Straf Vier ton voor sportinitiatieven in 2019 en2020 Politie werft specifiek agenten voor Zeeland 2 MAAN LEO :<*.V Column Vijfjaar geleden had mijn teerbeminde echtgenoot nog een Nokiaatje, dat hij hooguit tx per week uit een lade opviste. Als hij de deur uit ging, had hij dat ding zelden bij zich en kon ik hem dus bijna nooit berei ken. Hij koesterde die gsm-absti- nentie, terwijl hij anderzijds wel geregeld aan de (vaste) telefoon hing om mijn hulp in te roepen als zijn stokoude pc hem weer eens een raadsel voorschotelde. steeds meer een wereldvreemde kluizenaar zou worden. Dus be sloot ik hem op een goede dag een heuse iPhone cadeau te doen, zo dat ik voortaan met hem kon ap- pen en hij zelf wat meer de vinger aan de pols van de moderne we reld kon houden. Na wat aanvan kelijk gemor kreeg hij al snel de smaak te pakken, wat echter als nadeel had dat hij mij nu nog va ker consulteerde vanwege be paalde technologische mysteries. Om hem een nog mondiger we reldburger te maken, zorgde ik er vervolgens voor dat hij lid werd van de Facebookgemeenschap. En toen hij onlangs jarig was kreeg m'n ijverige discipel van mij ook nog een Netflix-abonnement ca deau. Opleiding voltooid, dacht ik voldaan. Sindsdien hangt mijn lieve echt genoot echter alleen nog maar in de bank en kijkt hij me met glazige ogen aan als ik hem iets vraag, 's Nachts wordt hij gekweld door boze dromen en 's ochtends dom pelt hij zich meteen weer onder in een nieuw filmavontuur. Ja, hij is ten prooi geraakt aan bingewat- chen. Hij zoekt alleen nog maar contact met mij als hij geconfron teerd wordt met een technisch mankement waardoor hij even niet kan netflixen. Ik ben niet lan ger zijn vrouw, ik ben zijn help desk. gecorrumpeerd. Socrates werd veroordeeld tot het drinken van de gifbeker, omdat hij volgens de machthebbers de jeugd bedierf met zijn denkbeelden. Mij wacht nu hetzelfde lot. Ik ben niet langer zijn vrouw, ik ben zijn helpdesk DESTELLING Vandaag: Zelf afsteken vuurwerk hoort bij oud en nieuw Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters ACHTERHUIS ANNE FRANK NU OOK VIRTUEEL TE EEZOEKEN VREEMD ÖE BOEKENKAST KUN JE NIET OPZIJ SCHUIVEN... Zorgverzekering met korting NL-Alertsookte zien bij bushaltes TERNEUZEN Drie aanhoudingen na drugsvondst In het Cios in Goes werd gisteren een minisymposium gehouden over het belang van sport voor ie dereen. Actief bewegen is bijvoor beeld belangrijk om fit te worden, een sociaal netwerk te krijgen en te integreren. In Zeeland wil men graag de sportdeelname met 10 pro cent verhogen. „We gaan niemand dwingen om te sporten", zei gedeputeerde Jo- Annes de Bat, die sport in zijn por tefeuille heeft. „Maar we kunnen wel voor iedereen zo'n mooi sport- aanbod maken, dat iedereen mee wil doen." Dat er binnen de afzonderlijke gemeentes al mooie initiatieven zijn, werd in Goes duidelijk. Sint- Philipsland geldt sinds 2014 als 'sportdorp'. De gemeente Tholen coördineert de activiteiten en geeft aanzetten tot ideeën voor nieuwe evenementen. In de afgelopen vier jaar is de sportdeelname in het dorp met 25 procent gestegen. Een ander fraai voorbeeld is het Beweegpad Griffioen in Middel burg. Ouderen wandelen daar we kelijks; ze voelen zich fitter en wor den uit hun isolement gehaald. We gaan niemand dwingen om te sporten „Elke gemeente kan zelf bekijken waar ze op inzetten", stelde De Bat. „Op ouderen of juist jongeren. Op sporten in de natuur of juist binnen de bestaande accommodaties. De initiatieven die langs zijn gekomen, kunnen als voorbeeld dienen voor andere gemeenten. En het geld dat er is, kan erbij helpen het op te zet ten." Op die manier hoopt de politie enerzijds nieuw opgeleide agenten in Zeeland te houden; ze hebben immers de provincie goed leren kennen. Anderzijds moet een op leiding en werk in Zeeland een baan bij de politie aantrekkelijker maken voor Zeeuwen die het liefst in eigen provincie willen blijven wonen en werken. Dit plan is gis teren besproken in het districtscol lege waarin de lokale overheid, jus titie en politie zitting hebben. De politie zal dit jaar (zwaar) il legaal vuurwerk niet meer zelf af voeren in politieauto's. Dat vindt de politie te risicovol. Mocht ge vaarlijk vuurwerk worden gevon den, dan brengt een gespeciali seerd bedrijf de explosieven naar een opslagplaats in Noord-Brabant. Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg, lid van het dis trictscollege, riep de burgers op om een melding bij de politie te doen als ze merken dat er in hun buurt illegaal vuurwerk wordt afgesto ken. Oproep Ronald Weydema, districtschef Zeeland van de politie, deed na af loop van het districtscollege een dringende oproep aan het publiek. „Laat hulpverleners ongestoord hun werk doen. Elk jaar zien we rond oud en nieuw dat er vuurwerk naar ambulancemedewerkers en brandweerlieden gegooid wordt. Als we dit constateren, zullen we ogenblikkelijk tot actie overgaan." Officier van justitie Marco van Leeuwen voegde hier aan toe dat het hinderen van hulpverleners ex tra aandacht van justitie heeft. 3 of 4 dagen in prachtig Sauerland o.b.v. halfpension vrijdag 23 november 2018 Ik vreesde echter dat mijn man Bovendien heb ik hem ernstig Reageer op pzc.nl Gisteren: Spruitjes zijn lekker 348 reacties D>IT IS ÖE OUITSE VERSIE i HEINKENSZAND Minima in Borsele, Goes, Reimerswaal en Noord- Beveland kunnen ook dit jaar weer een voordelige zorgverzekering afsluiten. De verzekering bij CZ is voor iedereen met een laag inkomen (tot 130 procent van de bijstands norm) en is inclusief een aanvullende verzekering en tandartsverzekering. De inwoners uit Borsele, Goes, Noord-Beveland en Reimerswaal betalen 140,81 euro per maand. De inwoners van Kapelle betalen 116,06 euro per maand. Minima in Tholen kunnen kiezen uit twee pakketten van 132,24 of 144,64 euro. VLISSINGEN Berichten van alarm dienst NL-Alert worden vanaf maandag 3 decem ber ook getoond op digi tale verkeersborden bij bushaltes in Zeeland. Daarmee hoopt de over heid meer mensen snel te informeren bij rampen in de buurt. De overheid zendt op 3 december om 12.00 uur een controlebericht uit in heel Nederland. Naast mobiele telefoons wor den de NL-alerts voor het eerst nu ook op 'veel' di gitale vertrekborden bij bushaltes in Zeeland ver toond. Op de borden ver schijnt informatie over wat er aan de hand is. De politie heeft woens dagavond tijdens een drugsactie in Terneuzen drie mannen aangehou den. In een woning aan de Grenulaan werden drugs gevonden. Omdat het vermoeden bestond dat er vanuit het pand in drugs werd gehandeld, was de poli tie een onderzoek be gonnen. In de woning waren naast de bewoner nog twee mannen aan wezig. Agenten vonden ongeveer 200 gram hasj, 10 gram cocaïne, hennepafval en een vals briefje van 50 euro. Een van de verdachten had een mes op zak. In navolging van het Landelijk Sportakkoord komt er in januari een heus Zeeuws Sportakkoord. Begin volgend jaar wordt duide lijk welke acties de provincie en de dertien gemeentes opzetten. Hiervoor is 400.000 euro be schikbaar, verspreid over 2019 en 2020. Aan de aanloop, in dit jaar, is al één ton besteed. Roeland van Vliet Goes - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde ZEELAND12 De politie wil specifiek voor Zee land nieuwe agenten werven. Die zouden ten minste een deel van hun opleiding in de provincie moeten volgen. Theo Giele Middelburg Design Hotel Sauerland 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 2 of 3 x avondbuffet in vernieuwde restaurant Vrij gebruik van wellnessfaciliteiten Vrij parkeren bij het hotel Ideaal voor de natuurliefhebber hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331545

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2