VOOR Uijzonol 7 Goes steekt drie ton in scholen AFSCHEID BURGEMEESTER NOORD-BEVELAND Een zebra met een lange nek, een wekker en een Zeeuwse vlag. Allerlei symbolische cadeaus, maar vooral ook heel veel bloemen kregen burgemeester Marcel Delhez en zijn vrouw Martine gisteravond bij hun afscheid van Noord- Beveland. SETPWJS En uiteraard ontbraken ook de mooie woorden en grappige anekdotes niet. De meestge- bruikte term tijdens de afscheidsspeeches van collega-po litici was waarschijnlijk 'kort en krachtig'. Vanwege de 3,5 jaar die Delhez op Noord-Beveland bivak keerde, maar ook omdat dat zijn burgemeesterschap kenmerkte. Aan bod kwamen bijvoorbeeld zijn strakke vergaderstructuur (de klok in de raadszaal kwam er op zijn verzoek) en zijn soms wat zwart-witte houding in de begin periode. „In het begin liep het stroef, maar geleidelijk kwamen we op dezelfde vlieghoogte", zei WD- fractievoorzitter en nestor Dirk Hage. Die twijfelt overigens of hij ooit nog naar Tenerife op vakantie durft. „Marcel, je bent de tweede burgemeester die zijn vertrek be kendmaakt terwijl ik daar ben." Warme herinneringen zijn er aan de jaarlijkse barbecue bij Marcel en Martine in de achtertuin. „Een aanrader voor onze collega's in Veldhoven." Want in die Brabantse ge meente met ruim 40.000 inwo ners wordt Delhez burgemeester. Hij wisselt van plaats met Letty Demmers, die tot zijn installatie op 27 november waarnemend bur gemeester is in Veldhoven. Zij keert terug naar Zeeland, waar ze de positie van Delhez overneemt tot een nieuwe burgemeester is gevonden. En dat kan nog wel even duren. Misschien wel een jaar of langer. Eerst moet namelijk de toekomst visie klaar zijn, zo heeft de ge meenteraad besloten. „Wij stellen eerst een visie op en zoeken daar vervolgens een geschikte burge meester bij", legt Hage uit. „Als je het andersom zou doen, bestaat de kans dat de nieuwe burgemeester en de visie niet bij elkaar aanslui ten. Vergelijk het met het kiezen van kleding: je wil per se die zwarte broek dragen; de rest van je outfit pas je daar op aan." „Ik denk dat we in alle gevallen een waarnemer zouden hebben aangesteld", zegt BEN-voorman Mark Faasse. „Anders had één van de wethouders de positie van waarnemend burgemeester moe ten innemen. Maar die waren er niet voor beschikbaar." En hoe zit het met de H-vraag? Is deze waarnemer geen opmaat tot een gemeentelijke herindeling? „Nee, absoluut niet", vindt zowel Hage als Faasse. „Die herindeling wordt vooral steeds vanaf de zijlijn geroepen", aldus Faasse. „Dat heb ben we te uit en te na met de com missaris van de koning besproken. Herindeling is helemaal niet zijn intentie en dat heeft hij ook goed gemotiveerd." Zo werkt de raad dus vol ver trouwen toe naar de volgende bur gemeester. Eerst de toekomstvisie en dan de vacature openstellen. Daarvoor wordt juni volgend jaar genoemd. Misschien dat er in Wissenkerke dan in november weer een afscheidsreceptie is. GOES De gemeente Goes trekt drie ton uit voor het uitbreiden en aanpassen van een aantal schoolgebouwen. De Dr. C. Steenblokschool aan de Zuidvlietstraat, gelieerd aan de Gereformeerde Gemeente in Nederland, krijgt 75.000 euro om een speellokaal om te bou wen tot leslokaal. De Odyzeeschool aan de Oost molenweg, waar vooral kinde ren zitten die een vorm van au tisme hebben, groeit de laatste jaren zo hard dat ook extra tijde lijke lokalen nodig zijn. En dat terwijl de school in 2011 nog een gloednieuw gebouw betrok. De gemeente geeft 110.000 euro. Precies datzelfde bedrag krijgt het Calvijn College om de pro blemen met de temperatuurbe- heersing in haar vestiging aan het Stationspark op te lossen. Het Goese Lyceum aan de Bergweg krijgt 8 mille voor aan passingen die gedaan moeten worden, omdat een deel van het groenonderwijs is overgenomen van Edudelta. V 1 emmer lijm V 2 rollen renovatievlies (som2) v' 1 emmer wijzotex mat (wit of lichte kleur) www.verfbron.nl donderdag 22 november 2018 Periode Delhez: 'kort en krachtig' Ellen Smaardijk-Jobse en Willem Adriaansens Wissenkerke Inwoners kwamen naar de receptie om vertrekkend burgemeester Marcel Delhez de hand te drukken, fotojohanvanderheijden BOUWVERVEN keuze van de vakman Le choix des pros Wijzotex AA at De verfbron b.v. Livingstoneweg 5C 4462 GL Goes info@verfbron.nl Renovatievite

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60