In de kleedkamer gingen de pillen rond als snoepjes' Kubica krijgt eindelijk stoeltje 19 'Met goede controle geen bezwaren' k TEAM WILLIAMS Verstappen had juist op excuses van Ocon gerekend, gaf hij in de persconferentie toe. „Maar hij maakte me pissed off met wat hij zei. En ja, dan komt er wat los bij mij. Dan lijkt het me niet meer dan nor maal dat de emoties het even over nemen. We zijn geen robots, hè." Wonderwel kreeg Verstappen juist op dat punt bijval van Sebas- tian Vettel, met wie hij toch ook al dikwijls in de clinch lag. „Emoties horen bij mensen, zeker als er veel op het spel staat. Ik heb die situaties ook gekend." En zelfs de 39-jarige Raikkönen schaarde zich aan de zijde van Verstappen. „Boys will be boys", mompelde de Fin vaderlijk, naast een gniffelende Verstappen. „Kom zeg, het is toch niet het einde van de wereld? Hebben we tenmin ste iets om over te praten." Bood er iemand nog excuses aan? Ja, Ocon, maar wel wat halfslachtig. „Sorry voor Max, hij had die race moeten winnen. Maar aan de an dere kant: ik mócht mezelf daar na tuurlijk wel unlappen", zo vertelde de Fransman. „Helaas is dat niet goed afgelopen, maar laten we het alsjeblieft achter ons laten." bolwerkjes die sinds jaar en dag de eerste divisie vormen. Veelzeggend is de opmerking van Telstar-voor zitter Pieter de Waard. Die zegt: „Onze thuisduels met Twente en NEC trokken 3000 en 2500 toe schouwers. Tegen TOP Oss, mis schien wel de leukst voetballende ploeg van de competitie, zaten er 1400. Dat zegt veel." De vraag is dus wat het met de Keuken Kampioen Divisie doet, als FC Twente, Sparta en Go Ahead promoveren. Of: Roda JC, NEC en Hoe meer grote namen, des te meer uitstraling de competitie heeft Een verzoek waarmee Verstap pen niet meteen instemde. Zo noemde hij de actie van Ocon nog eens 'nutteloos'. „Hij was toch wel achter me geëindigd. Dus is het nu makkelijk om te zeggen dat ik daar wat anders had moeten doen. Maar wie verwacht nou te crashen met Cambuur. Hoe interessant blijft de competitie dan nog? Van Rooijen: „Dat hoeft niet per se slecht te zijn. Het is niet ondenkbaar dat je er FC Groningen en NAC voor terug krijgt." De Waard: „Je zult zeker nog een na-ijl-effect zien als grote ploegen promoveren. Maar uitein delijk wordt de impact wel minder. Hoe meer grote namen, des te meer uitstraling de competitie heeft." Neem Frank Korpershoek (34), al dertien seizoenen lang steunpilaar bij Telstar. De verdediger kon met een opgezette zeehond om zijn nek door Velsen-Zuid wandelen, aan gesproken werd hij nooit. Hoe an ders is dit na zijn wondergoal van zondag tegen FC Den Bosch. „Franz Korpao noemen we hem nu, naar Franz Beckenbauer en het Zuid- Amerikaanse vernuft in zijn voe ten", zegt De Waard. Met een glim lach: „Dankzij al die aandacht voor de eerste divisie is Frank nu BN'er." een achterblijver? Ik niet..." Een actuele update over de invul ling van de twee dagen taakstraf die hij van de FIA opgelegd kreeg, moest Verstappen schuldig blijven. „Geen idee nog hoe dat eruit gaat zien", zei hij. „Maar een beetje over dreven vind ik het wel..." Het nieuws dat voetballers op het laatste WK massaal ontstekings remmers slikten, leidde tot ophef. Maar Arnold Bruggink keek er niet zo van op dat 726 spelers in Rusland - één op de vier - zo'n middel gebruikten. „Heel herken baar", zegt de oud-prof van PSV, Mallorca en Hannover 96. „Ik schrik hier absoluut niet van." Bruggink, nu FOX-analyticus, deed als speler niet anders. „Ik had een chronisch slechte enkel en met om de drie dagen een wed strijd dacht je bij de tweede 'dit gaat niet zo fijn'. Het ging tussen je oren zitten dat je iets moest ne men, ook al wist je dat het slecht was. Ik had kraakbeenschade, bot op bot en dat ging ontsteken. Meestal