'Ik heb de hoofdprijs gewonnen' n Omwisselactie voor bestaande klanten maanden vertraagd Joke Jansen uit Goes tovert tuin nu al om in kerstsfeer met een snoepthema Rosalinda Neele uit Tholen kan weer voluit genieten van haar dochtertje Noor. De MS-patiënte kon dankzij een crowdf undactie een stamcelbehandeling ondergaan in Mexico. Na bijna een maand is ze terug. Zo goed als nieuw. „Ik heb de hoofdprijs gewonnen." 1 INIRATUIN KOUDEKERKE ZONDAG A.S. 12-17" De nieuwe t-tags voor de Westerscheldetunnel kampen met accu's die een verhoogde kans op uitval hebben. Movenience laat daarom nieuwe in de apparaatjes zetten. Het omwisselen van oude naar nieuwe t-tags voor bestaande klanten loopt maanden vertraging op. In februari werd de nieuwe t-tag voor de tolpoortjes van de Wes terscheldetunnel gelanceerd. Het nieuwe kastje is kleiner, past be ter op de voorruit, maar is vooral zuiniger. In het apparaat zit na melijk geen blokbatterij meer. Die is vervangen door een accu met een levensduur van vijfjaar. Tenminste, dat beloofde de leve rancier. Enkele maanden nadat nieuwe klanten het gloednieuwe kastje kregen, ontving Movenience mel dingen van kapotte t-tags door slechte accu's en transistors. Vol gens het bedrijf in totaal 24 stuks. We willen kwaliteit leveren en streven ernaar dat het 100 procent goed is „Dat is een zeer beperkt aantal", zegt directeur Martin Martens, „maar hoog genoeg om een nader onderzoek in te stellen bij de le verancier." Daaruit bleek dat een technische fout in de accu's er voor zorgde dat de t-tags vroegtij dig de geest gaven. En dat is niet acceptabel, vol gens Martens. „We willen kwali teit leveren en streven ernaar dat het 100 procent goed is." Inmid dels zijn 6500 t-tags aan nieuwe klanten verstrekt. Of daartussen veel 'foute accu's' zitten is af wachten. „Dit aantal is nog be heersbaar, maar bij de migratie van de 86.000 bestaande t-tags wil je dergelijke uitval natuurlijk voorkomen." Voor bestaande klanten is dan ook een nieuwe t- tag met nieuwe accu besteld. Omruilen Het omruilen van t-tags zou na de zomer beginnen. Dat is nu uitge steld tot het eerste kwartaal van 2019. „Maar pin me er niet op vast", voegt Martens er snel aan toe. Hoewel het bedrijf zegt geen haast te hebben met het omwis selen - de bestaande t-tags wer ken immers nog prima - is de eer ste generatie t-tags uit 2003 aan het einde van zijn technische le vensduur, waarmee het uitval percentage toeneemt. In het nieuwe jaar krijgen aller eerst klanten met de oudste t-tags bericht om hun t-tag om te rui len. Sociale dienst Orionis Wal cheren draagt zorg voor het in pakken en versturen van de nieuwe t-tags. Mensen kunnen hun oude t-tag inleveren bij mi lieustraten in heel Zeeland. Daar wordt een speciale bak voor t-tags neergezet. Het omruilen van alle t-tags duurt vier tot vijfjaar. Goedkoper Mochten nieuwe t-tags uitvallen, komende tijd of na de verwachte vijfjaar, dan krijgen klanten een nieuwe kastje bij de tolpoortjes. Elke vijf jaar verwacht Move nience 86.000 nieuwe t-tags te vervangen. Dat is volgens direc teur Martin Martens nog altijd goedkoper dan de 30.000 blokbat terijen die nu jaarlijks vervangen worden. ZEELAND4 FOTO MARCELLE DAVIDSE vrijdag 23 november 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 5 OPEN Galgeweg 5, 0li8-5516'23, www.iirtratuin.nl Nieuwe t-tag tunnel heeft slechte accu Bas Bareman Vlissingen - Martin Martens, Movenience

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29