Oppositie bezorgd om kosten voor themajaar Goes Aanpak problemen verkeer in wijk Rilland 6 Variant met flexibele scheidingswand Er is een nieuwe variant in beeld voor het te bouwen sportcentrum in Kapelle. Volgens wethouder Jon Herselman is het een goed alternatief. De nieuwe variant zal, mede door een andere manier van aanbeste den, meer gaan kosten dan het toe gekende budget van 13 miljoen euro. Maar door te besparen op de jaarlasten zal Kapelle in totaal niet duurder uit zijn. Tot nu toe werd uitgegaan van twee opties. De eerste is een sport hal met gymzaal plus zwembad met vijf banen en een apart doel- groepenbad. De tweede optie be treft een bad met zes banen zonder doelgroepenbad. Daar is nu een derde variant bijgekomen. Eentje met zes banen met daarin een geïn tegreerd doelgroepenbad. Met een beweegbare scheidings wand zou hetzelfde effect bereikt kunnen worden als bij de vijf- baansvariant met los doelgroepen bad. En dat kan zelfs schelen in de bouwkosten. „Want een los doel groepenbad kost twee miljoen euro", zegt wethouder Jon Hersel man. „Dat zal zo'n wand zeker niet kosten." - Door de wand omhoog te laten komen ontstaat er alsnog een doel groepenbad in het wedstrijdbad. Daarin kan de temperatuur aange past worden. Als daar dan ook nog eens een beweegbare bodem in zit zou het plaatje voor de raad com pleet zijn. De nieuwe variant werd dinsdag avond tijdens de gemeenteraads vergadering gepresenteerd door wethouder Herselman. Gesprek ken met exploitant Optisport en de KNZB en bezoekjes aan andere zwembaden (Rijen, Oosterhout) hebben geleid tot het nieuwe in zicht. Volgens Herselman is het een goed alternatief, waarbij het inves teringsbedrag omhoog kan en de vaste lasten omlaag. „Dat kan door de bouwer te prik kelen", legt Herselman uit. „Bij aan besteding op jaarlasten is de bou wer ook achttien jaar verantwoor delijk voor het groot onderhoud. Dat stimuleert ze om goede mate rialen te gebruiken. Bij een normale aanbesteding komen die kosten jaarlijks voor de rekening van Ka pelle." Een ander te behalen voordeel zit in de energiekosten. „Die staan nu jaarlijks voor 140.000 euro begroot. Als we dat terug kunnen brengen tot 40.000 levert dat over veertig jaar 4 miljoen op. Die zou je in theorie extra kunnen investeren bovenop de 13 miljoen. Maar zoveel zal niet nodig zijn, hoor." Volgens Herselman is die bezui niging geen utopie: „In Zwolle heb ben ze een complex dat drie keer zo groot is als het onze. Daar zijn ze per jaar maar 17.000 euro kwijt aan energie." Daarnaast valt er door de nieuwe constellatie ook nog te be sparen op de exploitatie. „Ongeveer 10.000 per jaar. Maar je hebt het wel over een gebouw voor veertig jaar." Met welk bedrag de 13 miljoen wordt overschreden is nog niet dui delijk. „Dat weten we pas bij de aanbesteding. Het zou geld op kun nen leveren, maar uiteindelijk zijn we in ieder geval nooit duurder uit." Burgemeester en wethouders van Goes vinden dat er na de jaren over Afrika, Latijns-Amerika en Azië in 2021 weer een themajaar moet ko men. Ze zeggen dat het veel men sen op de been brengt en verbin dend werkt voor inwoners, bedrij ven en verenigingen. Door onder meer de komst van bezoekers van buiten Goes zouden ook de winkels en de horeca er wel bij varen. Nieuw Goes stelt echter dat niet is vast te stellen wat zo'n themajaar precies oplevert. De fractie dient vandaag tijdens de raadsvergade ring een motie in met het doel he lemaal geen geld meer beschikbaar te stellen. De financiële positie van de gemeente zou dat niet toelaten. Goes zou enkel nog een facilite- rende rol moeten spelen, het geld moet van sponsors komen. SP en PvG komen met een iets minder verregaande motie. Zij wil len de helft van het door het college voorgestelde bedrag beschikbaar stellen. Een ton. Ook deze partijen noemen de onzekere financiële si tuatie van de gemeente als reden. Het themajaar Goes-Azië van 2017 sloot af met een tekort van een kleine vierduizend euro. Er waren iets minder inkomsten uit sponso ring dan tijdens de twee eerdere feestjaren. De gemeente stelde ook toen twee ton beschikbaar. Uit een overzicht blijkt dat het grote openluchtspektakel E-Njen met 207.000 euro veruit de grootste kostenpost was. De Chinese Poort in de Zuster straat, die de gemeente na