GEEN INTERNET? GEEN PROBLEEM! W Bel de Black Friday hulplijn: tweakers 23 Met de neuzen haast tegen elkaar stonden Tiger Woods en Phil Mickel son dinsdag op de persconferentie te genover elkaar, zoals pakweg Rico Verhoeven, Badr Hari of Conor McGregor dat altijd doet in aanloop naar een vechtwedstrijd. Maar al snel sloeg de strakke blik van de golflegen des om in geproest. Ze konden hun lach bij de 'staredown' niet meer inhouden. Even later ging het om keiharde knaken, want naast het bedrag van omgerekend acht miljoen euro voor de winnaar zijn Woods (42) en Mickel son (48) van plan continu wedden schappen aan te gaan. Dat geld wordt uiteindelijk aan goede doelen ge schonken. Een birdie op de eerste van de achttien holes is alvast 200.000 euro waard. Dat werd tijdens de mediadag bepaald toen de twee no toire gokkers in een jolige bui tegen el kaar aan het opbieden waren. Woods en Mickelson zijn de beste golfers van hun generatie. Woods be haalde 14 majorzeges en 80 PGA Tour overwinningen, Mickelson kwam tot 5 en 43. Zeker begin deze eeuw waren ze gezworen rivalen. Al in hun jeugd troffen ze elkaar op toernooien in Californië. De laatste jaren kunnen ze mede door de samenwerking bij het Amerikaanse Ryder Cup-team veel beter met elkaar overweg, getuige het feit dat ze voor dit evenement geza menlijk een bv hebben opgericht waar alle inkomsten naartoe vloeien. Beiden beloven groots spektakel voor de kijkers. Zo stappen ze met mi crofoons de baan op, waardoor ieder een zal horen wat zij en de caddy's zeggen tijdens de wedstrijd. „Je hoort de plagerij, de vloeken, de strategie en de grappen. Dat wordt een unieke er varing en misschien is het wel de toe komst", zei Mickelson. Ook zullen er veel technische foefjes worden uitge haald, zoals drones die laag over de baan vliegen. Die zijn normaal gespro ken niet toegestaan. Alleen genodigden kunnen de wed strijd op Shadow Creek in Las Vegas bijwonen. Liefhebbers thuis moeten omgerekend 18 euro betalen voor een livestream. Eerder verliepen confron taties tussen vechtsporters als Floyd Mayweather en Manny Pacquiao in 2015 en Mayweather tegen McGregor in 2017 al op een 'pay-per-view'-basis. De organisatoren hopen op een groot commercieel succes voor 'The Match', die op de in de VS vrije dag na Thanks- giving wordt gehouden. In Nederland is de kraker, die morgen om 20.00 uur Nederlandse tijd begint, te zien achter de decoder op Ziggo Golf. Elke dag verschijnt er wel een film pje of een interview dat de gemoede ren wat oppookt. Ondertussen is er in de VS een felle discussie ontstaan tus sen onder anderen golfprominenten en columnisten. Sommigen vinden het evenement een commerciële draak, anderen zien het als een fraai man-tegen-man-gevecht tussen ico nen. Woods, die dit jaar zijn comeback maakte op topniveau na moeilijke ja ren vanwege privéproblemen en een slepende rugblessure, trok zich van die discussie weinig aan en deelde al vast verbale uithalen uit richting zijn tegenstander. Op de vraag of hij tij dens de wedstrijd in het hoofd gaat kruipen van Mickelson antwoordde hij ad rem: „Ik zit al twintig jaar in het hoofd van Mickelson. Kijk maar naar onze resultaten." vrijdag 23 november 2018 Miljoenenspektakel bij golfkraker Golflegendes Tiger Woods en Phil Mickelson maken zich op voor wat al wordt betiteld als 'de wedstrijd van het jaar'. In een clash, zoals we die uit de vechtsporten kennen, draait het morgen om de show en véél geld: de winnaar krijgt acht miljoen euro. Voor het goede doel. Pim Bijl Rotterdam/Las Vegas Het einde van de van het boksen afge keken 'staredown': topgolfers Phil Mickel son (I) en Tiger Woods barsten in lachen uit. FOTO GETTY IMAGES DE BESTE BLACK FRIDAY ELEKTRONICA-DEALS VIND JE DP TWEAKERS 088-013 6661

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23