Noodplan voor elk ziekenhuis Levenslang voor aanslag op fietsers Tadzjikistan €432. 8 Politiek wil chaos bij faillissement koste wat kost voorkomen reiskatern.nl Exclusieve Lezersreis €435,-p Kerstdagen in de sneeuw! Oud Nieuw in Sauerland! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc PC DOESJANBE De hoofdverdachte van de aanslag op fietstoeristen in Tadzjikistan, waarbij onder ande ren een Nederlander omkwam, is veroordeeld tot een levenslange ge vangenisstraf. Hussein Abdusama- dov (foto) wordt gezien als de enige aanslagpleger die nog leeft, bericht het lokale persbureau Asia-Plus. De aanslag was in juli in de regio Danghara. De daders reden een groep fietsers aan en begonnen in te steken op de overlevenden. Er vielen vier doden, twee Amerikanen, een Zwitser en de Nederlander. Veiligheidstroe pen schoten later vier vermeende aanslagplegers dood. Abdusama- dov viel levend in handen van de politie. De man zou schuld hebben be kend, maar geen berouw hebben getoond. In totaal moesten vijftien mensen voor de rechter verschij nen. Twee medeplichtigen kregen gevangenisstraffen van zestien jaar. Anderen kregen kortere celstraffen van één tot anderhalfjaar, omdat ze niet naar de autoriteiten waren ge stapt met informatie. Om 'een zachte landing' te garan deren en zorgbehoud te regelen voor patiënten denkt Bruins aan een nog niet uitgewerkt waarschu wingssysteem, dat moet afgaan als een instelling in grote financiële problemen zit. Ook moeten alle ziekenhuizen volgens hem een noodplan klaar hebben liggen. Daarin moet bijvoorbeeld de op vang van patiënten en opties tot verkoop van het ziekenhuis zijn opgenomen. Ook wil Bruins crisis experts achter de hand houden die de helpende hand kunnen bieden. Alle partijen waren er gisteren in een Kamerdebat glashelder over: de organisatorische chaos en het slepen met patiënten na het bank roet van het Slotervaart en de IJs- selmeerziekenhuizen mag nooit meer voorkomen. Hoe snel het huidige systeem daarvoor op de schop moet, daarover verschillen enerzijds de oppositie en ander zijds regeringspartij VVD en mi nister Bruins van mening. Niet wachten Eerder deze maand kondigde Bruins allereerst een onafhanke lijk, extern onderzoek aan naar de faillissementen van de ziekenhui zen. De oppositiepartijen willen echter niet tot volgend jaar op de conclusies wachten. Zij eisen dat nu al wordt bekeken of de rol van de zorgminister actiever kan wor den bij een dreigend faillissement. Op dit moment moeten zieken huizen en zorgverzekeraars in Ne derland samen financieel hun boontjes doppen, terwijl toezicht houders de kwaliteit van zorg in de gaten houden. De minister grijpt alleen in als de acute zorg in gevaar dreigt te komen in een regio. Bij het noodlijdende Slotervaart en de IJsselmeerziekenhuizen hielden de zorginspectie en de zorgautori teit afgelopen maanden de boel scherp in de gaten, maar deze waakhonden kregen tot het mo ment van uitstel van betaling al leen maar sussende signalen van de ziekenhuistop. Dus trok nie mand aan de noodrem. Regie Uiteindelijk werden Bruins en zijn ministerie naar eigen zeggen 'ver rast' doordat de ziekenhuisgroep razendsnel omviel. Dat wil de Tweede Kamer voortaan voorko men. „Het moet toch mogelijk zijn dat de minister alle partijen om de tafel zet als een ziekenhuis in de problemen komt, en de regie pakt", aldus Kamerlid Corinne El- lemeet (GroenLinks). „Ik weet ook niet hoe het precies beter kan, maar dat moet wél snel worden uitgezocht", benadrukte PW'er Fleur Agema gisteren. Ook Bruins zelf kreeg tijdens het debat weer kritische vragen vanuit de oppositie én coalitie over zijn