klachten van twee ondernemers weer weg haalde, kostte r6 mille. IN DE REGIO Workshop Isik en Polanen Shirma Rouse MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 22 november 2018 BE Kapelle puzzelt nog op zwembad Willem Adriaansens Kapelle Jon Herselman. RILLAND Hoe kunnen de politie en de gemeente Rei- merswaal de verkeersvei ligheid in de Rillandse Witte Molenwijk verbete ren? Om dat uit te zoeken, heeft de politie giste ren een enquête verspreid onder alle inwoners. Het moet leiden tot een plan van aanpak. Geregeld zijn er klachten, volgens de ge meente voornamelijk over te hard rijdende auto's. Het wijkje rond de Hontestraat is de afgelopen jaren op de schop gegaan. Op verzoek van de bewoners versprin gen de parkeervakken. De hoop was dat door de slin gerende rijbaan auto's gas zouden terugnemen. Moet Goes opnieuw twee ton beschikbaar stellen voor een themajaar? Het college vindt van wel, maar enkele oppositie partijen doen vandaag tijdens de raadsvergadering een poging dat bedrag flink omlaag te krij gen. Rob Paardekam Goes GOES Hoe bedenk je een veilig wachtwoord? Bibliotheek Goes houdt vandaag de gratis workshop 'Veilig omgaan met wachtwoorden' in Bibliotheek Goes, Oostwal 34. De workshop is be doeld voor mensen die graag hun wachtwoorden en belangrijke gege vens willen ordenen en veiligstellen. Hiernaast krijgen de deelnemers ook tips om sterke wachtwoorden te maken en te ont houden. Aanmelden is verplicht en kan via bibliotheekoos- terschelde.nl. HEINKENSZAND Murat Isik en Chris Polanen geven van daag een dubbelin- terview over hun nieuwste boeken. Voor Murat Isik is dat l/l/ees onzicht baar en voor Chris Polanen is dat Wa terjager. Het dub- belinterview vindt plaats in Bibliotheek Heinkenszand, Stengeplein 1 van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedra gen 7,50 euro voor leden en 8,50 euro voor niet-leden. Kaarten kunnen ge kocht worden via bibliotheekooster- schelde.nl. KAPELLE Zangeres Shirma Rouse geeft mor gen samen met so lotrompettist Rik Mol uit Goes een optreden in Kapelle. Rouse is bekend geworden als bac- king-vocal voor ar tiesten zoals Chaka Khan, Michael Bol ton en Alain Clark. Inmiddels heeft ze drie albums uitge bracht. Het concert in De Vroone begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 15 euro. GOES Inloophuis Oase, Roo- seveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredes- kerk, Van der Vegtplein 2, 09.30-11.30 uur: Inloopoch- tend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30- 11.30 uur: Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00-11.00 uur: In loopspreekuur van wijkverple ging; 14.00 uur: Wandeling in groepsverband en scootmo- bieltocht; Bibliotheek, 14.00- 16.30 uur: Gratis workshop 'Veilig omgaan met wacht woorden'; De Spinne, 19.30- 21.30 uur: Diabetescafé 'Aan de slag met voeding, feiten en fabels' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsver band HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00-15.30 uur: Taaicafé; Dorpskerk, 19.30 uur: Zangavond omtrent het Liedboek 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRABBENDIJKE Ter Weel, 14.00-16.00 uur: Ontmoetings middag voor oud-chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34,16.00-17.00 uur: E-book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00- 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00- 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moer zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren GETREUZEL MET MUSEUM YERSEKE Als Reimerswaal een leuk, modern museum wil in Yerseke, waarom maakt de gemeente dan zelf geen plan om de boel te verbouwen? Dat vraagt Andries Jumelet, raadslid voor de Christenunie zich af. Al jaren zijn er plannen om het museum, dat in het oude gemeentehuis van Yerseke is gevestigd, uit te breiden. Ruimte is er. Geld is er ook al. Het ontbreekt volgens Jumelet alleen aan een plan waar alle partijen blij van worden. Hij wil de impasse doorbreken door de bal bij de gemeente te leggen. Komende raadsvergade ring gaat hij een voorstel in stemming brengen dat het col lege van burgemeester en wethouders oproept om het initia tief voor een verbouwingsplan te nemen, archieffoto joh an van DER HEIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59