hielp het als ik iets nam." In zijn tijd bij PSV slikte hij vaak een cataflam (werkzame stof: diclofenac) en Bruggink was niet de enige. „Ze gingen rond als snoepjes. Het was ook geen ge heim. Maar ik was geen grootver bruiker. Ik had er ook nooit last van. Ik geloof wel dat je klachten kunt krijgen als je te veel neemt." Danny Buijs zocht in zijn tijd bij FC Groningen en Feyenoord ook geregeld zijn heil in diclofenac. „Het leken net smarties", zegt de huidige FC Groningen-coach. „Ik nam ze om pijntjes te onderdruk ken. Veel spelers om mij heen de den hetzelfde. Dit gebeurt al sinds jaar en dag. Spelers hebben soms een pijnstiller nodig om een pres tatie te kunnen leveren. Maar wel altijd in overleg met fysio en arts. Als een speler zegt dat hij pijn heeft, zegt ik niet 'hier heb je een pilletje'. Ik bepaal dat niet." Dat doen artsen. „Die zijn daar in geschoold", zegt Adrie Polder vaart, trainer en eerder de fysio van Excelsior. „Zij weten wat goed is voor spelers. Artsen geven niet zomaar wat. Het heeft altijd een medische reden. Diclofenac kun je niet zomaar kopen. Daar is altijd een arts bij betrokken." Bruggink denkt dat er in de ere divisie nog steeds veel geslikt wordt. „Als het op het WK zo gaat, zal het hier niet veel anders zijn. Vooral bij de topclubs. Over het algemeen zijn het de jongens die wat meer op leeftijd zijn die iets nemen. Vanaf midden twintig krijg je vaker klachten. Je moet er ook niet te jong aan beginnen." Maar hoeveel medicijnen er in de eredivisie worden gebruikt? „Ik weet niet wat gangbaar is", zegt Poldervaart. „Op het WK wordt aan het eind van het seizoen in korte tijd veel gespeeld. Misschien is het aantal spelers dat iets slikt daarom hoger dan in augustus." Spelers hebben soms een pijnstiller nodig om een prestatie te kunnen leveren Een beetje minder kan hoe dan ook geen kwaad, vindt Buijs. „Achteraf had ik vaker moeten zeggen: 'ik sla even een weekje over.' Als je lichaam aangeeft dat je niet kunt sporten, kun je daar soms maar beter naar luisteren." REACTIE KNVB vrijdag 23 november 2018 GO van drama, hè?' ABU DHABI Fernando Alonso sprak mooie woorden over zijn laatste GP in de konings klasse, maar het mooiste nieuws in Abu Dhabi was te halen bij team Williams. Dat bevestig de eindelijk de terug keer van Robert Kubica (33, foto), de Pool die acht jaar na een horrorcrash straks weer in een Formule 1-auto zit. Eind 2010 reed hij voor het laatst in de koningsklasse, waarna hij zijn rechterarm zwaar blesseer de in een rally. Die arm functio neert nog steeds niet volledig, maar in diverse tests toonde Kubica de laatste ander half jaar aan dat hij in staat is een Formule 1- bolide te besturen. „Als ik niet het volste ver trouwen zou hebben dat ik nog competitief genoeg ben, had ik hier niet gestaan", zei Kubica, die in Canada in 2008 zijn enige GP won namens BMW-Sauber en bij Williams de plek van Lance Stroll overneemt. - Pieter de Waard (Telstar) Frank Korpershoek is na z'n wondergoal ineens bekend. FOTO PRO SHOTS Arnold Bruggink in zijn tijd bij een actie, als gevolg waarvan hij wel een pijnstiller zou hebben kunnen gebruiken, foto pro shots Niet alleen op het WK voetbal, ook in de eredivisie lijkt het gebruik van ontstekingsrem mers de normaalste zaak van de wereld. Wietse Dijkstra Rotterdam - Danny Buijs (coach FC Groningen) „Het gebruik van ontste kingsremmers is altijd al onderdeel van topsportbe geleiding in alle sporten", zegt KNVB-arts Edwin Goedhart. „Waar kort na el kaar wordt gespeeld, helpen zij sporters zonder pijn be langrijke wedstrijden te spe len. Onder goede controle verstrekt, zijn er geen be zwaren. Evengoed zijn we er in Nederland terughoudend mee." ASION MAtlit,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19