handelen. Het is de bewindsman, ondanks een maximale inspan ning, niet gelukt volwaardige afde lingen spoedeisende hulp en acute verloskunde in stand te houden in Lelystad. En dat was wél de bedoe ling. Vanaf zoekcode 18695 5-daags kerstarrangement in Sauerland Vanaf zoekcode 18696 - - 4- of 5-daags Oud Nieuw arrangement in Sauerland donderdag 22 november 2018 Minister Bruins wil in de toekomst een actievere rol. fotoanp Als in de toekomst weer een ziekenhuis om dreigt te vallen, moet de minister voor Medi sche Zorg eerder dan nu de in de hoogste staat van paraat heid worden gebracht. Dan kan die tijdig ingrijpen en zo chaoti sche taferelen bij een faillisse ment voorkomen, oordeelt de Tweede Kamer. De huidige zorgminister, Bruno Bruins, is het daarmee eens. Edwin van der Aa Den Haag uitgebreid kerstprogramma kerstmarkt op 24 december feestelijk kerstbuffet incl. vele activiteiten gala buffet op 31 december sneeuwsafari naar Gutshof Ittersbach Kies dit jaar voor een extra sfeervolle Kerstmis in het Sauerland! Speciaal voor de feest dagen heeft het Sauerland Stern hotel een bijzonder kerstprogramma samengesteld. Geniet van een heerlijk kerstbuffet, wandel mee met de romantische fakkelwandeling en struin over de kerstmarkt. Ga ook een dagje skiën of schaatsen! Het Sauerland Stern Hotel biedt vele faciliteiten om te sporten, te eten, te dansen en te spelen. Het hotel is gelegen aan de voet van de ca. 837,7 m hoge Ettelsberg. Op ca. 300 m vind je het gezellige centrum van Willingen met een winkelstraat en vele cafés. De skibus stopt voor het hotel. De skilift en -school liggen op loopafstand. Kinderkorting (bij 2 volbetalenden per kamer) 0 t/m 5 jaar: gratis, 6 t/m 10 jaar: 180,- 11 t/m 14 jaar: 220,- en vanaf 15 jaar: 332,- Data 23 december 5 dagen 432 Inbegrepen: 4x overnachting inclusief ontbijtbuffet 3x dinerbuffet en lx feestelijk kerstbuffet kadootjes voor de kinderen op Kerstavond dagelijks animatieprogramma koffie met kerststol op 26 december romantische fakkelwandeling met glühwein kerstmarkt op 24 december kinderwelkomstfeest inclusief een kerstdrankje Altijd al Oud Nieuw in het buitenland willen vieren? Kies dan voor het feestelijke Oud Nieuw Arrangement in Sauerland! Op nog geen 2,5 uur rijden van de Nederlandse grens ligt het prachtige Sauerland Stern Hotel, omringd door bossen en bergen. Dit viersterren-de-luxe-hotel in Willingen is zowel bij volwassenen als kinderen zeer geliefd. Bovendien zijn er speciaal voor Oud Nieuw bij dit arrangement veel leuke extra's inbegrepen. Inbegrepen 3 of 4x overnachting inclusief ontbijtbuffet 2 of 3x dinerbuffet dagelijks animatieprogramma begeleide sneeuwsafari naar Gutshof Ittersbach oudjaarsparty voor kinderen in de middag cocktailontvangst op oudjaarsavond Data 4 dagen 5 dagen 29 december 435 528 oudjaarsparty op 31/12 met galabuffet, show programma, live muziek, drankjes van 19-24 uur vanaf 23 uur Saterday Night Fever nieuwjaarbrunch op 1 januari van 8-14 uur Kinderkorting (bij 2 vol betalenden per kamer) 0 t/m 5 jaar 6 t/m 10 jaar 11 t/m 14 jaar Vanaf 15 jaar 4 dagen 5 dagen gratis gratis €216 €236 246 281 360 442 Prijzen p.p. o.b.v. een verblijf in een twee/vierpersoonskamer Type Sauerland. Exclusief reserveringskosten (€20,-), kosten Calamiteitenfonds (€2,50) en toeristenbelasting (€2,- p.p.p.n.). Meer informatie en boeken: GavoorKerstdagenindesneeuwinaarreiskatern.nl/pzc/pr1851envoorKindvriendelijk sts* pharosreizen skigebiedindeAlpennaarreiskatern.nl/pzc/pr1852of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023-55 42 870 (lokaal tarief)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 8