hij vier kranten te kort kwam, kocht hij in een kiosk vier extra exemplaren om die alsnog na te bezorgen. „Kinderen van 12 jaar wonen thuis bij hun ouders en vormen een ge zin. In dit verband past een open en eerlijk gesprek, waarin het naar onze mening ongepast is de ouders erbuiten te laten", reageert het col lege van burgemeester en wethou ders op de suggestie van de VVD- fractie. De liberale raadsleden stel den voor om 12-jarigen te informe ren over het feit dat ze zelf mogen kiezen voor inenten, ook als hun ouders het er niet mee eens zijn. De WD maakt zich ernstige zor gen over de volksgezondheid in Reimerswaal. Het percentage ge- vaccineerden is met 78 procent het laagst van Zeeland. Het college be vestigt dat dit vooral wordt veroor zaakt door het hoge percentage 'ge- MIDDELBURG Het concert van de Nederlandse Bachvereniging mor gen in Middelburg vindt plaats in de Oostkerk en niet in de Koorkerk, zoals op de voorpagina van het ka tern Uit&Thuis van gisteren stond. In het artikel op pagina 4-5 van het wetensbezwaarden': mensen die vinden dat het vaccineren van hun kinderen in strijd is met hun chris telijke geloof. Ouders uit deze groep krijgen volgens het college 'een heel duidelijke boodschap' van zorgpro fessionals van de GGD Zeeland mee: niet inenten is onverstandig en brengt mogelijk ook andere kin deren in gevaar. „Als ouders vervol gens echt weigeren, wordt tenslotte nog een keer goed uitgelegd dat zij altijd op hun besluit terug mogen komen." Het gemeentebestuur laat verder weten dat twee jeugdverpleegkun- digen van de GGD uit Reimerswaal en Tholen bezig zijn met een on derzoek naar de vaccinatiegraad. „Zij hebben hiervoor ook gesprek ken met de kerken waarin het on derwerp aan de kaak wordt ge steld." De VVD is ook bezorgd over de trend dat ouders door 'spookverha len en complottheorieën' afzien van het vaccinaties. Dat komt vol gens het college echter amper voor in Reimerswaal. katern was wel de juiste kerk ver meld. De Japanse violist Shunske Sato, die sinds kort de nieuwe artis tiek leider van de Nederlandse Bachvereniging is, zal morgen niet bij het concert aanwezig zijn. Het concert begint om 20.00 uur. vrijdag 23 november 2018 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Twee Hulstenaren zijn een on- line inzamelingsactie begonnen om plaatsgenoot Tycho (13) aan een elektrische fiets te hel pen. Het relaas van Tycho maakt veel los; Zeeuwen bie den massaal hulp aan, er wor den zelfs gratis elektrische fietsen aangeboden. Sheila van Doorsselaer Hulst Krantenbezorger Paul (56) werd eind september met grof geweld van zijn fiets getrokken op het Szydlowskiplein in Axel. Dinsdag werden bewakings- beelden daarvan vertoond in Opsporing Verzocht. De politie kreeg in totaal zeven bruikbare tips binnen over de mogelijke dader. Bas Bareman Axel - Marian, moeder van Tycho De gemeente Reimerswaal voelt niets voor het idee van de VVD om ongevaccineerde kinderen op hun twaalfde zelf te benade ren. Joeri Wisse Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37