Vanaf april 2019 weer M antie voor extra korting corendon fULTUUR 25 ZOMER 2019 9.4 november schuldgevoel, bij kinderen én ouders. „Ouders zijn onwetend, horen op de boot dat hun kind uit de kast komt. Dat is vooral zielig voor die ouders, zo wordt gedacht. Kinderen, zeker uit het één-kindtijdperk, voelen zich enorm verantwoordelijk voor het geluk van hun ouders. In Rusland is homoseksualiteit niet strafbaar, maar het propageren ervan wel. Het is dap per dat mensen zich daarover uitla ten." Bedreigd In Tripoli vertelt een student dat hij zich thuis niet veilig voelt. „Het wordt steeds duidelijker en voelbaar der in welke positie hij zit. Met dit programma probeer ik inzicht te krij gen, begrip te kweken. Er is ontroe ring, maar we lachen ook veel." Hoe het in Nederland is om gay te zijn? „Er huist ergens diep in ons altijd nog een gevoel van ongemak, dat te maken heeft met schaamte, zonder dat ons verder maatschappe lijks iets in de weg staat om ons leven te leven, maar het is er wel. Er is een groter gevoel van onbegrip dan wen selijk. Je leidt een leven dat niet voor ioo procent het leven is dat anderen leiden, omdat je altijd met minder bent. De neiging tot aanpassing is daarmee groot, ook als dat betekent dat je jezelf weieens verloochent. „Ik heb me ook gestoord aan de twee heterovrouwen op de cover van Linda, die een lesbisch stel nadoen. Over homoseksualiteit zegt het niets, het is lifestyle. Prima voor marketing, dus ik snap het, maar over hoe het is om lesbisch te zijn, zegt het niet veel." „Moeilijk en deprimerend", geeft de Chinees Runze in de eerste afleve ring als antwoord op de vraag hoe het is om gay te zijn in China. „Door veel te lezen kun je de wereld van ons homoseksuelen leren begrijpen", stelt hij. Van der Linden omarmt dat pleidooi. „Verplichte lesstof over homoseksualiteit op middelbare scholen. Kinderen leren over de bur gerrechten, over de slavernij, maar waarom niet homoseksualiteit als onderdeel van de geschiedenisles, of maatschappijles? De wetgeving, de ontwikkeling van de homobeweging. Het belang van informatie hierover is groot én nodig." Boegbeeld En Martina Navratilova? Zij ontwik kelde zich tot hét boegbeeld van de homobeweging. „Voor het eerst van mijn leven zag ik haar", glimlacht Van der Linden over het moment in New York. „Nee, het zweet brak me niet uit, Bach speelde niet en ik hoorde ook geen violen, maar als ik een kind was geweest, had ik haar wel aangesproken. Ze was in gezel schap. Bij het passeren keken we naar elkaar aan en toen ze voorbij was, keek ik om. Op dat moment keek zij ook om en knipoogde ze. Was er her kenning? Van een vrouw die op vrou wen valt? Geen idee, maar ik dacht wel: dit gaat nooit iemand geloven." .00 op ons gehele vg'intenaanboci VOOV" Z.omev~ Stolg vrijdag 23 november 2018 GO seksualiteit Margriet van der Linden op pad voor How to be gay. fotokroncrv Margriet van der Linden begint in april 2019 aan een nieuwe reeks van M, de talkshow in de vroege avond. „Het is geweldig dat de NPO door wil met M. We hebben een stevig fundament ach tergelaten in september en kunnen niet wachten." De talkshow startte met kri tiek en dalende kijkcijfers, die later weer bijtrokken. „Daar moet je mee om leren gaan. Ik heb erger meege maakt toen ik Zomergasten presenteerde. Dat was net in een periode dat social media opkwamen. Je pro beert je te onttrekken aan alles wat er op dat vlak ver schijnt, maar natuurlijk krijg je iets mee. Ik ben ook niet gek. Mensen moesten wen nen, aan de talkshow en aan mij. Niets mis mee." De aan vankelijke kritiek op Mniet urgent, ongemakkelijk, gril lig. De redactie was er niet doof voor, want tijdens de break vanwege het WK voetbal volgde een ingreep. „We hebben de organisatie aangepast, de redactie uit gebreid en grondig geëvalu eerd. We kwamen tot de conclusie dat we scherper moesten zijn. In de actuali teit, de voorbereidingen en de keuzes. Voorbeelden? De windsurfers die goud had den gewonnen op het WK dus niet op alles bevragen, maar op één aspect. Over voeten bijvoorbeeld. En als je Paul de Leeuw hebt, idem dito. Eén onderwerp. Het was ook een ongelooflijke klus, maar ik kijk er met een fijn gevoel op terug." O Spanje Cran Canaria Jardin DelAtlantico Logies 8 dagen O Spanje Fuerteventura SBH Fuerteventura Playa All Inclusive 8 dagen O Egypte Hurghada Ciftun Azur All Inclusive 8 dagen O Gambia Kololi Djeliba Apart hotel Logies Ontbijt 7 dagen O Bonaire Kralendijk Eden Beacli Resort Logies 7 dagen O Macedonië Ohrid Makpetrol Hotel All Inclusive 8 dagen O Griekenland Kreta Mediterraneo Hotel All Inclusive 8 dagen O Italië/Sicilië Hopps Hotel All Inclusive 8 dagen O Turkije /Side Linda Hotel All Inclusive 8 dagen O Spanje/Ibiza Marble Stella Maris Ibiza All Inclusive 8 dagen Scan de QR code bekijk de korting korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25