Van den Hoogenband onthult salaris SC Heerenveen reist bibberend af naar Eindhoven 21 Een van de meest lekke defensies van de eredivisie neemt het morgen op tegen de beste aanval. Als dat voor SC Heerenveen maar goed komt bij het uitduel met PSV. Na de dramatische eerste helft voor SC Heerenveen twee weken gele den tegen FC Groningen, toen nog de hekkensluiter van de eredivisie, greep Jan 01de Riekerink in. „Er moest iets gebeuren", zei de trainer na afloop van de noordelijke derby, die de Friezen met 2-0 verloren. Oké, bij Heerenveen speelden amper een kwartier later nog de zelfde verdedigers: Kik Pierie, Dave Bulthuis, Rodney Kongolo en She- rel Floranus. Maar ze stonden wer kelijk allemaal op een andere posi tie. Pierie ging van linksback naar het centrum, Bulthuis schoof daar een plekje op naar rechts en Kon golo werd van centrale verdediger opeens rechtsback. En Floranus? Hij moest niet meer de rechter- maar de linkerflank bestrijken. Het gehussel van 01de Riekerink leidde tot verbazing op de tribunes en, zo bleek achteraf, intern tot vraagtekens. Er klopte niets van het defensieve plan, waar de dagen vóór de wedstrijd aan was gewerkt. De coach blijft maar puzzelen, schui ven, knippen en plakken in zijn Met al 27 tegengoals is de verdediging van Heerenveen zo lek als een mandje LICHTPUNTJE achterste linie, de achilleshiel van dit elftal. Met al 27 tegengoals is de verdediging van Heerenveen zo lek als een mandje - alleen Excelsior (30) kreeg er meer tegen. Vrijwel elke ploeg mag zich uitleven in de Friese speeltuin. Zelfs FC Emmen. Het was een wonder dat de promo vendus niet drie of vier keer scoorde in het Abe Lenstra Stadion. Een beloftenploeg van Ajax maakte er vorige week 'gewoon' drie in een oefenwedstrijd. Met de kantteke ning dat bij Heerenveen ook een paar spelers ontbraken. Wie er wél bij was in Amster dam: Jizz Hornkamp. Juist ja, de jonge spits van Heerenveen die als invaller zo makkelijk scoort. Maar kijk vooral niet verbaasd op als hij, misschien morgenavond al tegen PSV, speelminuten als verdediger krijgt. Hornkamp was de afgelopen seizoenen in de punt van de aanval een doelpuntenmachine bij Jong Heerenveen. Nu gloort er opeens perspectief voor hem als rechts back, waar Floranus maar niet kan overtuigen. Zo bekeken zijn de voortekenen nu niet bepaald gunstig voor de uit wedstrijd tegen PSV, met 43 goals de meest productieve eredivisie- ploeg. Toch nog een hoopvul puntje: PSV heeft het traditioneel moeilijk tegen Heerenveen, dat al negentien officiële wedstrijden op een rij scoorde tegen de Eindhove- naren. Een flinterdun aankno pingspuntje weliswaar. Maar tij dens een seizoen waarin Heeren veen continu met de statistieken om de oren wordt geslagen, bieden deze cijfers nog een beetje houvast. Van den Hoogenband vertelt dat algemeen directeur Gerard Dieles- sen van NOC*NSF hem een salaris- voorstel van 93.500 euro heeft ge daan. „Hierbij werd niet kenbaar gemaakt dat dit een 'take it or leave it'-bod was", schrijft hij in zijn column. Hij deed daarom een te genvoorstel. „En dat lag significant onder het bedrag dat ik zou mislo pen bij het aanvaarden van deze mooie job." Na het voorstel van Van den Hoogenband brak NOC*NSF de onderhandelingen echter direct af. „Dat verraste me zeer en was me »'VDH' krijgt tot en met de Spelen in Tokio een jaarsalaris van 93.500 euro het niet waard", schrijft de oud zwemmer, die snel weer een af spraak maakte