Tienduizenden kinderen in Jemen sterven hongerdood OZCAN AKYOL 088 - 70 70 600 6 Deze aanbiedingen tot korting Column y @OzcanAkyol Hoewel ze veel negatieve er varingen met de media heeft, dook de voormalige vriendin van Alexander Pechtold plotseling wéér op in de krant. Deze keer wilde Anne Lok wat kwijt over haar ontboezemingen, die eerder deze zomer, dankzij een portret in weekblad Privé, voor grote, landelijke commotie had den gezorgd, met het gevolg dat de voormalige D66-leider volkomen door het slijk werd gehaald. De scherpslijpers, voor wie Pechtold the man you love to hate is, putten bijna een ziekelijk ge noegen uit het feit dat hij zijn voormalige geliefde had gedwon gen om abortus te plegen, omdat hij simpelweg niet op een kind zat te wachten - volgens haar. In het interview van afgelopen weekend stond een bizarre ver rassing: Anne Lok is inmiddels zeven maanden zwanger, dus van een gedwongen abortus kan geen sprake zijn. Bovendien zegt ze in hetzelfde vraaggesprek dat ze lie ver niet praat over wie de vader is. Veel liever suggereert ze allerlei weetjes en feitjes, opgediept uit haar herinnering aan een tumul tueuze romance, die wederom weinig vleiend zijn voor haar voormalige vlam. Hij zou bijvoor beeld volgens haar azen op de po sitie van burgemeester in Rotter dam. Deze hele zaak, een onverkwik kelijke privékwestie, wordt met graagte door de media gepresen teerd, niet op de laatste plaats om dat beroepscriticasters ervan smullen. Maar journalisten hebben ook een verant- woordelijkheid. Hoever kan deze hetze tegen r<^ Alexander Pechtold in de serieuze en in de V lichtvoetige pers doorgaan? Alle 'feiten' die Anne Lok op- dist, en die klakkeloos worden overgenomen, zijn niet te verifiëren. Dat ze een mediageniek verhaal heeft, staat volledig buiten kijf, maar dat ontslaat journalisten niet van hun plicht om prudent om te gaan met het hartenleed van een teleurgestelde en misschien zelfs rancuneuze ex-partner. In het meest recente vraagge sprek zegt Anne Lok: 'Dit is mijn eerste, enige en laatste interview. Ik wil weer vooruitkijken.' De eer ste twee stellingen zijn onjuist - we hebben haar overal kunnen zien, bijvoorbeeld aan tafel bij Twan Huys. dat zij zich wél kan houden aan die laatste belofte, want haar kin deren, binnenkort zijn het er zes, zullen hun moeder hard nodig hebben. Jemen is al jaren in de greep van een bloedige burgeroorlog. Een internationale coalitie onder lei ding van Saoedi-Arabië en lokale bondgenoten vechten tegen Houthi-opstandelingen. Die heb ben het noordwesten van het land grotendeels onder de voet gelo pen en zijn onder meer de baas in hoofdstad Sanaa. De Saoediërs denken dat de Houthi's steun krijgen van aartsrivaal Iran. Het conflict heeft het toch al straatarme land verder in een cri sis gestort. Volgens de Verenigde Naties dreigt een hongersnood voor veertien miljoen mensen. „Uit sterftecijfers voor onbehan delde gevallen van ernstige, acute ondervoeding bij kinderen jonger dan 5 jaar, bleek dat tussen april 2015 en oktober 2018 ongeveer 84.702 kinderen zijn overleden", meldt Save the Children, dat zelf grote moeite moet doen om hulp goederen op de juiste plek te krij gen. „Kinderen die sterven van de honger lijden enorm", zegt Save the Children-directeur Jemen Tamer Kirolos in een verklaring. „Hun vitale organen werken steeds langzamer en stoppen er uiteindelijk mee. Ze zijn erg vat baar voor infecties." De strijd woedt in onder meer de belangrijke havenstad Ho- deida, waaruit de coalitie pro beert de Houthi's te verdrijven. t Door blokkades duurt hulp brengen weken langer „Door de voortdurende gevech ten, blokkades en bureaucratie komen hulpgoederen van Save the Children voor het noorden van het land noodgedwongen via de zuidelijke havenstad Aden het land binnen", meldt de hulporga nisatie. „Daardoor duurt het tot drie weken langer om hulp op de juiste plek te krijgen." Volgende maand zijn er in Zweden vredesbesprekingen over Jemen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Defensie James Mat- tis gisteren aangekondigd. Een bizarre verrassing: Anne Lok is zeven maanden zwanger Dubai, Oman Abu Dhabi - All Indusive reizen nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! donderdag 22 november 2018 Anne Lok Wat we vooral moeten hopen, is Vele tienduizenden jonge kin deren zijn de afgelopen jaren in Jemen overleden aan de ge volgen van ernstige ondervoe ding. Dat concludeert kinder rechtenorganisatie Save the Children. ANP Sanaa 25-daagse cruisevakantie per 4* Costa Fortuna Singapore naar Italië, incl. 2 nachten Singapore 12-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Cruise van Italië naar IJmuiden 16-daagse groepsrondreis Rondreis Klassiek Sri Lanka 15-daagse groepsrondreis Rondreis Highlights of China 16-daagse groepsrondreis Rondreis Hoogtepunten van India 19-daagse cruisevakantie per 4*+ Westerdam Cruise van Hong Kong naar Tokyo 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi 8-, 11- of 12-daagse groepsrondreis Klassiek Sicilië - All Indusive 7-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Nieuwjaarscruise over de Romantische Rijn 8-daagse cruise per 3*+ MS Horizon dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6