De eerste divisie lééft: 'Frank Korpershoek is opeens BN'er' 18 FORMULE 1 GRAND PRIX VAN ABU DHABI De verzoening bleef uit in Abu Dhabi, drie dagen voor de GP daar en twee we ken na hun duwpartij in Brazilië. Esteban Ocon wilde vooruitkijken en Max Verstap pen legde zijn gedrag nog eens uit. Kort Van Persie nog steeds niet fit Robin van Persie (foto) meldde zich gisteren voor het eerst weer bij de training van Feye- noord. Hij miste bijna twee weken geleden het laatste competitieduel met Heracles vanwege een lichte spierblessure en is nog altijd niet volledig hersteld. De kans dat hij op tijd fit is voor de wedstrijd tegen FC Gro ningen, zondag, lijkt niet al te groot. NEC helpt arme gezinnen NEC gaat elf gezinnen die het financieel las tig hebben een handje helpen. De eerstedi- visionist uit Nijmegen biedt hen in de mei vakantie een weekje vakantie. Het betreft een samenwerking met Belvilla, een ver huurbedrijf in vakantiehuizen, waarmee NEC onlangs een contract afsloot. Luton slaat half miljoen af De Engelse club Luton Town heeft een sponsorbedrag van een half miljoen pond, geboden door een gokbedrijf, geweigerd. „Wij willen geen excessief gokgedrag pro moten via onze fans en spelers", zei presi dent Gary Sweet. Oranje vlot naar finale De Nederlandse hockeysters hebben zich bij het toernooi om de Champions Trophy ver zekerd van een plek in de finale. In het Chi nese Changzhou won de ploeg van Alyson Annan ook het vierde groepsduel. Olym pisch kampioen Groot-Brittannië werd met gemak verslagen: 4-0. Flitsen Quote van de dag 'Zaterdag weer mijn eerste rit. Ik geef de tijd nog wel door' Afscheid Berkhout Koelewijn Het had wel iets van zo'n 'stare down' bij het boksen. Esteban Ocon aan de linkerkant van de persconfe rentietafel. Max Verstappen uiterst rechts. Helaas wel met beide Fer- rari-coureurs tussen de twee heet hoofden in, als een rode buffer. Dus fysiek spannend zoals in Brazilië werd het nu niet. Maar een van de drukst bezochte persconferenties van het seizoen draaide natuurlijk volledig om Verstappen en Ocon. De twee kemphanen die met opzet samen door de FIA aan tafel waren gezet na hun aanvaring in Brazilië. Vuurwerk verzekerd. „Jullie houden wel van drama, hè? Dat we het hier twee weken la ter nog steeds over moeten heb ben...", begon Verstappen nog voor zichtig, na de eerste van tientallen vragen over het duwincident in Brazilië, waar Ocon hem van de zege had beroofd. Om er daarna toch nog van alles over te zeggen. Waar Ocon zijn ogen bijna ver stopt had onder de klep van een wit Emoties nemen het soms over. We zijn geen robots petje en tot drie keer toe vertelde dat hij liever vooruitkijkt dan terug, sprak Verstappen weer even geest driftig als in Sao Paulo. „Het was een emotionele reactie. Ik denk dat ik nog flink kalm was. Het had veel erger kunnen zijn", luidde zijn le zing over het duwincident, waar hij Ocon wel even mee aan het grinni ken kreeg. „Wat had ik dan moeten doen?" vervolgde de Nederlander. „Hem een hand geven en bedanken dat ik niet eerste maar tweede was geworden? Weet je, jullie horen ook niet wat daar voor woorden aan voorafgingen, hè. En ik wel." Een uitnodiging om nog eens naar die woorden te vragen, dacht de gehele zaal. „Het maakt niet uit wat hij zei, maar laat ik zeggen dat het niet is wat ik verwachtte", aldus Verstappen, die later in gesprek met deze krant bevestigde dat Ocon hem uitdaagde. „Ik wilde verhaal halen. Zeggen: wat doe jij? En als je me dan uitlacht, net nadat ik die race door jou heb verloren, vind ik dat een ongepaste reactie. Begon hij meteen te schreeuwen en om ca mera's te roepen. Zo van 'duw me dan, duw me dan'." Best leuk natuurlijk, zo'n verlos sende goal maken bij Duitsland - Nederland. Maar écht gelukkig is Virgil van Dijk pas op vrijdagavond, thuis op de sofa in Liverpool, een kopje thee binnen handbereik. Oranje's captain onlangs: „Mijn fa voriete programma is het Keuken Kampioen Divisie-schakelpro gramma op FOX." De Brabander is niet de enige. Nooit in het betaald voetbal was de eerste divisie zo in trek als nu, met grote clubs als FC Twente, Sparta, Go Ahead Eagles, Roda JC, Cam- buur en NEC die om de prijzen strijden. „Het gaat ergens over", stelt communicatiedirecteur Maar ten van Rooijen van FOX, de zender die inspeelt op de populariteit van de tweede voetbalcompetitie. FOX zendt 130 duels live uit, ook via het open kanaal. Van Rooijen: „Zondag keken 200.000 mensen live naar Twente - Go Ahead. En het stadion zat met 30.000 man ook bomvol. De eerste divisie doet ertoe." Dezelfde conclusie trok RKC- icoon Henrico Drost al in deze krant. Hij vond het altijd wat onge makkelijk om te zeggen dat hij als dertigplusser in de eerste divisie voetbalde. Zijn buurvrouw wist niet beter dan dat hij zijn geld ver diende als filiaalchef van een vogel opvangcentrum. Inmiddels is dat anders. „Omdat", stelt Drost, „het met al die grote clubs een serieuze competitie is geworden. Je schaamt je niet meer als je zegt dat je eerste divisie-voetballer bent." Al zit 'm daarin wel de crux. Vooral de grote clubs geven de competitie cachet, niet al die kleine vrijdag 23 november 2018 VOETBAL VOETBAL VOETBAL HOCKEY Davy Pröpper is na anderhalve maand her steld van een enkelblessure. De Nederlander van Brighton Hove Albion kan morgen te gen Leicester City weer meedoen. Arnaut Danjuma Groeneveld keert voorlo pig niet terug op het veld. De enkelblessure die hij vorige maand opliep bij een training van Oranje is ernstiger dan ze eerder leek. —Steven de Jongh (44) klimt weer op de fiets. In oktober reed hij in Spanje in een ravijn en was een halve dag vermist. GO 12 Tom Stamsnij- der stopt na twaalf jaar met professioneel wielrennen. De 33-jarige cou reur van Team Sunweb heeft geen oplossing kunnen vinden voor aanhou dende darm klachten, waar mee hij al ruim een jaar wor stelt. I Zeilster Lobke Berkhout (38, foto) maakt na zes jaar haar rentree in de olympische 470-klasse. Ze wil samen met Afrodite Ze- gers naar de Olympische Spelen van 2020 in Tokio. Volleyballer Thomas Koele wijn (30) stopt als internatio nal. Hij wil zich na 194 inter lands richten op het afron den van zijn studie en zijn maatschappe lijke carrière. Jullie houden Arjan Schouten Abu Dhabi - Max Verstappen (21) Wie er na vanavond aan kop gaat in de eerste divisie? Niemand die het weet. Het zegt alles over de Keuken Kampioen Divisie, die dankzij de deelname van grote clubs spannender is dan ooit. Dennis van Bergen Rotterdam O Q. (0 V.l.n.r.: Esteban Ocon, Sebastian Vettel, Kimi Raikkönen en Max Verstap pen bij de persconferentie in Abu Dhabi. fotoepa ff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18