met NOC*NSF. „Ik heb toen meteen aangegeven dat ik geen energie in een discussie over geld wilde steken en dat ik akkoord ging met het aanbod." De sportkoepel gaf een korte reactie op de column van de chef de mission. „We kunnen ons voorstel len dat het voor Pieter van den Hoogenband erg vervelend is dat gegevens vanuit de arbeidsvoor- waardengesprekken naar buiten zijn gekomen. Ook wij betreuren dat. We hebben begrip voor zijn be hoefte om naar aanleiding van be richten in de media over zijn op stelling daarbij, voorafgaand aan de aanstelling die per 1 januari 2019 plaats zal vinden, duidelijkheid te geven." Oranje houdt zicht op WK Hassan meldt zich af voor EK Seizoen over na beenbreuk Verlenging Van der Haar vrijdag 23 november 2018 GO Dé speeltuin voor vijandelijke spitsen Wanhoop van Heerenveen-speler Arber Zeneli na wéér een doelpunt tegen, fotoproshots Sander de Vries Heerenveen Hoe vaak op een rij scoorden tegenstanders in officiële wedstrijden tegen PSV? 19 duels: SC Heerenveen 5 duels: De Graafschap 3 duels: AZ 2 duels: Willem II AMSTERDAM Pieter van den Hoogenband heeft een einde ge maakt aan alle speculaties over zijn verdiensten als nieuwe chef de mission van de Nederlandse olympische ploeg. De drievou dige olympisch zwemkampioen krijgt tot en met de Spelen van 2020 in Tokio een jaarsalaris van 93.500 euro, zo onthulde hij zelf in zijn column in De Telegraaf. Van den Hoogenband voelde zich geroepen te reageren op verhalen dat hij tweemaal de balkenende norm (bij elkaar 374.000 euro) zou hebben gevraagd. De oud-zwem mer laat in het midden of zijn sala riseis aanvankelijk ook zo hoog was. Hij noemt het wel onprofessioneel dat dergelijke informatie snel in de media is gekomen. Pieter van den Hoogenband reageerde op verhalen, fotoanp CURLING Het Nederlandse team heeft het Europees kampioenschap afgesloten met een cruciale zege op Polen (8-3). De ploeg van bondscoach Shari Leib- brandt houdt daardoor uit zicht op deelname aan het WK van volgend jaar maart in Canada. Nederland ein digde als achtste in Tallinn en krijgt net als nummer 9 Finland in januari tijdens een toernooi in Nieuw-Zee- land alsnog de kans om zich voor het WK te kwalifi ceren. ATLETIEK Sifan Hassan (foto) heeft zich afgemeld voor de EK cross in Tilburg op 9 december. Ze is niet fit genoeg. „Tijdens het off- season ben ik ziek gewor den, wat mijn trainingen heeft beïnvloed", verklaar de de atlete, die in 2015 in het Franse Hyères nog Europees kampioen werd op dit onderdeel en in Bra bant als publiekstrekker gold. „Ik keek ernaar uit om te racen voor mijn eigen fans. Ik keer nu terug naar Oregon en start de voorbe reiding op het volgende seizoen", aldus Hassan. Dit jaar zijn de EK in Safari park Beekse Bergen. SKIËN De Canadees Manuel Osborne-Paradis heeft een scheen- en kuit been gebroken. De 34-ja- rige skiër kwam hard ten val bij een training voor de wereldbeker afdaling van morgen in Lake Louise. Hij weet nog niet hoe lang hij moet revalideren, maar het lijkt erop dat zijn seizoen teneinde is. Osborne-Para dis won vorig jaar brons op de reuzenslalom van de WK in Sankt Moritz. VELDRIJDEN Lars van der Haar heeft zijn contract bij Telenet Fidea Lions ver lengd tot eind 2020. „On danks een aantal blessures heeft Lars steeds een be langrijke rol binnen het team vervuld", aldus de verklaring van de ploeg van sportief manager Sven Nijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 21